Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 28. hetesen. Rubeola?

28. hetesen. Rubeola?

Figyelt kérdés
Párhete.az.ultrahangon.láttak.egy.kis.lerakódást.a.magzati.májban.amire.torch.vizsgálatot.javasoltak..2.hétre.rá.kontrolon.nem.láttak.semmit.de.sajnos.rosszak.a.látási.viszonyok.a.vastag.hasfalam.miatt...ezért.megcsinálták.2hete.a.vizsgálatot.ma.kaptam.egy.levelet.de.nem.igazán.értem..az.van.benne.hogy.rubeola.szürést.kértünk..van.benne.egy.2000forintos.csekk.és.hogy.annak.a.befizetése.után.küldik.ki.a.leletet.a.kezelőorvosnak...ez.most.mit.jelent??..megijedtem..
2011. okt. 28. 14:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha befizeted a csekket, akkor végzik el a vizsgálatot a levett vérből és küldik el az eredményt.

Hívd fel a dokid, hogy ezt kaptad és egyeztess vele.

Nekem minden torch ingyen volt, mert a SOTE I. genetikán csinálták.

2011. okt. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
de.mért.irták.hogy.csak.rubeola??.mert.torch-ot.kértünk.és.abba.ugye.több.minden.van..lehet.hogy.csak.ezt.kell.külön.fizetni?
2011. okt. 28. 17:40
 3/12 A kérdező kommentje:
amugy.a.péterfy.sándor.korházba.küldték.el.ahonna.visszajött.a.vér..és.ujra.elkellett.küldeni.gondolom.ebbe.a.diagnosztikai.központba
2011. okt. 28. 17:42
 4/12 A kérdező kommentje:
ugy.örülök.hogy.ilyen.sokan.válaszolnak..imádom.ezt.az.oldalt...mikor.csipcsupp.dolgokat.kérdeznek.arra.100an.válaszolnak.az.igazán.fontos.kérdésekre.meg.alig...hurrá
2011. okt. 29. 12:31
 5/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Én azért mondtam, hogy a dokidat kérdezd, mert ez egy olyan kérdés, ami nagyon kevés embert érint. Nekem pozi cmv teszt miatt volt a torch vizsgálat. Anno én is beparáztam, írtam ide kérdést, talán 3-an válaszoltak, sokan azt sem tudták, hogy miről beszélek.

Fizesd be a csekket, akkor meg lesz a vizsgálat eredménye, és megnyugodhatsz.

Általában nem túl jó, ha rubeolás leszel a terhesség alatt, ezért vizsgálják, hogy mennyire aktív fertőzésről van szó. Ha beigazolódik, hogy a baba sérült, akkor felkészülnek az esetleges születési komplikációkra, és a kezelő orvosod is kiemelten fog majd figyelni rátok.

Ne gondolj rögtön a legrosszabbra. Ha nagy gáz lenne, már a genetikai tanácsadáson ülnél és totál ki lennél borulva.

Nekem a 20. heti uh-on még el volt ájulva a szonográfus, hogy hú, de szép kislány, stb..., a 24. heti uh-on már ez is baj volt, az is baj volt, totál el voltam keseredve. 10 hétig jártam genetikai tanácsadásra, mire 3 elcseszett torch után végre kiderült, hogy nincs semmi baj. 36. héttől kórházi megfigyelésen voltunk, és 40+2 hétre, tök egészséges nagy kislányom született, teljesen egészségesen!!!!!! :)

7 hónapos elmúlt, aktív, erős baba, már áll a kiságyban, izgága kis pöttömke.

Nem lesz semmi, ne parázz, ha nagy gond lenne, már megtették volna a lépéseket.

Fizesd ki a csekket és minden kiderül.

Nálunk egyébként szinte a szülésig folyamatosan a belekkel volt probléma, és hála az égnek az is eltűnt.

nyugi!!!!

Ha már tudsz valamit, azért írd meg nekem légyszi!

Köszi!

2011. okt. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
köszönöm.szépen.a.válaszodat.nem.semmi.ami.veletek.történt:S..de.örülök.hogy.minden.rendben.van...majd.megirom.hogy.mi.volt!
2011. okt. 31. 12:17
 7/12 A kérdező kommentje:
a torch eredménye még nincs meg, viszont ma voltam kontroll ultrahangon és kissé rámhozták a szivbajt, azt mondták egy árnyalatnyit kevesebb a magzatviz és a haskörfogat 2héttel kisebb a fejkörfogat 2héttel nagyobb, ugyhogy szoros megfigyelés, hétfőn megyek a 30hetes ultrahangra remélem ott kiderül hogy elnéztek valamit..:S..ami még aggaszt hogy 2napja leszakad mindenem a hasam derekam combtövem alig birok, menni, ez mitől lehet???:S
2011. nov. 3. 19:32
 8/12 anonim ***** válasza:

A kevesebb magzatvíz nem olyan gáz, ha úgy ítélik meg, befektetnek infúzióra és próbálnak"tölteni". Kórházban voltak páran, akik így jártak.

A has térfogat sem baj, hogy kisebb, előfordul, viszont a fej az nem jó, ha nagyobb. Én a helyedben mennék maszek 4D-re és mindent alaposan megnézetnék. Tudom nem olcsó, de engem anno az nyugtatott meg, hogy láttam szépen a kislányom!

A comb és társai fájdalom ennyi idős terhesen már nem ritka. Nyúlnak a szalagok, tágul aminek tágulnia kell. Azért ha mész dokihoz, kérdezz rá erre is!!!

Remélem semmi gáz nem lesz, sőt, biztos vagyok benne, hogy nem lesz! Kis fiú, vagy kis lány lesz? Ha nem probléma, beszámolsz nekem a dolgokról majd? Ha gondolod, írhatsz priviben is, ahogy elnézem csak én írtam eddig is. :(

2011. nov. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
ha van esetleg facebookod ott tudnánk beszélgeti...ma jött egy ujjabb papir hogy a toxoplazma vizsgálat 7400forint..és a hepatitis még sehol..eddig a rubeolával. együtt már 10ezer hát én hétfőn megyek az orvoshoz és megmodom neki hogy vagy elküldi olyan helyre ahol igyenesen megcsinálják vagy nem vagyok hajlandó kifizetni..mert ugye akkor jól értem hogy van olya hely ahol ingyen megcsinálják?? ráadásul ami miatt kérték azota 2 ultrahangom volt és nem látták a lerakodást kiváncsi leszek a hétfői ultrahangra..abban reménykedek hogy ott normál méreteket fogok kapni..mert tegnap csak ugy gyorsan megnéztek és kész remélem elmért valamit..eddig semmi baj nem volt a fejátmérőjével...
2011. nov. 4. 11:23
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyan így volt. Maszek dokihoz jártam, és minden labor vizsgálathoz jöttek a csekkek sorban. Hát fogtam és elmentem a SOTE I-re, a terhes ambulancián bejelentkeztem és ott kiírtak minden labort, uh-ot, mindent ingyen!!!! Ott az épületen belül van minden. A földszinten az uh és a genetika, valamint az ambulancia is, a másodikon meg a labor. Ott is voltam várandós osztályon egy hónapig, ott szültem végül, és minden nagyon oké volt számomra és a gyereknek is! Ja és nekem is magán dokim volt ott a Sote I-en. Mindig ugyan ahhoz jártam, bejött a szülésre, szülés után mindennap bejött a csecsemősre is hozzánk. Én csak ajánlani tudom neked is azt a klinikát! Amúgy 30 hetesen a toxo kicsit késő nem? Mondjuk a torch vizsgálatban benne van az is.
2011. nov. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!