Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi az ideális súlygyarapod...

Mennyi az ideális súlygyarapodás a terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Holnap leszek 4 hónapos, és +5 kg-nál tartok.Az sok?
2008. márc. 17. 13:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez teljesen alkatfüggő. Én most léptem a 23. hétbe és kb 8 kilónál tartok.
2008. márc. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Normál testalkat se nem sovány se nem túlsúlyos, normális :)
2008. márc. 17. 14:04
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A kismama a várandósság elején ne egyen két ember helyett. Táplálkozása legyen rost- és fehérjedús, de nincs szükség többletkalória bevitelére. 10-14 kg-os súly-gyarapodásnál többre semmiképp nincs szükség. Lehetőleg ez is a terhesség második felére essen!


babazo.hu

2008. márc. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az, hogy mekkora súlygyarapodás számít normálisnak a terhesség alatt, függ a babavárás elõtti súlytól és a magasságtól, valamint természetesen attól, hogy egy babát vagy ikreket vár valaki. Egy normális súlyú nõnél kb. 11-15,5 kg az ajánlott súlygyarapodás, ennél többet az orvosok már egészségtelennek tartanak (általában ennél kevesebbet is).
2008. márc. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is állandóan ezt a kérdést pedzegetem, de nagyon változó válaszokat kapok.Én a 19. hétbe vagyok és már 6 kg van rajtam.sok nőn ilyenkor még csak 3 kg van, de van aki már 12-t is felszedett.A nagy könyv szerint a 3 a jó.Na de mit lehet tenni.Legalább zabálnék, vagy tényleg tennék azért, hogy így jönnek rám a kilók, de nem.172cm/67kg voltam alapból 7 kg plusszal és már 73-ba léptem.Pedig úgy terveztem, hogy a 80-at nem fogom áthaladni...:o(
2008. márc. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi minenkinek!

nem eszem 2 helyett max egy picivel többet nasizom:(

de miután tegnap ráálltam a mérlegre lemondok róla:(

2008. márc. 17. 14:39
 7/8 anonim ***** válasza:
9-13 kg-ig elfogadott Mo-on,de hidd el semmi nem történik,ha Te ennél többet szedsz fel.Persze oda kell figyelni a magunk és babánk érdekében, de ha 20 kg jön fel is lehet egészséges babád,van aki a víztől is hízni fog,szval ne aggódj,majd leadod.A változatos,egészséges táplálkozás fontos,és többször keveset, de ha ezek mellett több jön fel,hát puff neki.Az a lényeg,ne éhezz.
2008. márc. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia...normalis etrend es kis odafigyeles..aztan amennyi feljon annyi jon fel:-))

En a 24 hetbe leptem...es 6-7 kg plussz kiloval rendelkezem.172 magas es 57 kg val kezdtem....

2008. márc. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!