Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nektek mikor néztek amniocenté...

Nektek mikor néztek amniocentézist (magzatvízvizsgálatot)?

Figyelt kérdés
kíváncsi vagyok, mert nekem még nem néztek, sőt 1 hónapja még méhszájat sem, és 3 nap múlva van a kiírt napom!!!!!
2011. nov. 3. 18:27
 1/8 anonim ***** válasza:

na akkor már ketten vagyunk

36.héten nézte a méhszájat mert akkor ugye kötelező kenet is volt előtte meg akkor vizsgált mikor kiderült hogy terhes vagyok.

és tegnapra voltam kiírva.

magzatvíz nézés semmi.

2011. nov. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Amire Te gondolsz, az amnioszkópia. (Amikor az orvos egy kis lámpás eszközzel megnézi, nem zavaros-e a magzatvíz.) Akkor végezhető, ha már nyitott a méhszáj. Mondjuk az fura, hogy nem nézték a méhszájat... akkor miből áll nálad egy vizsgálat ctg/nst után?


(az amniocentézis a magzatvízvétel, amikor a hasfalon keresztül magzatvízmintát vesznek, ebből kinyert magzati sejteket tovább tenyésztik és kromoszómavisgálatot végeznek rajta. 18-20. hét között végzik)

2011. nov. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Félidőben is nézik, mint ahogy az előttem szóló írta, de amire te gondolsz, a lámpával bekukkantást csak a kiírt időpontot túllépve csinálják. Akkor 2naponta nst és amniocentézis.
2011. nov. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én 2009 év elején szültem.

36 éves múltam, amikor teherbe estem, így ajánlott volt az amnioceztézis.

Mivel a genetikai uh. jó lett, ezért nem egyeztem bele.

Ehhez az is hozzá tartozik, hogy az 1. trimeszterben véreztem és nem hiányzott egy vetélés.

A dokim szülész-nőgyógyász-onkológus.

2x csinált terheléses cukrot és amikor mentem hozzá, mindig ultrahangozott.

4 nappal a kiírt előtt szültem és az utolsó CTG után alapos uh volt, majd még leküldött szonográfushoz is.

Ezeket azért írom, mert nekem ,,csak" ennyi volt, tehát nem nézte a magzatvizet.

Én is úgy tudom, hogy túl hordásnál nézik.

2011. nov. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
igaz tényleg igazatok van, rosszul írtam a vizsgálat nevét, bocsi, de szerencsére értettétek a lényeget, köszönöm a válaszokat
2011. nov. 3. 19:24
 6/8 anonim ***** válasza:

nekem is épp ez a problémám. 36. héten vizsgált utoljára, azóta csak az NST eredményeimet nézi sem. Semmi vizsgálat, semmi UH

39hkm

2011. nov. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én 40+5 hetes voltam, amikor volt magzatvízvizsgálat, majd 41+0 szintén megnézték, tiszta volt, de még aznap indították. A méhszájat 36 és 39 hetesen nézték.
2011. nov. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Méhszájat hetente nézte a dokim a 36. héttől.

Első magzatvíz vizsgálatom 40 hét 3 naposan volt - és már zavaros volt a magzatvíz, úgyhogy indították is a szülést.

2011. nov. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!