Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma voltam a dokinal.141/70...

Ma voltam a dokinal.141/70 volt a vernyomasom. Azt mondta mivel legutobb is magas volt most 2 hetig heti 2* menjek hogy ellenorizzek. Es ha nem lesz jobb goygyszert kell szednem. Nem lesz gond?

Figyelt kérdés
35 hetes vagyok es Angliaban lakunk.Es ha 2 heten nbelul megszulok a kislanyomnak nem lesz baja?Mivel hogy art neki a magas vernyomas.Vagy ha 37 hetesen folirjak megis a gyogyszert akkor mikkor kezd el hatni?Nem lehet a szulesnel gondunk?Nem szeretnek agyverzest kapni vagy neki nem lehet gondja?
2009. máj. 1. 00:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

A kismama magas vérnyomása a toxaemia előjele lehet. Ilyenkor a vérnyomást illik legalább naponta 1x mérni és a vizelet fehérje tartalmát legalább hetente 1x ellenőrizni. A harmadik tünet az ödéma jelenléte, hogy milyen mértékű és kiterjedésű?

Én egy kicsit furcsának találom, hogy heti 2x kell csak menned vérnyomásmérésre.

Ha tudsz szerezz be egy vérnyomásmérőt és azzal mérd magadnak, írd az értékeket és ha úgy látod, hogy megy feljebb, mindenképp menj orvoshoz.

Itt Magyarországon a patikákban lehet venni vizelet tesztcsíkot, amivel ellenőrizhető a vizelet fehérje tartalma is. Persze ez tájékoztató jellegű teszt, pontosabb a laboratóriumi vizsgálat.

A terhességi toxaemia kialakulása nemcsak az anyára de a magzatra is káros lehet.

Itt egy cikk a témával kapcsolatban:

[link]

2009. máj. 1. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia!! Én pont tegnap voltam belgyógyásznál és 145/90 volt a vérnyomásom! Azt mondta a doki hogy kicsit gyorsan ver a szivem de nem baj elvégre ott a baba így nem baj.ÉS kihangsúlyozta! NE HOGY BEVEGYEK AKÁRMILYEN VÉRNYOMÁS CSÖKKENTŐT MERT AZ NAGY BAJ LENNE!!!!! Ne szedj semmit! Nyugi :)! További boldog babavárást! :)25 hetes vagyok.
2009. máj. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2.vagyok! Közben elolvastam az 1.válaszoló által belinkelt cikket:( eléggé megrémültem :(! Remélem nincs bajom..
2009. máj. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért kell egymást rémisztgetni ilyen dolgokkal.Mindenki jár orvoshoz, és majd az eldönti hogy kinek mi a magas, és mi nem.Legalább egymást ne piszkáljuk ilyenekkel, hogy jajj mi lesz.Persze oda kell figyelni, de majd az orvos eldönti.
2009. máj. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
65%
Ja és sokan vagyunk olyanok akiknek az orvosnál magasabb, nekem is volt kétszer is 160/80, és amúgy a 24 órás mérésen meg 115/60 as átlag jött ki.Erre akkor szedjek gyógyszert?A fehéköppeny szindróma sajnos van, de arra nem kell gyógyszer.
2009. máj. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!