Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A toxoplazma eredményem...

A toxoplazma eredményem kicsit magas lett 60 . körül, kértek egy ujjabb vérvételt, van valaki aki megtudna nyugtatni hogy ebböl nem feltétlen lessz gond? Gondolom ez kezelhetö azért.

Figyelt kérdés

ugy tudom ettöl sokkal magasabb értékekkel is egészséges babák születtek .és egy másik kérdés,igaz hogy nem jo háton feküdni mert kevesebb oxigén jut a babának???

15 hetes kismama

elöre is köszönöm a válaszokat!!


2009. jún. 9. 12:06
 1/7 anonim ***** válasza:
15 hetesen még nyugodtan aludj úgy, ahogy jól esik. A háton fekvést a 3. trimeszterben nem ajánlják, mert olyankor a baba és a méh súlya már igen nagy, így nyomhat ideget, és fontos ereket is, így a baba vérellátása esetleg rosszabb lehet. De van, aki bárhogyan próbálkozik is, mindig hanyatt fekve ébred... A toxoplazmára sajnos nem tudok válaszolni...
2009. jún. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

szia. Nekem amikor nézték a toxoplazmát akkor az IgG értékem 134.0 lett azaz már átestem ilyen fertőzésen és most már védettek vagyunk a babával. A dokim nem mondott rá semmit, csak hogy már volt régen (naná mert van kerti cicánk jó pár éve). Az IgM értékem meg 0.00 lett ami azt jelenti hogy nincs fertőzésem jelenleg.

Az alvást már leírták... úgy aludj ahogy jól esik.


Remélem tudtam segíteni.

Szép pocakosodást!

23 hetes kismami

2009. jún. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A kérdés az, hogy az IgM vagy az IgG ellenanyag szint emelkedett-e meg?

Általában mind a két ellenanyagot egyszerre nézik, de ahány labor annyi szokás...


A szerológiai vizsgálat során általában kórokozó ellenes antitesteket (ellenanyagok) mutatnak ki a vérből, amelyeket a szervezet termelt a kórokozók bizonyos szerkezeti fehérjéi (antigénjei) ellen. Ezek az antitestek hosszabb-rövidebb ideig keringenek a vérben, bizonyos típusok egész életre szóló védettséget biztosítanak. Ilyen a Toxoplasma gondii ellen termelődött IgG típusú antitest is. Vagyis az életben csupán egyszer fertőződhet vele az ember, hiszen a keringő IgG folyamatos védelmet nyújt.

A terhesség ELŐTT, szerológiailag igazolt Toxoplasma gondii ellenes IgG pozitivitás jó, hiszen a későbbiekben már nem kell tartani Toxoplasma fertőzéstől és a fejlődő magzat számára sem jelent veszélyt.


Ha nem mutathatóak ki Toxoplasma ellenes IgG antitestek a vérből, akkor a kismama MÉG NEM fertőződött Toxoplasmával.


Friss Toxoplasma fertőzés esetén az IgG titer emelkedés mellett az IgM is kimutatható. Az IgM típusú antitest jelenik meg a fertőzés után a leghamarabb, az IgG később jelenik meg. Tehát a friss fertőzést az IgM jelenléte mutatja.


Konkrét referencia tartományokat nem tudok mondani, mert az laborteszt és metodika függő! (laborban dolgozom)

A második vérvételre mindenképp el kell menni, annak ismeretében tud majd az orvos is választ adni. Addig is próbálj megnyugodni...

2009. jún. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én csak a hátonfekvéshez tudok hozzászólni.Egyszer a dokinál, amikor olyan 20 hetes lehettem, kicsit lassabb volt a baba szíve, ugye háton voltam.Kérdezte is a doki hogy szoktam e háton aludni, és mondtam hogy nem.És akkor mondta hogy nem is szabad, mert romlik a baba ellátottsága, és az uhán is kicsit oldalra kellett biccentenem a derekam.

Szóval nem mindenkinél, de biztos nem jó, én azóta nem fekszem hanyatt egyáltalán.

2009. jún. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM MINDENKINEK AKI VÁLASZOLT NEKEM !!a toxoplasmás választ külön köszönöm ,mindenképp megcsináltatom ujra és remélem minden oké lesz ! köszi mégegyszer!
2009. jún. 9. 14:31
 6/7 anonim ***** válasza:

barmit is allapitanak meg,vagyis hogy volt-e vagy nem vagy jelenleg van fertözes,ez a 3 lehetöseg van,gyogyszerrel egyszerüen kezelhetö es nem lesz baj ha idöben kiderül.en is vegig jartam ezt es kicsit felfujjak a dolgot,velem ugy beszeltek mintha tetves lennek.nekem is kellett vervetelt ismetelni,pedig nem talatak a szervezetemben semmit.ne aggodj kezelhetö gyogyszerrel.

22hetes kismama

2009. jún. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a megnyugtató szavaid,bizom benne hogy rendben lessz minden! köszi mégegyszer,és sok boldogságot kivánok :-)
2009. jún. 10. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!