Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az Elevitet meddig érdemes...

Az Elevitet meddig érdemes minden nap szedni? Hányadik héttől csökkentettétek?

Figyelt kérdés
2011. okt. 18. 14:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Az első 12 hét a legfontosabb de nem ártasz ha szeded végig akkor sem.Jó babavárást kívánok!
2011. okt. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Első babámmal szedtem az Elevitet már a baba tervezésétől kezdtem - akkor heti 2db-ot.

Amikor sikerült a baba, akkor napi 1db az első trimeszterben,de székrekedést okozott így amásodik trimeszterben már csak heti 3x szedtem, az utolsó trimeszterben pedig het 1-2 alkalommal.

(Pattanásos is lettem tőle)


Most a második terhességemnél Gravidával kezdtem, de csak heti pár szemet - de minden alkalommal hánytam tőle, akár melyik napszakban vettem be, és az is mindegy volt hoyg étkezés előtt után vagy közben. Így a második trimeszter környékétől visszatértem az Elevitre, de megint székrekedést okozott és megint pattanások kezdtek előjönni, így nem szedem egy ideje.

Most újra elkezdem, heti 1-2 darabot szedni, mert jön a rosz idő és egyre kevesebb gyümölcsöt eszek, és már most le is betegedtem egyszer.

2011. okt. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
az első babámmal végig szedtem, napi 1-et. a másodiknál csak az első 11 hétben szedtem, mert hánytam tőle. ahogy nem vettem be elmúlt a hányás is.
2011. okt. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

első babámmal, a 16. hétig naponta, utána 2-3 naponta amikor eszembe jutott.

Most minden nap szedem, mert egyszerűen alig bírom megenni a zöldséget, gyümölcsöt már az elejétől fogva, örülök, ha egy banánt le tudok tuszkolni egy nap, pedig már 27 hetes vagyok.

ráadásul jön a kritikus időszak, a kisfiam is ilyankor szokott beteg lenni, a férjem most is az, eddig nem kaptam el kopp-kopp, úgyhogy inkább szedem.

2011. okt. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Terhesen végig szedtem terhesvitamint napi rendszerességgel,és azóta is,mert még szoptatok,most lesz fél éves.
2011. okt. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én tervezéskor szedtem kb 1 hónapig minden nap, aztán negatív lett a teszt és abbahagytam, és csak 2hónappal azután, mikor megtudtam, hogy terhes vagyok(5hetesen), azóta minden nap szedem, csak 1hét volt kihagyás, mert külföldi vagyok, és nem volt a gyógyszertárban. Én azért szedem, mert elég gyenge az immunrendszerem, mikor még nem voltam állapotos, minden hónapban bár egyszer meg voltam fázva, most pedig 29hetes vagyok és még nem volt semmi bajom. Az igaz, hogy székrekedést okoz, de inkább az, mint a nátha..
2011. okt. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Én is szedem már május óta. Akkor kezdtünk próbálkozni. Szeptember 10.-én lett pozitív a tesztem. Most 9 hetes vagyok, és úgy gondolom, hogy nem fogom végig szedni.

2011. okt. 18. 19:36
 8/10 anonim válasza:
Szerintem kàr, hogy ugy döntöttèl, hogy hamar abba hagyod :( èn vègig szedtem ès mèg a szoptatas alatt is...
2011. okt. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Szoptatás alatt újra szedni fogom.
2011. okt. 24. 08:52
 10/10 anonim ***** válasza:

37. hetben vagyok, most hagyom abba az Elevitet, majd szoptataskor ujrakezdem.

7 kilot szedtem fel terhesseg kezdetetol es a baba is kb 3kg lesz.

A legnagyobb hulyeseg, hogy a terhesvitamintol lesz oriasi a baba.

2014. jún. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!