Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikortól érdemes elkezdeni...

Mikortól érdemes elkezdeni kimosni a ruhákat?

Figyelt kérdés
Január 7.re várom a babát. Rengeteg ruha van. Tesóimtól. Párom azt mondja hogy elég lesz elkezdeni December 23.-án. De akkor nem fogjuk tudni elkezdeni mert a karácsonnyal leszünk elfoglalva. Talán 26.-án. Aztán majd jön a szilveszter is. Így talán 4 nap lesz hogy kimossunk mindent. De az is lehet hogy hamarabb jön a baba. Nem szeretném de akármi is történhet. Túl aggódom?
2011. nov. 2. 10:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Igen, ha korábban jön akkor majd a férjed kimos pár adagot amíg ti kórházban vagytok, ott úgyis adnak neki ruhát.
2011. nov. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Három babát szültem. A 38-37-37. héten érkeztek :)


Én azt javaslom Neked, hogy már december elején kezdj neki a mosásnak, bent amúgy is nehezebben/lassabban száradnak és még ugye vasalni is kell őket.

Ha egy picit előbb érkezik akkor nem lesz időd végezni velük.


Ha így tisztán, vasalva beteszed őket a szekrénybe, nem lesz semmi bajuk nem lesz és Te sem leszel ideges!

2011. nov. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondoltam hogy December elején lenne érdemes. De ő azt mondja hogy azért nincs semmi értelme mert hogy koszosak lesznek.
2011. nov. 2. 10:39
 4/15 anonim ***** válasza:
Én is azt mondom, hogy november végén, december elején kezdj el mosni vasalni. A szekrénybe behajtogatva semmi baja nem lesz, mellesleg te is könnyebben mozogsz még akkor, mit a terhességed legvégén. Annyira ne told ki, ott lesz a karácsony, szilveszter, meg nagy pocakkal nem olyan könnyű már olyan sokat mozogni.
2011. nov. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Azért ennyire nem kell mindent komolyan venni, hogy ebben is azt tedd amit a párod akar. Mosd ki, vasald ki dec. elején és kész. Ez nem olyan dolog, aminek mindenképp közös döntésnek kell lennie. Nem hiszem, hogy retekben éltek, hogy koszosak legyenek a ruhák. Mellesleg gondolom szekrénye is lesz a picinek, ott meg szintén nem történik a ruhákkal semmi sem.
2011. nov. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Miért kéne várni december végéig? Az egy dolog, hogy kimosod, de nem árt azért ki is vasalni a ruhákat, pelenkákat. Én a helyedben biztos elkezdeném már most szépen lassan, ha van helyed elpakolni, akkor teljesen fölösleges húzni a dolgot, mert sok munkád lesz vele. Szerintem ha most elkezded, és hetente kimosol egy adag ruhácskát, decemberre vígan készen leszel vele, és hálás leszel magadnak azért, mert nem az utolsó pillanatban kapkodtál.
2011. nov. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Teljesen igazuk van az előttem szólóknak. December elején tökéletes lesz az időpont a mosásra. Én január 17-re vagyok kiírva és én is december elején fogom kimosni a dolgokat. Nekünk már van egy nagy 2 évesünk így nálunk is ki lenne centizve a dolog, ha december végén lenne a mosás. Ott a karácsony a szilveszter, mire apát beidomítom, hogy mit hogy csináljon már ki is mostam. A vasalás meg egye-fene lehet az ő reszortja! :) Kitakarítom a kis szekrényt (ahol a baba ruhák lesznek) ameddig megy a mosógép és száradnak a ruhák.

2011. nov. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Január 8-ra vagyok kiírva. Már kimostam mindent, most vasalja anyukám:)

Így vagyok nyugodt!

2011. nov. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Szerintem a 36.hét körül ráérsz kimosni.Én is elég korán kimostam,kivasaltam szépen be is raktam a szekrénybe.Aztán mivel túlhordtam moshattam még egyszer.
2011. nov. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Én február végére vagyok kiírva, de anyukám már most hétvégén kimosott és kivasalt egy jó adag ruhát, amit ő vett, kaptam nővéremtől,barátoktól stb.

Szerintem elkezdheted szépen sorban, ahogy van rá időd.

2011. nov. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!