Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egy normál étkezés után 1...

Egy normál étkezés után 1 órával a 6,4-es 1,5 órával 6,1-es vércukorszint az jó érték?

Figyelt kérdés
A normál étkezést úgy értem hogy nem diétás de nem is édes-cukros étel.
2009. máj. 5. 13:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen jó. Azt hiszem, 7.8 fölött van gond.
2009. máj. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
csak azért kérdezem mert a doki diétára fogott de folyamatosan nézem az értékeimet itthon,főleg mikor szénhidrát "dúsabb" ételt eszem és 6,5 fölött még soha nem volt.bár cukrot,tésztát egyáltalán nem eszem.
2009. máj. 5. 14:04
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem volt terhességi cukrom, végig diétáztam. A 6.0 fölötti értékeket már soknak tartották, az alatt kellett lennie.

Az első válaszolónak: 7.8 cukorterheléses vizsgálatra vonatkozik, az nagyon sok lenne normális esetben.

azért ne ijedj meg, nem tragikus, de figyelj nagyon oda a szénhidrát bevitelre!

2009. máj. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Úgy tudom normál esetben az embereknél 4-7 között jók az értékek, de 6 fölött a kismamikat már diétára fogják.
2009. máj. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat,eddig is figyeltem,hiszen nem hiába hagytam el a tésztát,cukrot,krumplit ilyesmit...az éhgyomrim álltalában 4,4-4,8 között van.csak egyszer egyszer esik be egy-egy"bűnözés" ha éppen uton vagyunk és nem tudok éppen szénhidrát szegényen étkezni,de remélem attól a havi 2 alkalomtól nem lesz baja a bébinek.
2009. máj. 5. 14:43
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nagyon jó az eredményed!A 3.órában pedig ha megméred vissza kell mennie az éhgyomri értékre.Mondjuk mérsz 4,5-öt,1 óra múlva 6,5,1,5 óra múlva 6,0 3óra múlva szintén 4,5.Normál esetben igy működik.Ha cukros lennél,akkor ugyanúgy fenn maradna 6,5-ön vagy még feljebb menne!

Csak igy továbbra is!

Jó egészséget!

2009. máj. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A tegnapi 14:20-as válaszoló vagyok.

Ne aggódj, attól, amit leírtál, nem lesz baja a babádnak. Nekem tényleg magas (10.6) volt a terheléses eredmény, és a diétakor, utazásnál, bárhogy is igyekeztem ügyelni, nekem is volt, hogy pl. zacskós zöldséges mix evése miatt (elvileg majdnem szénhidrátmentes, gyakorlatilag nem volt az) becsúszott egy-egy 6.5 feletti érték, ami aztán fél óra múlva persze lejjebb ment.

A fiam teljesen egészségesen született (cukrosoknál még a kórházban mérik a baba cukrát is), szerencsére. Szóval ne aggódj, táplálkozz okosan, minden rendben lesz.

2009. máj. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!