Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Keveset mozog a babám! Baj lehet?

Keveset mozog a babám! Baj lehet?

Figyelt kérdés

Érezni érzem naponta néha, de nem olyan intenzíven, mint eddig.

Vagy ebben a korban ez normális?

Vagy az idő is bekavar?

Meg azt olvastam itt, hogy 21hetesen előfordul, hogy nem annyira intenívek a babák.

21hetes vagyok, és a 16.héten éreztem először a picikémet


2011. okt. 25. 17:26
 1/7 anonim ***** válasza:

szia!

Ha biztos vagy benne, h a babád mozgását érzed, nem a gyomrod, nem a beleid stb., akkor nincs semmi baj! Lehet, h most ez egy idő periódus! Ha azt érzed, h régóta egyáltalán nem mozdul meg, akkor lehet érdemes dokihoz menni vagy védőnőhöz, mert nálam ő is megtudta nézni a szívhangot, h minden rendben van-e!

2011. okt. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lusta a babád,idő betesz neki.
2011. okt. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

igen, a babát érzem, ezt nem lehet összekeverni:)

Szóval kicsit lusti a drágám..

Más valaki? Valami tapasztalat esetleg?

2011. okt. 25. 19:24
 4/7 anonim ***** válasza:

Én a 19. héttől érzem, de azóta is folyamatosan csak kis finom mozgásokat. Egyszer rúgott nagyobbat, azon kívül olyan kis finoman mocorog, pedig kisfiú, de nagyon nyugodt kis ember eddig.

Nekem két időpontban eddig minden nap mocorgott, akkor figyelem mindig hogy mozog e, azon kívül meg összevissza, van hogy egész nap nem is érzem, van hogy csak egyszer.

De mivel este két időpontban mindig mocorog én akkor ijednék meg ha akkor nem jelentkezne. Szerintem figyeld meg mikor szokott mozogni, esetleg írd fel, és akkor van baj ha egyáltalán nem jelentkezik, vagy akkor kezdenék el megijedni ha a szokásos időpontban nem jelentkezne.

Az idő is bekavarhat, ezt az esős időt biztosan ők is megérzik!


23 hkm

2011. okt. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én most 19 hetes vagyok, és én is 16 hetes kora óta érzem. Minden nap érzem mocorogni, van amikor akkorát rúg pl a hólyagomba, hogy rohannom kell wc-re. De vannak lustább napjai is, amikor csak kicsit tapicskol. Én is frászt kaptam néha, amikor alig éreztem, és akkor sem voltam benne biztos, hogy nem csak a belem az... Ilyenkor lecsekkolom szívhang hallgatóval, és akkor megnyugszom. Általában közvetlenül ezután nekiáll ezerrel táncikálni :)

Ha tutira érzed, hogy mozog akkor szerintem nincs gond, biztos nekik is vannak olyan lustább, álmosabb napjaik, mint bárkinek.

2011. okt. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én babám is nagyon lusta, én 9 hetesen éreztem először, kb. a 20 .hétig nagyon aktív volt,aztán azóta minimálisan mozog. Alig érzek mozgást, naponta 2-3x jelentkezik. Nem egy ideges baba. A lényeg az h mozogjon.38hkm
2011. okt. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

De igen simán össze lehet keverni! Nekem már van egy fiam, szóval voltam terhes!, tudom milyen a magzatmozgás! De előfordult már többször is, h teljesen olyan érzésem volt, h mozog bent valaki (mint terhesen) és 100 %-ig biztos, h nem voltam terhes!

Továbbá ezen az oldalon is sokan kérdezik, h olyan mintha mocorogna bent a gyerkőc, és mitől lehet annyira ugyanolyan érzés (terhesség kizárva)!

2011. okt. 26. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!