Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor kezdtetek bevásárolni a...

Mikor kezdtetek bevásárolni a picinek?

Figyelt kérdés
Most vagyok 19+3 hetes. Arra gondoltam, ha vége a mindenszenteknek utána el kezdünk vásásrolgatni. Vagy szerintetek még korai lenne. Ráadásul alig látszik mé valami a pocakomon. De a baba méretei jók és nagyon sokat is mozogolódik.
2011. okt. 24. 13:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kb. 20 hetes voltam, amikor a bababútort megrendeltük. De csak azért, mert olyan akcióban volt, hogy nem lehetett kihagyni. De csak úgy kértük, hogy érkezzen meg, amikor kb. 32 hetes voltam. A többi cuccot is akkor vettük meg, amikor hoztuk el a bútort. Én a 12. hét után csak 2-3 rugit vettem, meg plédet.
2011. okt. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod!

Mi még semmit nem vettünk. És nem is fogunk kapni senkitöl semmit , sajna.

2011. okt. 24. 13:16
 3/11 anonim ***** válasza:
A 28. héten kezdtünk vásárolni. A 36. héten fejeztük be a vásárolgatást. A legnagyobb dolgokat vettük meg először (babakocsi, babaágy), és a kisebb dolgokat folyamatosan, amikor volt időnk.
2011. okt. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Szia!

Szivem szerint én is ugy kezdeném olyan 28-ik hét környékén de pont akkor van a karácsonyi bevásárlás. Nem sok kedvem van tolongani a sok ember között. Januárra meg nem merek minden bevásárlást hagyni a babának, nehogy ne legyen idő mindent beszerezni. Elég hosszu a kelengye lista. Meg ha véletlen hamarabb érkezik. Szeretnék mindent előkésziteni az érkezésére.

2011. okt. 24. 13:29
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
sya mi 26 hetes voltam amikor elkezdtuk a vasarolgatast..mi is eloszor a nagyobb dolgokba merultunk bele ,.baba kocsi kisagy,legzesfigyelo stb,...majd kesobb szep nyugodtan a tobbit is,.ha minden rendben van ,.veled es a baboval ,.akkor szerintem azzal hogy most megveszed a kisebb dolgokat ,.textil pelus stb,..szerintem nem korai ,.es valahol neked egy orom es kikapcsolodas lehet .sok szep ruhak kozott valogatni ,.es idod is van ra!!ez fontos,.!!mert nagy pocakkal mar nehezen fogsz tudni setalni,.Gratulalok a picihez ..
2011. okt. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Mi 24.-25. hét környékén kezdünk majd el vásárolni.

Most még a lakást újítjuk fel, így meg nem akarok semmi új baba cuccot ide hozni!

Én februárra vagyok kiírva, és szeretném, ha idén a többségét beszereznénk, és januárra már csak az apróságok, vagy kimaradt dolgok maradnának. Pont amiatt, amit te is írtál, hogy a karácsonyi tömegben nem akarok nyomorogni! Meg én a karácsonyra is szeretnék készülni.

Én eddig azt csináltam, hogy nézelődtem neten, hol mit akarok venni, na meg írtam egy listát. Ezzel kicsit képbe is jöttem, mert nálunk első baba, meg úgy rá is hangolódtam a dolgokra legalább.

Nekünk a pénzünk megvan rá, így valószínű elmegyünk egy szombati napon és megveszünk egyben minden fontosabb dolgot. Jövőre meg marad az apraja. Aki persze külön akar mondjuk a fizujából venni gyerek dolgokat, szerintem simán elkezdheti a 20. hét környékétől folyamatosan!

Én eddig konkrétan semmit sem vettem a babának, pedig már vásárolgattam volna szívem szerint, de így ésszerűbb szerintem!


22hkm

2011. okt. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi is a 19. héten kezdtünk el vásárolni és már szinte minden meg is van,csak pár dolog hiányzik még.Igaz hogy nekem ruhát nem kell venni mert az van.Szerintem kezdj el te is vásárolgatni mert egyszerre megvenni nagyon sok lesz,időben is és pénzben is.Ha nem tudod még a nemét akkor olyan dolgokkal kezd ami mindkét nemnek jó,pl:pelenka,lázmérő,popsitörlő,fehér bady,kiszokni,pelenkázószekrény,kiságy.Én már magamnak is elkezdtem vásárolni betéteket,hálóingeket,papucsot.Én már jártam úgy az első terhességemnél hogy bekerültem a kórházba 6 hónapos terhesen és szülésig nem engedtek haza,nekem nem volt aki segítsen ígyhát az első napokat vásárlással töltöttem és hát arról se feledkezzünk meg hogy nem minden baba jön időben,jöhet 7 hónapra is akár....én most 22 hetes terhes vagyok de a 30.hétig mindennel elszeretnék készülni mert én így leszek nyugodt.
2011. okt. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 zkriszti3 ***** válasza:
100%
Folyamatosan kb.a 20. héttől.Minden hónapban valamit.A 34.hétre mindent beszereztünk.Nekem ő volt a harmadik,ezért így könnyebben ment.
2011. okt. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

13:38-as. Pont erre gondoltam én is. Meg is emlitettem a védőnőnek és mondta is , hogy az enm baj ha felkészitem magam ilyenre is mert a körzetünkben is szült egy anyuka 33 hétre. Soha nem tudni de ne legyen ilyen. Meg a meglepetéseket sem szeretem. Nekem sincsen segitségem, csak esetleg anyósom, de a babadolgokat én szeretném elkésziteni. A férjem már annyira be van zsongva egyébként is. Mindenáron a babakocsit akarja meg venni legelőször. Hiába mondom, hogy az még nagyon ráér, nem az a legfontosabb. A pénzünk meg van rá, szerintem mindent meg fogunk tudni venni. A butort meg a pellenkázót már ki is néztük.

Hálostennek eddig probléma mentes a terhességem és minden a legnagyobb rendben van a babával is. És kisfiu lesz, ezt már tutira tudjuk. Első baba és rettenetesen várjuk már. 3 évbe telett, hogy egyáltalán teherbe essek. , 2 sikertelen lombik után. Az elején izgultam is, hogy minden rendben lesz-e. De eddig semmi probléma nem volt.


Köszönöm mindannyiótoknak a válaszát! És sok boldogságot a gyerkőcökhöz!

2011. okt. 24. 14:02
 10/11 anonim ***** válasza:

Én a 12. hét után nagyon apránként vásárolgattam, 1-1 akciós, kihagyhatatlan dolog bekerült a kosárba. A 20. hét után már nem csak a magunk örömére, hanem célirányosan vettem meg az apróságokat.

Pont a koraszülés félelme miatt a kórházi csomagot már a 30.hét körül nagyjából összeraktam a szekrénybe egy polcra, ha gond lenne, bárki be tudja dobálni egy táskába.

A 32. hét környékén érkezett meg a gyerekszoba bútor, akkor kezdtem el mosni, vasalni, pakolgatni. Az utolsó hónapban már nem nagyon lett volna időm ezekre, egy héten kétszer ctg, áramlásvizsgálat, nődoki, védőnő, diabétesz gondozó, vérvétel...

A 38. héten meg is született a baba, pont az előző nap pakoltam totál készre a táskáimat. :)

2011. okt. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!