Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egy átlagos terhesség alatt...

Egy átlagos terhesség alatt hányszor csinálnak hüvelyi vizsgálatot?

Figyelt kérdés
Ha nincs gond,és nem uh-ra gondoltam. Most vagyok 18 hetes
2008. márc. 17. 16:23
 1/7 anonim ***** válasza:
57%

Nekem 3-szor csináltak hüvelyi uh-t. 5 hetes, 7 hetes és a 12 hetes genetikai uh-, de ott + hasi uh is volt. Utána már csak hasit csinálnak.

26 hetes kismama

2008. márc. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az uh-t nem számolva engem eddig 2-szer vizsgált meg a doki, ebből az egyik rákszűrés is volt egyben.

23 hetes kismami

2008. márc. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszi,így értettem a kérdést:)
2008. márc. 17. 16:49
 4/7 anonim ***** válasza:

szerintem ez dokifüggő. én 18 hetes vagyok, eddig kb. négyszer voltam az orvosomnál (magánrendelésen), és ő minden alkalommal megvizsgált. Kitapintja a méhemet, megnézi a méhszájat, ilyesmi... ja, és mindig megnézett uh-val is.

Lehet, hogy ez azért van, mert magánrendelés. Nem tudom, hogy SZTK rendeléseken mi a "szokás"

2008. márc. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Álltalába havonta kell menni nőgyogyászhoz és akkor mindig megvizsgál,kitapintja a méhet (mekkora).terheség végefelé 36-37 körül már nem vizsgál kézzel csak uh.val.de ez változo.nekem nem volt huvelyi uh-m 1x se a terheségem alatt.1éves fiúcska anyukája
2008. márc. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

én magánorvoshoz járok. most vagyok 29 hetes terhes. nekem soha nem csináltak hüvelyi UH-t, hüvelyi vizsgálat pedig eddig csak a 28. héten volt. Azt mondta, hogy látja a méhszájat az UH-on is és az zárt. eddig problémamentes voltam. :-)

neked is minden jót.

2008. márc. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia. Szerintem ahány orvos annyi "szokás". Az én dokim (magán) hüvelyen keresztül eddig csak a cito miatt vizsgált kétszer (kenetet vett),illetve akkor megnézte a méhszáj állapotát, egyébként meg mindig uh-val, illetve a méhemet tapintja ki hasfalon keresztül. Szerintem nem erőltetik várandós nőn a hüvelyi vizsgálatot, csak amennyi a legszükségesebb.
2008. márc. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!