Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Beszéltetek a babátokhoz, míg...

Beszéltetek a babátokhoz, míg a pociban volt?

Figyelt kérdés
Mikortól?
2011. okt. 27. 11:33
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
Én borzasztóan babaorientált vagyok.Örülök, hogy más is van így rajtam kívül :) Már most minden gondolatomat ő tölti ki. Szeretnék mindent tökéletesen csinálni, bár tudom, hogy nem lehet.
2011. okt. 27. 13:06
 12/30 anonim ***** válasza:
41%

Mi beszélünk hozzá első perctől a párom mesét mond neki és énekel is zenét is hallgattatok vele és sokat segített például amikor nem éreztem hogy mocorog a zenével mindig elértem,hogy mozogjon,ez nekem is megnyugtató,mikor csuklik mindig simogatom és nyugtatom és úgy beszélek hozzá mikor mocorog mintha már megszületett volna.Reggel jó reggelt kívánok neki este szép álmokat mért ne tenném hisz ö az életem csak még a pocakomban nem a karomban.


Üdv 36 hkm.

2011. okt. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%

kedves kérdező:

Ha mindet tökéletesen akarsz csinálni, abba előbb utóbb beletörik a bicskád

ösztönből csinálj minent, és nem úgy, ahogy a könyvek írják, vagy ahogy mások


Nekem is erőltetett dolog ez baba zene, hashoz beszélés, nem is csinálta, ahogy fentebb már írtam


Soha nem akartam senkienk, vagy semminek megfelelni és ehhez tartom magam most is 2 gyerekkel több mint 11 éves anyasági múltammal.

Nem erőltettem magamra/magunkra oylan dolgokat, amihez nem volt kedvem, vagy nem éreztem jól magam benne

(ringató és ilyenek).

2011. okt. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Nem vagyunk egyformák. Engem pont ezek töltenek el örömmel, amik számodra erőltetett dolgoknak tűnnek. Nekem ezek természetesek.
2011. okt. 27. 13:25
 15/30 anonim ***** válasza:

Akkor TE beszéjl hozzá


De az anyaság nem az rózsaszín ködben való lebegés, aminek most elképzeled:-)))))


a terhesség, szülés egy kis egy kis "semmiség" hozzá képest

2011. okt. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:

Nem értem miért akarod bemagyarázni, hogy ez rossz dolog. Nem fog sikerülni.Akkor is így fogok hozzáállni és kész :)

Kicsit úgy hangzik,mintha meg lennél keseredve.

2011. okt. 27. 13:43
 17/30 anonim ***** válasza:

Amikor az első gyerekhez szóltam (pocakban), mindig tök hülyén éreztem magam, minden kimondott szó olyan.. erőltetettnek tűnt a számomra, nem is gyakran csináltam.


Inkább levelet írtam neki, hónapokon keresztül, teleírtam egy csomó oldalt, de amikor már megszületett, és beleolvastam, az sem tetszett, ha nem én írtam volna, végig sem tudtam volna olvasni, annyira túlfűtött érzelmileg. Azért majd megmutatom neki később.


A második, és harmadik gyereknél pedig.. semmi. Se dúdolás, se éneklés, még zenehallgatás sem, örülök, ha egy kis csend van itthon, leveleket írogatni pedig végképp nincs időm.


Nem hiszem, hogy jó, vagy jobb, ha beszélünk hozzá, vagy énekelünk neki, úgy értem a gyerek szempontjából szerintem totál mindegy, inkább az anyuka szempontjából számíthat, segíthet a ráhangolódásban.

2011. okt. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
23%

Az anyaság a legcsodálatosabb dolog amit adhatott az Isten nekünk és a párom szavait idézve mi nők Istennők vagyunk mert megadatott nekünk ez a csoda a szülés a várandóság és az anyaság,életet adunk és óvunk és gondozunk.

Aki nem így érzi mért vállal gyereket?

Én igen is csodaként élem meg és mint a szerelmet ugyanúgy ezt is "rozsaszin ködben" fogom végig élni.

Nem csak szülés után fogom szeretni a kislányom hanem már most és mindenki így van a családban ő neki már személyisége van,van saját szekrénye ,fiókja,ruhája,ágya,fürdőkádja,és anyukája meg apukája aki beszél hozzá minden nap nevén szollitva és ö ennek örül és rugizással hálálja meg.


üdv a 36hkm.

2011. okt. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
Mi beszéltünk hozzá és én is egymagamban, már féltem hülyének látszom a boltban is, sőt vettünk egy zenélő csirkét erre a célra, hogy minden nap mielőtt elalszom felhúzom neki és állítólag majd emlékezni fog rá ha kibújik. Hát mi jól szórakoztunk ilyenkor a férjemmel, de a gyereknek azóta is közömbös a zenéje, pedig hallgatta eleget. De nagyon muzikális viszont, tehát lehet benne valami. :))))
2011. okt. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok megint, hallgass a szívedre és jó lesz, mert amig téged ez örömmel tölt el, úgy a babaát is veled eggyütt.
2011. okt. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!