Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Túlsúlyos kismama? Kockázat?...

Túlsúlyos kismama? Kockázat? Félelmek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Jelentős túlsúlynál mekkorára nő a kockázat? Sokat olvasgattam különböző fórumokon, eltérőek a vélemények-tapasztalatok. Sokan állítják, hogy óriási rizikó, sokan, hogy még "tűrhető". Nem egy sztorit olvastam, hogy a túlsúlyos kismama alig szedett fel a terhesség alatt 5-6 kilót, s szoptatás után sokkal kevesebb lett a súlya, mint a terhesség előtt.

És a külsőségek? Én tudom, látom, hogy minden kismama gyönyörű! De egy olyan nő, aki nehezen fogadja el magát, a saját testét hogy viszonyulhat a "darázsderekú" kismamákhoz?


2009. máj. 6. 14:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
terhesen én annyira jól éreztem magam a bőrömben,hogy kicsit sem érdekelt senki más magamon kívül,a kilók sem- sem kismama,sem vékony barátnők. ne aggódj a súlyod miatt,több millióan szülnek túlsúllyal. majd odafigyelsz az étkezésedre és a dokid tudni fogja,hogy mire kell ilyenkor figyelned és figyelnie.
2009. máj. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Én nem számítok ugyan túlsúlyosnak+ van előnye is a magasságomnak /179cm/, mert eloszlanak rajtam a kilók , de a 32. hétig vagy 15 kg- híztam , ami azért nem piskóta...:) Próbálok odafigyelni az étkezésemre , a nasikat fékezni / a vércukor miatt is.../ , de megfogadtam , ha majonézes kenyeret akarok enni gesztenyepürével és tejszínhabbal , akkor pláne nem fogom vissza magam :) Így teljesen jól érzem magam. Egy dolgot tudok , vajúdás alatt is rengeteg energia kell+ szoptatáshoz is. Nagyon sokan terhesség után a szoptatási időszakban fogytak le pont.


37 hetes kismami

2009. máj. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
172 vagyok, és 82,20 kg-val kezdtem a terhességet. Most 20 hetes vagyok, és eddig 2 kg-t fogytam, no volt is miből... De valahogy én nem tömöm magamba a sok kaját, sok kismamával ellentétben. És nem is hánytam, kicsit sem voltam rosszul.
2009. máj. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Sajnos nekem még várnom kell pöppet a babaprojecttel, de egyre több gondolatom forog az -egyelőre képzeletbeli- babica körül.

Igen, a cukorbetegség miatt is fél az ember lánya, meg nem lenne rossz azért várandósan is sétálgatni ágybanfekvés helyett. A kondícióval nincs probléma, az alakkal sem vészes, csak ott lebeg az a 3 számjegy, amit a mérleg mutat... Brr..

Nagyon szép, egészséges babavárást kívánok Nektek! :)

2009. máj. 6. 15:32
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 15:30-as!


Nagyon megörültem a soraidnak. Én még csak pár napja teszteltem pozitívat, most 175cm és 81 kiló vagyok. Remélem én is hasonlóan járok mint te!

2009. máj. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

No, akkor most jövök én! :)

Bár kicsit hosszú leszek, ha nem bánjátok.

Hormon problémáim vannak, nem szedhetek f.gátlót, allergia elleni szereket, antibiotikumot is csak módjával. Ezért rengeteget híztam pár évvel ezelőtt.

Aztán 90 kg-ról lefogytam 56-ra, kemény munkával.

Majd elengedtem magam, felment 70-re a súlyom.

Terhes lettem, két vetélés után alig mertem bármit is csinálni.

Mivel érzékeny vagyok a hormonokra, féltem, h 30-40 kg is feljön majd.

Védőnőhöz 12 hetesen engedett az orvos, akkor voltam 76 kg, 20 hetesen pedig 74!

Szülni 90 kilóval mentem.

Terhességem alatt nem hánytam, nem voltam rosszul, remek volt a vérnyomásom, isteni a közérzetem.

