Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha hányingerem van a terhesvit...

Ha hányingerem van a terhesvitamintól és nem szedem be azzal ártok a babának? Orvostól kell másikat kérni vagy saját magam vehetek másikat?

Figyelt kérdés
2011. nov. 3. 08:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

szia!

első terhességnél 13 hétig tudtam szedni az Elevitet- dokim kérte addig bírjam ki! - mert annyira rosszul voltam tőle! utána nem szedtem ..

most a második babával megpróbáltam az Elevitet újra de vettem Gravidát is és felváltva szedtem de sajnos mivel most hányós időszak volt a 22. hétig ezért az első 6-7 hétben tudtam csak szedni utána jött ki belőlem! dokim azt mondta fölösleges bevennem, ha fél perc múlva kihányom! szóval most nem szedtem... csak később kezdtem el szedni 24. héttől Supradynt- és Multi Tabs immunot... felváltva.. mert a gravida és elevit a mai napig kijön.

2011. nov. 3. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ha normálisan táplálkozol, akkor nem is kell szedned. Én pl. odafigyelek,hogy "mindent" egyek. Folsavat szedtem csak az első 3 hónapban. Semmilyen más vitamint nem!

Még így is nagyobb egy picivel a babám, nekem pedig tökéletesek az eredményeim!:)


32 hetes kismama

2011. nov. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
17%

Régen senki nem szedett terhessége alatt vitaminokat,mégis egészséges babák születtek.

Ha neked szükséged van rá,akkor az orvost kérdezd meg.

2011. nov. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Első terhességemnél a 13. hétig szedtem Gravidát! Akkor nem volt semmi bajom! Utána csak vasat szedtem!

Most a másodiknál kezdtem szedni a femibiont és én is rosszul voltam, meg hánytam is, úgyhogy abbahagytam! Most 25+3 hetes vagyok és vasat, magnéziumot és kalciumot szedek!

A magnéziumot és a kalciumot azért mert a külső méhszájam nyitva van, és ezt ajánlotta az orvosom!

2011. nov. 3. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
én nem szedtem semmilyen vitamint
2011. nov. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Sok ilyen kérdés volt már, de a terhesvitamin=folsav.

Az egyetlen vitamin, amit táplálkozással nem lehet bevinni a szervezetbe, mert természetes formája nem hasznosul.

Elengedhetetlen a magzat fejlődéséhez. És már a 60-as években is szedték például az édesanyám és kortársai.

A világ 67 országában meg nem bízzák a véletlenre, minden alapélelmiszer (kenyér, lisztek, rizs stb stb) alapból dúsítva van folsavval, így nem kérdezi senki hányinger-kedv-hit-pénz, minden embernek szednie kell, köztük kismamáknak. És jelentős javulás mérhető a betegedések terén. Ahogy a reklám is 98%-al csökkenti a velőcsőzáródási problémákat.

Szóval azért, ha legyinteni lehetne rá, nem hinném, hogy a fejlett országokban, külön törvény lenne erre, hogy pékárut csak folsavval dúsítva lehet forgalomba hozni.

A másik meg emlékszem gyerekkoromban majd minden nőnek volt vetélése, a mai világban ez már nem annyira jellemző. Úgyhogy az sem igaz nem lesz a babának baja, mert a sok vetélés a baba betegségét jelzik. Ma már csak ósdi babona a ne szóljunk a 12 hétig.

2011. nov. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
48%

A babának semmilyen szempontból nem ártasz.

A terhesvitamint NEM A BABÁNAK szedjük, hanem a MAMÁNAK!

Minden számára szükséges vitamint és ásványi anyagot elszipkáz a szervezetedből a kicsi, semmiben nem szenved hiányt.

Ha túl kevés a vitamin és a többi, akkor Nálad alakulhat ki hiánybetegség, de egyáltalán nem törvényszerű, sokan írják, hogy semmit nem szednek, és úgy is egészségesnek lehet maradni kismamaként.


Egyébként természetesen válthatsz másik vitaminra, ezek vény nélküli termékek, orvos nem kell hozzá.

2011. nov. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem csak akkor volt hányingerem a vitamintól, amikor egyszer éhgyomorra vettem be. Amúgy soha.

Mindig bőséges reggeli után vettem be, és semmi gond nem volt.

2011. nov. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Jó annak, aki bőségesen tud reggelizni... :o)
2011. nov. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Terhesen mindig jó étvágyam volt, persze csak a fogamravalókra:)
2011. nov. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!