Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szülés előtt álló kismamák ti...

Szülés előtt álló kismamák ti is ilyen idegsokkosok vagytok?

Figyelt kérdés
37 hetes vagyok és semmi türelmem.Már reggel úgy ébredek,hogy ha kimegyek a konyhába és látom,hogy a férjem mit hagyott maga után munkába menet előtt,akkor sírva fakadok,szidom mint a bokrot,hogy nem érti meg már nem bírok annyit szolgálni itthon mint eddig.Meg a 3 évesem is állandóan kiönt valamit,csak a hülyeséget csinálja én meg azonnal üvöltök.Így hogy menjek majd nyugodtan szülni,tiszta lom fog itthon várni mire hazajövök.Nem igaz,hogy az ember családtagjai ezt nem bírják megérteni.Sokszor már nem tudom,hogy velem van e a baj,vagy más is ilyen ingerült ebben az időszakban?
2011. okt. 18. 11:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én is tiszta idegbaj voltam. Mindenért hisztiztem vagy bőgtem. Ha valami nem úgy történt,ahogy azt elképzeltem, rettentően sajnáltam magam,hogy én milyen szerencsétlen vagyok és a 'többiek' miért nem értenek meg. Mort így visszagondolva nem győzök égni. :-) Hülye hormonok!
2011. okt. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

Szintén 37 hetes vagyok.

Ma reggel fél ötkor már talpon voltam, hatvanadszorra is átpakoltam a kórházi csomagot, majd mivel párom tegnap hozott egy csomó almát, kitaláltam, hogy almalevest csinálok, meg rakok el kompótot. Összeszedegettem fejben, hogy akkor mit is kell hoznom a boltból, és 8-kor elindultam a Profiba, mert ott tudok kajajeggyel is fizetni (kb. 15-20 perces séta).

Nem sokkal később üvöltve-zokogva ébresztettem telefonon a párom, hogy azonnali hatállyal rúgja ki magát az ágyból és legyen szíves piszok gyorsan elsöpörni értem, mert gyűlölöm az egész világot, de legfőképp a Profi marketet, amiért még az is luxus nekik, hogy a kib.szott leárazott kólákat elérhető magasságba rakják, és nekem 9 hónapos terhesen is egy ikeás bútorösszerakó tehetségével és egy falmászó profizmusával kell rendelkeznem ahhoz, hogy normál állapotú üveghez jussak, viszont a tetves szatyraikat meg 40 Ft-ért hajlandóak csak árulni. Párom elindult értem, én meg mondtam, hogy útközben találkozzunk, mert nem fogok ott cidrizni, amíg odaér.

Szegényt egész úton szidtam-szapultam, pedig 10 perc alatt ott volt értem, ébredéssel, öltözéssel együtt. :)

Szóval nyugi, idegzsába nálunk is bejátszik, olykor látom párom szemén, hogy csak félve mer közelíteni, tartva a reakciómtól! :D

Pedig igyekszem visszafogni magam. ;)

2011. okt. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
12:00-ás vagyok, azt elfelejtettem írni: mindig azt mondogatja, hogy ő akkor is szeret, ha manapság embereket eszem. :) És minden este, mikor beszélget a babával, mondja neki, hogy ne aggódjon, az anyja sem volt mindig ilyen, és remélhetőleg visszaáll a világ rendje, hogy őkisasszonysága végre valahára kibújik. :)
2011. okt. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szia én azért vagyok ingerült mert kb 1 kor elalszok és hajnal fél 4 kor kelek àltalàba... a konya nàlunk detto fel tudok robbanni a mikor otthagy mindent reggel... a kutyàt nem képes levinni stb... nem segit semmit tudom sokat dolgozik de amikor lenne lehetösége akkor sem arra nem képes hogy kipakolja a mosogatogépet :((( a többiröl meg nem is beszélek és megkérdezi mi a bajom elmondom de semmi hatàsa olyan a lakäs mint ha robbantottak volna:((( de màr én se birok pakolni annyit .. 37 hkm
2011. okt. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
nyugi, lanyok...en ma vagyok 40+2, szoval van meg mit idegeskednetek:).
2011. okt. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én is tiszta idegroncs vagyok, mondjuk még csak 16 hete, engem is minden kibuktat, szegény 2,5 évesem is. DE ma megnyugtattam magam, ismerős telefonált, akinek már megvan a 2.babája, hogy ő is idegbajt kap, mert a kicsi hasfájós a nagyot meg hazaküldték az oviból mert köhög. Szóval lesz ez még bonyolultabb is. :-(
2011. okt. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Hát az én napom se jobb ma.. pedig csak 17 hetes vagyok.