Mindent megettem, amit megkívántam, persze nem zabáltam. 30 hetesen jött rám "csokivágy", volt, h nem bírtam megállni, egyszerre megettem 1 tábla csokit!

Nagy ívben tettem rá, h mit gondolnak rólam mások, csak mi számítottunk, a babám és én.

Vizesedtem az utolsó 8 hétben, de ezen kívül semmi bajom nem volt.

40 hetesen szültem az alig 3 kilós lányomat!

Hazajöttem a kórházból, és azt vettem észre, h alig ment le vmi, pedig a baba már kint volt! Elkeseredtem.

Aztán ránéztem a csodaszép lányomra és azt gondoltam, h lesz..om a kilókat!

Most fél éves, egy tündér!

Én még mindig 79 kg vagyok a 167 centimhez, de kit érdekel? Majd lemegy!

Mindketten egészségesek vagyunk, ez a lényeg.

Ja, és tudjátok mit? A kórházban jöttem rá, h a kismamák fele bizony túlsúlyos! És akit láttam, az mind egészséges volt (kisebb vérnyomás problémákkal, vizesedéssel, de nem volt vészes), boldog, büszke!

Szóval HAJRÁ CSAJOK! :)

2009. máj. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én is 3 számjegyes kismama vagyok és eddig a 14hét alatt csak fogytam,meg is dícsért az orvosom.

Pedig nem is hánytam,csak gyorsabb lett az anyagcserém.


Üdv!


14+4hetes

2009. máj. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Annyira jó olvasni a válaszaitokat! Az ember, ha csak minimális túlsúlya is van, (meg még mennyi más esetben) már jól körbefalazza magát a gátlásaival, és az a baj, hogy egy ilyen égbeverő butaság még a kismamaság gyönyörét is befolyásolhatja...

Remélem, hogy ha végre belevágunk, én is olyan kiegyensúlyozott, és "jófej" kismama tudok lenni, mint Ti :)

Köszönöm, és mindnyájatoknak gratulálok!

2009. máj. 6. 17:36
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Kedves előző,nagyon tetszett a"három számjegyű kismama kifejezés":)

Én is az vagyok!Ráadásul cukorbeteg is(csak tablettás nem inzulinos)A cukrom amióta terhes vagyok kitűnő,pedig fenyegettek inzulinnal,de jobb mint valaha volt!Sajnos nekem a babóm előhozta a magasvérnyomást,de gyógyszerrel kezelik és így rendben van az is.25 hetes vagyok eddig 8ky plusz van rajtam,de nem érdekel.A lényeg,hogy a pici egészséges és mi nagyon-nagyon boldogok vagyunk a párommal.Rajtam még ilyen idősen sem nagyon látszik,hogy laknak a pocakban,így szinte senkinek nem tűnik fel.

Írtad a mozgást,hát én egy picit fulladok,de semmi más problémám nincsen!

Én csak bíztatni tudlak,mert ennél gyönyörűbb dolog nincs a világon,és ha mocorog a pici a pocidban nem fog érdekelni ki mit szól az alakodhoz!

Minden jót és sikeres próbálkozást!

2009. máj. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Én 34 hetes kismami vagyok.

A terhességem előtt 112 mutatott a mérleg, most pedig 109 kiló vagyok, bár elég magasnak mondható vagyok a magam 180 cm-ével. Egyetlen egyszer sem hánytam. Sőt az elején nagyon jó étvágyam volt, de sokszor abszolút nem vagyok éhes. Ha olyan ruhát veszek fel, még mindig le tudnám tagadni a babukát. Sőt még a terhesség előtti nadrágomat is fel tudom venni, csak nem tudom begombolni. Nekem soha sem lesz nagy pocakom.

A vércukrom kitünő, a vérnyomássommal semmi probléma, egyenlőre nem vizesedem és visszerem sincsen.

Ismerek olyan kismamit aki, vasággyal volt együtt 50 kiló és már két hónapja vizesedik és ő is kb. akkor szül mint én.


Sok boldogságot mindenkinek.

2009. máj. 7. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!