Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség elsö hetében puffadá...

Terhesség elsö hetében puffadás? Lehet h babás vagyok msot lennék 11 napos ma kezdödött de már 4-5 napja fáradt vagyok más tünetem nincs. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2011. okt. 25. 15:01
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
Én is így voltam a másodikkal:)
2011. okt. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A beágyazódásig, ami kb 1 hét, nincs semmi fizikai kapcsolat az embrió és az anya között, tehát addig kizárt, hogy tüneteket okozzon a terhesség. Utána már elképzelhető.
2011. okt. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
utolso akor nekem már lejárt az 1 hét.11 napon lennék:S és pont ma puffadtam fel:S
2011. okt. 25. 16:59
 4/7 Atroposz ***** válasza:

A 2. héten kialakulnak a peteérés feltételei.

A petefészkek megkezdik a pete érlelését, mely tüszőrepedés után elindul a petevezetéken át a méhbe. Ez a következő vérzés kezdete előtt kb. 12-16 nappal történik.

(Ha egynél több pete érik be, van esély az ikerterhességre.)


Megfigyelhetőbb ebben az időszakban, hogy a hüvelyváladék áttetszőbb és hígabb, sőt néhányan még enyhe hasi fájdalmat is éreznek az ovuláció alatt.


Javasolt a családban előfordult betegségek áttekintése. A terhességi és szülési komplikációk mintegy 75 %-a behatárolható, kiszűrhető ezáltal.


Nem sok változás tapasztalható még a testben, de néhány nő már érzi magán a terhesség korai jeleit (vagy ezek közül néhányat):


Havi menstruáció kimaradása

Fáradékonyság, gyengeség

Émelygés, hányinger

Érzékeny mellek, mellfeszülés

Gyakori vizelési inger

Megváltozott íz és szagérzékelés

Fémes íz a szájban

A mellbimbó udvarának sötétebbé válása

2011. okt. 26. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Atroposz ***** válasza:
Bocs, honnan számolod a 11 napot? Mert az utolsó menstruációtól számítják a terhességet.Ha te úgy érzed 11 napos terhes vagy akkor azt a utolsó menstruációtól számítod? Mert csak azért mert általában utolsó menstruáció + 2hét akkor szoktak teherbe esni.
2011. okt. 26. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Atroposz ***** válasza:

Terhesség hétről hétre: 3. hét


A 3. héten megtörténik meg a beágyazódás.

Miután a pete egyesül a spermiummal, megkezdődik a 7-10 napos vándorút a méhbe.

Azonnal megkezdődik a sejtosztódás, amely az út folyamán végig tart.

A beágyazódott petesejtet blasztocitának nevezik, átmérője 0,1-0,2 mm.


A beágyazódás hatalmas hormonális változással jár. Sok kismama leküzdhetetlen álmosságot érez a következő hetekben, és jelentkezik az első hányinger, émelygés, fejfájás is. A tünetek kellemetlenek, de a kis életkezdemény védelmét szolgálják. Engedj nyugodtan a késztetésnek, a ha teheted, aludj egyet!


Ebben az időszakban pecsételő vérzés jelentkezhet, ami miatt nem kell aggódnod, ez normális. A szervezet elkezdi termelni azt a hormont, EPF-et (Early Pregnancy Factor – Korai Terhességi Faktor), amely megakadályozza, hogy az anya szervezete idegen szövetként kilökje magából.

2011. okt. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Atroposz ***** válasza:
2011. okt. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!