Van egy két éves kisfiam, akit két percre nem ehet egyedül hagyni. Beraktam a kenyeret sütni a gépbe és, amíg elmentem wc-re a kisfiam egy nagy kanál kakaót szórt a kenyér tésztába. Pedig 2 percnél tovább nem volt egyedül, csak ügyesen odatolta a konyhapulthoz a széket és felmászott. Nagyon ideges lettem és elsírtam magam.

Mire lenyugodtam és lefektettem a délutáni alvásra a gyereket, felhívtam a férjem, hogy kicsit érezzen velem és nyugtasson meg. Elmeséltem neki, hogy mi történt és az volt a válasza, hogy a gyerek az nem hibás csak én, mert miért hagyom egyedül, meg miért hagyom elérhető helyen a gépet, mag a kakaót. Kérdezem én a gépet miközben megy rakjam be a szekrénybe? vagy a kakaót az üveges edényből a szekrényből lakatoljam le? 1,5 órája bőgök, mert elegem van és nem bírok megnyugodni. Rányomtam a telefont, majd visszahívott, hogy majd ha lenyugodtam beszélünk. Reggel 7 kor elmentem vérvételre 1,5 órát sorban álltam, majd egész délelőtt a konyhát takarítottam, hogy megfeleljek az uraságnak, mint rendes feleség. Friss kenyeret sütök, mert tudom, hogy szereti....

2011. okt. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az én fejem 1 hete borult el végleg, amikor beköltözött egy hangyacsalád a konyhánkba a rendszeresen otthagyott morzsák miatt, amit a párom galád módon mindig otthagy, hiába pucolom utána.. Na akkor mondtam, hogy vagy engem választ, és fizet egy takarítónőt, mert feküdnöm kellene a terhességem alatt (helyette állandóan takarítok), vagy otthagyom gyerekkel a hasamban! Az előbbit választotta nagy morgásokkal a háttérben...
2011. okt. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

húúú csajok, azt hittem, hogy csak én őrültem meg teljesen....

27 hetes vagyok, van egy 3 éves tündéri jó kisfiam,de komolyan mondom minden nap csinál valamit ami miatt a sírógörcs kerülget, és amire másnap ha visszagondolok, rájövök, hogy tök apróság volt és ronggyá üvöltöttem érte a számat.

Olyan lelkiismeretfurdalásom van, egyszerűen nem ismerek magamra, vagy 1 mp alatt robbanok, mint a bomba, vagy bőgök.

Persze mindig megfogadom, hogy most türelmes leszek, aztán mégis szakad a cérna.

Már alig várom, hogy január legyen, mert ezek a hormonok tiszta dilist csinálnak belőlem, holott abszolút nem vagyok ilyen.:O

Mindenkinek kitartást!!!:)

2011. okt. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Jó hogy nem vagyok akkor ezzel egyedül.A férjem azt mondja hogy ez hiszti,de majd megtudná,ha nem bírna lehajolni a cipőjét bekötni,mindent térdelve kell így is csinálni,még a cserépkályhába is ülve gyújtok be.Mosogatni is csak féloldalasan tudok,pedig kértem,hogy csináljon nekem valami magasítót oda,hogy a hasam a mosogató fölé beférjen,de erre csak az a válasz,hogy akkor ne takarítsak.Az én kislányom is olyan,hogy egy percre nem lehet egyedül hagyni,ez őrjítő.Már nem tudtam hol kipanaszkodni magamat,csak itt.Mert hát azok értik meg egymást akik ugyanolyan cipőben járnak.
2011. okt. 18. 17:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!