Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki meddig szedi? Hányadik...

Ki meddig szedi? Hányadik hétig szeditek a terhesvitamint, és milyet? Volt idő, amikortól csökkentettétek az adagot?

Figyelt kérdés
Mondjuk a 2. trimesztertől, stb. Mit ajánlott a dokitok, védőnőtök?
2009. okt. 5. 08:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Én az elsővel Elevitet szedtem, 3 hónapos koráig(szülés után addig kitartott a maradék), a másodikkal szintén Elevitet, aztán Béres gravidát,pár hónapos koráig, most 19 hetes vagyok, Pregnavitet szedek.

Ja, mindegyiket pozití teszttől kezdve. Nem voltak óriásbébik (sokan azt állítják a vitaminok "felfújják" a magzatot) 3300-3500 g-mal születtek

2009. okt. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: nem csökkentettem, napi egyet szedtem végig.
2009. okt. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Nekem össze-vissza mondtak mindent a dokik, a védőnő, szedje kismama, nehogy beszedje kismama, azt ne csinálja kismama, de azt meg igen. Így én magam döntöttem el, mit akarok :)

Én az Elevitet szedtem minden nap a 25.hétig. Azután már csak heti 1-2 Elevit, amikor meg nem, akkor béres vas, béres kalcium, néha béres magnézium. 36.hét után már csak béres vas, béres kalcium és néha c-vitamin.

Szülés óta minden nap szedem az elevitet, a szoptatás miatt. Bár 1 hete nem szoptatok, dolgozunk a kistestvér-ügyön, így jó lesz az az elevit még :)

2009. okt. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

8:59 vagyok, szerintem is hülyeség, hogy a vitamin felfújja a gyereket. Az én babám 3450 grammal született, barátnőmé 2700, aki szintén szedte.

Ha igaz lenne ez az állítás, akkor minden jósolt kicsi súlyú magzat anyukájának napi kettőt kellene szedni orvosi előírásként. Hogy mekkora a baba, az genetika kérdése.

Én elég össze-vissza kajáltam/kajálok, ezért tartom fontosnak a vitamin szedését.

Jó babavárást!

2009. okt. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Én is Elevitet szedtem,végig,minden nap,söt még most is,mert szoptatok.

3 hós a babám,3700 g-mal született.

2009. okt. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Én még a 32. hétben járok, de mai napig szedem minden nap a gravidát, és valószínűleg fogom is még egy ideig. A dokitól minden alkalommal megkérdezem, hogy szedjem e még, és mindig azt mondja igen, persze. :o) Mivel van benne magnézium 125 g, azért azt is megkérdezem, hogy a 36. hét után szedjem e. Bár most sem szedek külön magnéziumot, csak akkor kell szednem, ha keményedek (ezt is a dokim javaslatára)


Bízom a dokimban, habár valóban minden doki mást mond, de én is vallom azt, hogy nem a vitaminoktól lesz nagybaba, sőt én még azt gondolom, hogy a vitamin segít valamennyira a szervezetet karban tartani, hogy nehezebben kapjam el a különböző betegségeket (lsd. influenza, stb.)


A védőnőm mindig azt mondja, amit én mondok neki: ezt szedem. Jó, szedje. Úgyhogy sokat nem ér a szava.

2009. okt. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Én az első 13hétig Femibiont szedtem a folsav miatt,utánna egy hónapig eurovit terhesvitamint, most a Hipp Natalt iszom,mert az csak gyümi és ahogy jön a tél nehéz lesz sok gyümit enni ezért én ez mellett döntöttem és heti 3* iszom!

De ezt szerintem minden kismama érzi!Én attól féltem h meghízok a vitaminoktól,de 18hetesen még egy kiló sincs rajtam:D(amúgy sem vagyok egy vékony alkat:168/70)

Nagyon boldog babavárást neked!18hós k.mami

2009. okt. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Én csak a Femibiont szedem, már a második harmadban vagyok, és fantasztikus, mennyi erőm van. Első babánál nem szedtem semmit, és tiszta lekvár voltam.
2009. okt. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
én eleinte az elevitet, majd a gravidát és aztán a femibiont is kipróbáltam. Mindegyik jó, szinte ugyanaz az összetételük, csak az árban van különbség. Szerintem az a gáz, hogy a két olcsóbbik, azok "csak" folsav tartalmúak és bár kárt nem okoz, de a 2. harmadtól már nem sok jelentősége van a baba szempontjából, hogy szeded-e vagy sem, mert az idegrendszere addigra kifejlődik. A fembionból van omega3 zsírsavas, ami nagyon jó a babának, de ez tök drága (30 napra 6000FT)...Én már egy ideje kiváltottam a terhesvitamint halolaj kapszulával, mert így sokkal olcsóbb (100 szem 2000FT, ez 100 napra elegendő)és az orvosom is helyeselte a döntésem.
2009. okt. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nekem az orvos csak folsavat javasolt. Attól nagyon fájt a gyomrom. Aztán ahogy elkezdtem szedni Elevitet csökkent a fáradékonyságom, de a nagy tablettától írtóztam, mert állandóan émelyegtem, akkor Hipp Natalt vettem, ez "jobban csúszik", de mivel gyenge vagyok most Femibiont szedek.

10 hetes kismama

2009. okt. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!