Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 23 hetes vagyok. Mennyi rugi...

23 hetes vagyok. Mennyi rugi és body kell a kezdésre?

Figyelt kérdés
Ma voltam kicsit vásárolgatni a babának.Teljesen tanácstalan voltam,nemtudtam mibol mennyit vegyek.Túl sokat se szeretnék venni,de azt se szeretném,hogy a korházbol hazajovet kelljen kapkodnom ,hogy kevés ruhát illetve pelust vettem.
2009. máj. 6. 14:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

- textilpelusból nem árt 5-6 db

bodyból hosszú ujjú 2-3 db, rövid 3-4 (mert ugyebár nyári baba lesz)

- rugdalózóból ujjatlan 4-5 db (lábfejes, akkor nem kell zokni külön), 1-2 hosszu ujjú

később ráérsz többet is venni, nincs az a mennyiség nálunk, ami elég, mert sokszor van baleset, mikor kifolyik a pisi-kaki és ruhát kell cserélni - valamint olyanokat válassz, aminek a lába között ki lehet pantentolni, hogy ne kelljen leszedni az egész ruhát pelenkázáskor a gyerkőcről

- a külön nadrág-felső macerás, kényelmetlen, én nem vettem

- nyári baba lévén nem kell harisnya sem

- vékony kissapka, mert a picikék még könnyen kapnak huzatot

2009. máj. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
ja és még nem árt 1-2 kis pulcsi hűvösebb időre, hálózsák (a gyerkőcöm mindig kitakarja magát éjszaka), vékony pléd a babakocsiba illetve altatáshoz
2009. máj. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
én heti egyszer mosok,erre számoltam anno: napi 2 bodyt és napi 2 rugit.Főleg 62-es méretet vettem,csak a kórházban töltött napokra vettem pár darab 56-sat,amit jól tettem,mert 51 cm-el született a babám,de 2 hetesen már kényelmetlen volt rá az 56-os méret. textilpelusból nekünk kellett 20 db,mert használtuk büfizéshez,ha valahova letettem a lakásban,pl. nappali kanapé,akkor ott is alá tettem egy pelust,így naponta fogyott legalább 2 db.
2009. máj. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
szia! hosszú ujjút ne vegyél, szerintem teljesen felesleges. de legyen 6-8 rövid ujjú body, ugyanennyi rugdalózó, azért h ne kelljen állandóan mosni. Pulcsi+nadrág szett is hasznos a hűvösebb napokra. Vékony sapka, pici zokni a kezére, az arckarmolások elkerülése végett. Harisnya, zokni, kabátka ráér, néhány vékony pléd azonban hasznos lehet. Mindezt kinövi max 2 hónap alatt so ugyanennyit érdemes az egyel nagyobb méretből is megvenni. A "teszkós" (nehogy reklámnak minősüljön) "cseroki" márkájú kisruhák nagyon jó anyagúak és nem drágák, én azokat vettem az első hónapokra. 11 hetes és egy 18 hós szuszog a kiságyban
2009. máj. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Utolsonak.én is ott voltam ma .Vettem 3db hosszuujjú rugit 0-3 hos korig,meg 3db hujjú bodyt.Szeptember 7-re vagyok kiírva ,hasznát fogom venni a rovidujjasaknak.Nem mertem venni,pedig abbol nagyobb választék volt.
2009. máj. 6. 14:34
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia! Én még nem vásároltam semmit,és tanácstalan vagyok én is. De egy csomó mindent kaptam viszont a sogornőmtől,igy egyzsreűen azt sem tudom apró méretből kell e egyáltalán vásároljak. Badyból pl kaptam vagy 20 darabot. Végülis inkább azért irtam mert én is 23 hetes vagyok és pont szept. 7-re vagyok én is kiírva:-) Te hol fogsz szülni? Én a SOTE I.sz.klinikán. Boldog babavárást neked! Tudod már hogy fiú vagy lány lesz? Nekünk fiú...
2009. máj. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
nekem is fiú.Nekem o a 2. baba ,de az 1. után nem maradt semmi,mert szétadtam,most meg vehetek mindent újra.Az 1. fiam amúgy is már 10 éves lesz,és végképp nem emlékszem,hogy mikor ot vártam miket és mennyit vettem neki.Ja ,nekem most nemad senki semmit.
2009. máj. 6. 17:45
 8/9 anonim ***** válasza:
15.56-os vagyok. Nekem is második,van már egy 5 éves lányom,pár dolog maradt a régi cuccokból,de hát nagyrészt kislányosak. Vele az égvilágon nem kaptam én sem semmit. Most azért vagyok szerencsés mert a sógornőmnek 8 hós a kisfia és ad át mindent:-)de még igy sem 2 fillér lesz a költekezni való:-(
2009. máj. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2009. máj. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!