Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi vércukornál az...

Terhességi vércukornál az otthoni étkezés után milyen érték jó? Mindenki mást mond valahol 7. 0-ig jó valahol 7,8mmol/l-ig. Jártas kismamák véleményét várom! Köszönöm.

Figyelt kérdés
Tegnap este 1 kiflit ettem görögdinnyével 1 óra után 7,5mmol/l volt 2 óra után 6,8mmol/l. Szerintetek diétáznom kell vagy ez még jó?
2011. aug. 12. 10:20
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Étkezés után 1 órával maximum 6,8 lehet. A 7,8 az terheléses 2 órás érték lehet maxiumum. Ha diétázol vacsorára ne egyél gyümölcsöt (azt inkább délelőtt) mert az nagyon emeli a cukrot.
2011. aug. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Terhesseg alatt a 7.0-as ertek szamit hatarnak etkezes utan 1 oras esetben. Persze ez a mindennapokra ertendo. Ugyanis a terhesseg alatt egyebkent is alacsonyabb a vercukor, mivel tobb inzulint termel a szervezet, igy a 7-nal magasabb ertek soknak szamit. Nem terhesseg alatt 7.8 folott nem jo, ha tobb. Persze, nem baj, ha neha egyszer-egyszer folmegy, emiatt ne aggodj egyaltalan, raafasul ezek a merok altalaban hibaznak ugy 0.5-ot, plusz valamennyit meg, mert elter az ujjban levo es az erekben levo vercukorszint. Termeszetesen a venas vervetelnel mert adatok a pontosak.

Az etkezesi utan 2 oras ertek pedig (terheleses vizsgalat) terhesseg alatt nem lehet tobb 7.8-nal, folotte kell dieta vagy magasabb eryekeknel akar inzulin.

Szoval, merd az otthoni keszulekkel es, ha altalaban rendben van, csak egy-ket kajatol megy fol, ne aggodj, nincs semmi baj. Nalam is igy volt, mertem mindig, amig terhes voltam es neha folment 8-ra is. Emiatt itt is tobb kerdest foltettem,meg voltam 4szer terhelesesen es mindegyiknek tok jo eredmenye volt, 6-7 alattiak.

Azert javaslom a terhelesest, abbol kiderul, vannak-e gondok. Az otthoni meres meg csak arra jo, hogy tudd, nincs-e nagy gaz. A te ertekeidet nem tudom, de ez a dinnyes eset egyszer ketszer teljesen normalis.

Ja, es meg annyit tanacsolok, ha mesz terhelesesre, akkor a vizsgalatok (ehgyomri, etkezes utani) utan merd le a keszulekeddel, meglatod, hogy van elteres, csak legalabb tudni fogod. Minel nagyobb ertekrol van szo, annal nagyobb az elteres is.

2011. aug. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
70%

én cukros lettem a terhesség alatt.

kaja után 1 órával ha mértem akkor nem mehetett 7 fölé.

diabetologus mondta!

2011. aug. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 10 hetesen volt terhelésem 2 órás 6,9mmol/l volt és 180g diétára fogtak, de nem tartottam be, mert a nődoki, a háziorvos és a védőnő szerint nem kell diétáznom. 21 naponta kell laborba mennem fruktózamint nézik + vizeletet. Ezek az eredményeim az érték hátárt meg sem közelítették. 208 és max. 212 volt eddig. Persze 2-4 hetente járnom kell a diabetikushoz, mert minden nap mérnem kell a cukrom és a vérnyomásom is.
2011. aug. 12. 14:04
 5/5 anonim ***** válasza:

Nyugi, nekem meg 6,7 volt a 2 órás és a diabetológus szerint sem kellett diétáznom. A világon mindenhol az elfogadott a 7,8-as érték, afölött kell a kismamának diétáznia. Itthon sok orvos, az alatti értéknél is diétáztad, összevissza.

Az, hogy diéta nélkül van pár alkalommal, hogy 7,5-ös az értéked, az nem baj. Akkor kellene emiatt aggódni, ha rendszeres lenne.

2011. aug. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!