Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Dolgozni vagy táppénzre menni?

Dolgozni vagy táppénzre menni?

Figyelt kérdés
14 hetes kismama vagyok, elég stresszes munkám van és ráadásul viszonylag messze az otthonomtól, napi 2-2.5 órát BKV-zok. Nagyon sok feladat jut egy napra, sokszor ide-oda kell rohangálnom, a főnököm folyamatosan pörög és engem hívogat még este is. Nem tudom, mit csináljak, ugyanis még ha nem is a legideálisabb munkahely, mégis szeretek dolgozni, hasznos lenni. Az ügyfelektől sok pozitív visszajelzést kapok, így nem szívesen adom fel a munkát, félek otthon unatkoznék. Viszont, így sem maradhat, mert nagyon fáradékony vagyok, sokszor rosszul vagyok, és a nap végére teljesen kimerülök, fáj a fejem, félek, hogy nem jó ez a babámnak. Mit tegyek?
2011. okt. 19. 18:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tudsz más munkakört kérni?
2011. okt. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem, sajnos nincs másik, Kis cég.
2011. okt. 19. 18:27
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor viszont ne egyedul gondolkozz ezen.

Beszelj a fonokoddel nyiltan egy nyugodt pillanataban es kerdezd meg, hogy neki mi a jobb. 14 hetes vagy, ami annyit jelent, hogy 4 honapon at meg akar tudnal dolgozni, ami azert nem lenne rossz neki, hiszen jon a karacsonyi idoszak, ami minden cegnel zsufoltabb, ilyenkor egy kisvallalkozasnal kulonosen nem jobb uj ember betanitasaval szorakozni, a januar-februar mar nyugodtabb idoszak erre.

Szoval kerdezd meg, hogy akar munkaido csokkentes nelkul megoldhato-e, hogy kicsit nyugodtabb tempoban vegezd a munkat januarig-februarig, ha nem lesz egeszsegugyi problemad, vagy ezt nem tudja garantalni es inkabb mar most szeretne-e a helyedre masik embert keresni, mert akkor tappenzre mennel, mert nem birod a tempot.

Nincs ebben semmi rossz, sot, ha en lennek a munkaltatod meg kifejezetten ertekelnem az oszinteseget es a valasztas lehetoseget, mert vegulis ez most a te dontesed inkabb.

2011. okt. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a választ:-)Fogok vele beszélni, még a munkaidő csökkentés is nagyon sokat segítene.
2011. okt. 19. 18:44
 5/7 anonim ***** válasza:

Esetleg nem tudnád otthonról végezni a munkádat?

Hetente kviszi hozzád a munkát a fönök,vagy amikor aktuális,te meg otthon elvégzed.

2011. okt. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem sajnos nem olyan, tolmácsolni kell.
2011. okt. 19. 19:36
 7/7 anonim ***** válasza:
Én táppénzre jöttem és nem bántam meg. Havonta 4.000 Ft-tal(!) kapok így kevesebbet, mintha dolgoznék. Azért nem érné meg gürizni, főleg hogy az első 3 hónapot végighánytam, most meg tiszta visszeres a lábam, alig bírok állni. Ráadásul a munkahelyem 40 km-re van a lakóhelyemtől és busszal járok be hajnalban + stresszes a munka, a főnök pedig egy rabszolgahajcsár. Jobb így itthon a babának is, nekem is. Most ez a legfontosabb, nem a meló. Attól meg ne félj, hogy unatkozni fogsz. Én is féltem, de elfoglalom magam. Megyek a rokonokhoz, barátnőkkel találkozok, és persze állandóan járok a vizsgálatokra, a terhesgondozásra meg a védőnőhöz. Járom a bababoltokat, főzök, takarítok, rendezgetem a babaszobát meg a kis holmijait, szóval van mit csinálni. Ja, és persze a pihenés: én állandóan aludnék, mióta terhes vagyok (pedig máskor folyton pörögtem), szóval ha már nincs mit csinálnom és fáradt vagyok, akkor pihenek, alszok. Nem unatkoztam még egy percet sem.
2012. okt. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!