Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 30 hét körüli kismamák, hogy...

30 hét körüli kismamák, hogy vagytok?

Figyelt kérdés
Mekkora a babátok,mikorra vagytok kiírva,fiú lesz v. kislány,minden rendben,mi mindent vettetek már meg,hanyadik baba,keményedik-e a hasatok......egyszóval mindenre kíváncsi vagyok.
2011. okt. 28. 16:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia!30+5 hetben vagyunk.´3 napja voltam dokinal 1473g a sulya,december 31-re vagyunk kiírva kisfiuval ami remelem mar nem valtozik mert mar szinte megvan minden véve.Elso baba,a kemenyedest en nem nagyon veszem eszre.Pocakom rohamosan kezdett noni kb 5 hete.Mar nagyon varjuk mert sokat vartunk ra.Te hogy allsz az elokeszuletekkel?Nekem a terhes csomagba kell meg bevasarolnom.Boldog baba varast
2011. okt. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia!Én hétfőn leszek 30hetes,azért is írtam,hogy 30 körüli kismamák.Én jan.11-re vagyok kiírva és nekem már a 3.babám,két lányom van és most úgy néz ki fiam lesz:)Ettől függetlenül már majdnem mindenünk megvan,csak még ki kell mosni-vasalni a kis cuccokat és a kórházi csomagomat kell rendezni.Még névben nem állapodtunk meg,sajnos nem egyeznek a vélemények:(Egy picit keményedik a hasam,meg derekas vagyok,de remélem ennél nagyobb gondom a továbbiakban nem lesz.Már nagyon várom,hogy a kezemben tarthassam a picurit:)
2011. okt. 28. 17:15
 3/5 anonim ***** válasza:

Én 29+4 napos vagyok, és a második babánkat várom, aki kislány lesz, egy kisfiú mellé. Viviennek fogjuk nevezni.

Tegnap voltam a kötelező 30. heti uh-on, ahol a mért adatok alapján 1413 g-ra becsülték, de épp most jöttem a saját orvosomtól, aki azt mondta, szerinte biztos nincs még annyi, ő is lemérte, és 1200 g-ra becsülte.

Mivel második baba, sok mindent nem kell vennünk, a kisfiamnak rendeltünk nagyobb ágyat, és a rácsosat pedig megörökli a hugi. Ruhákat pedig már kaptam egy barátnőmtől, meg még a nővéremtől is kapok, szóval nem sok mindent kell vennünk tényleg.

Most nagyon élvezem a kismamaságot, volt egy időszak amikor a család hozzáállása miatt rossz volt a kedvem, de elmúlt, vagyis túltettem magam rajta. Egyetlen bajom, hogy nagyon csúnyán visszeres a jobb lábam, ami nem elsősorban esztétikai probléma, hanem nagyon fáj is. Kompressziós harisnyával azért megvagyok.

2011. okt. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én még csak 28 hetes vagyok (elvileg épp ma töltöm) de azért írok ha nem baj.

Nekünk a második baba lesz. Van egy "nagy lányom" aki februárban lesz 3 éves és januárban érkezik mellé egy kisfiú. A babának már mindent megvettem azt hiszem csak a textilpelus hiányzik. Nálunk a nagy még mindig a rácsos ágyban alszik, az egész nyarunk arról szólt, hogy átszoktassuk rendes ágyba de nem sikerült így a nagy marad a helyén, a kicsi meg utazóágyban lesz amíg nem változik valami. Én most sokkal jobban bírom ezt a terhességet mint az elsőt! Nem is keményedek, nem vagyok ragyás de az eleje mondjuk ugyanolyan rossz volt sőt még hánytam is pedig a lánnyal ilyen nem volt. De a 11.hét óta semmi bajom. Észre se veszem, hogy terhes vagyok csak hát ugye már most a vége felé kezd minden egy kicsit nehéz lenni. Még dolgozom is itthon (varrok) de még max.2 hétig mert már nem fogom bírni.

Az eddigi leleteim is rendben vannak és nagyon gyorsan szalad az idő!!

2011. okt. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hogy mekkora nem tudom köv. hét utáni héten lesz újra UH, mivel sokat mocorgott - amit az orvosom meg is jegyzett - nem tudjuk 100%-ra, de eddig úgy "tippelték", hogy kislány. Már csak 1-2 törölköző kell és okés, bár a szobája még most lesz kifestve. Első baby így foggalmam sincs mit kéne érezni amikor keményedik a hasam...:/

30+4 km

2011. nov. 8. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!