Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg rögtön érezni a...

Tényleg rögtön érezni a terhességet?

Figyelt kérdés
Több ismerősöm is beszámolt már arról, hogy ők bizony azonnal tudták, hogy terhesek. Ez valóban így van?
2011. okt. 12. 21:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem ez nem így van. Csak jó pár nap után lehetnek jelei, akár hetek mulva van aki meg akkor veszi észre mikor már szül. de amúgy azonnal senki sem. Hazudtak neked.
2011. okt. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
63%

Nem.

Én majdnem minden alkalommal tutira éreztem,hoyg terhes lettem - AMIKOR FIGYELTEM RÁ ÉS MÁR EPEKEDVE VÁRTAM HOYG SIKERÜLJÖN.

Mégsem voltam terhes minden hónapban amikor azonnal érezni véltem a dolgot...


Ez inkább csak bemagyarázás.

Hidd el nekem,nálam fanatikusabb tesztelőt és tünetfigyelőt aligha találsz, mégis őszintén mondom,hoyg azonnal semmit nem lehet érezni.

2011. okt. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszi :-) Már kezdtem aggódni magam miatt, mert én is minden alkalommal úgy gondolom, hogy na most biztosan összejött... Lehet, hogy csak "túlromantikázzák" a dolgot egyesek.
2011. okt. 12. 22:10
 4/15 anonim ***** válasza:
57%

Hát, akkor kivétel vagyok :)

tavaly jan. 13-án kellett volna megjönnie a havimnak és én már január első napjaiban éreztem hogy van valami. iszonyat égett a gyomrom, pisilnem kellett sokszor. Ezen kívül karácsony után egy alkalommal be kellet t mennem dolgozni és a buszon elkezdtem émelyegni, pedig sosem szoktam. már akkor gyanus volt nekem.

2011. okt. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
63%
Szia! Én az első terhességnél nem éreztem! 7 hetes voltam mikor rájöttem,hogy babát várok. DE most második terhességemnél már másképp volt: Hétfői napon kellett volna megjönnie és én már előtte pénteken mondtam apának, hogy úgy érzem.... Hétfőn teszteltem és egyből pozitív lett. Nem tudom, hogy megérzés volt-e, vagy már a tapasztalat miatt tudtam, hogy mi a helyzet....
2011. okt. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Szia!Ez szerintem változó!Annyi lehet a dologban hogy aki már számít rá az oda is figyel a jelekre és az így természetesen hamarabb észreveszi mint aki egyáltalán nem várja!Én 5 hetesen "vettem észre" menzi kimaradt,rosszullétek, de konkrétan akkor sem mertem rámondani.úgy küldtek el az orvoshoz hogy :lehet hogy....,szóval szerintem csak az érzi meg aki várja és figyel a jelekre.
2011. okt. 13. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Első terhességemet nem is sejtettem. utolsó kettőt, igen és igazam lett. peteérés utáni 4-5.napon már 100% ra tudtam, hogy baba van a dologban! igazam lett.

volt rengeteg tünetem! sosem csapott be a testem!!!

2011. okt. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:

Szia!


Minden ember más. Persze, amikor nagyon várod már - teszem azt hónapok óta -, természetes, hogy a tested minden tünetére figyelsz és hajlamos az ember ilyenkor mindenfélét bemagyarázni magának. (hasfájás, gyakori pisilési inger stb.) Én mindkét gyerekemnél 2 hetes terhes voltam (konkrétan két hét telt el a fogamzástól, mert ugye hivatalosan másképp számolják), amikor éreztem, hogy nagyon feszül és fájdalmas a mellem. Nekem ez volt az első jel, amúgy a menseseknél nálam ez nem okozott gondot. Össz-vissz 1-2 napot vártam a menses késésével, mert az meg mindig pontos volt és biztos is voltam a pozitiv tesztben. Így is lett. De sokmindentől függ, ne a leírások szerinti "átlagtüneteket" figyeld, hanem önmagadhoz képest az eltéréseket. Zárójelben jegyzem meg, van egy barátnőm, aki 4 hónapos terhes volt a második babájával, amikor kiderült, hogy a szíve alatt hordja. Hozzáteszem, normális, intelligens nőről van szó, csak éppen a testi adottságai nem engedték, hogy a magzatmozgás megjelenése előtt észrevegye a terhességét...

2011. okt. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigieket :-)

Sok helyen utánanéztem már és valóban mindenki más és más tüneteket ír le. Ami elkezdett aggasztani, hogy ugye többen mondták a környezetemben, hogy Á, ők szinte azonnal érezték, hogy megfogant a baba és a nemét is úgymond megérezték néhány hét után... Vagy ez már tényleg csak a "túlromantikázás" amikor a gyermekükről beszélnek?

2011. okt. 13. 11:22
 10/15 anonim ***** válasza:
Sziasztok!Erre a kérdésre én is kíváncsi voltam,nekem pont hétvégén mesélte Anyukám,hogy az Öcsémnél egyből tudta hogy megfogant,mert valami bizsergető érzést érzett,és be is jött neki.Engem még az érdekelne,hogy az tényleg igaz,hogy minél jobban akarjuk annál kevésbé jön össze?Vagy ez iy csak egy pár tapasztalat,de nem bizonyított?
2011. okt. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!