Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Villámszülés? Létezik és ha...

Villámszülés? Létezik és ha igen gyakori?

Figyelt kérdés

második terhességem ,36 hetes vagyok.anyósom az agyamra megy,elöször koraszüléssel bosszantott most meg hogy 36 hetes múltam most azzal hogy mihelyt jelét érzem azonnal telefonáljak és visznek mert nagyon gyorsan megszülethet.hozzáteszem a kórház 25km-re van,szoval max. fél óra.Már azt is mondta hogy ha sürün járok wc-re akkro az már annak a jele,szóval irány a kórház....na én meg magamban: megkérdik mi a bajom majd mondom hogy hasmenésem van sürün wc-zek, és attól félek ez a szülés jele...:)

tudom van ilyen az elötte napokban de már túlzás amit csinal.


2011. nov. 3. 20:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

vicceld meg szerintem.

Reggel kiabalj neki, hogy jojjon mar es kerdezd meg h vezetett-e mar le szulest. marmint villamszulest

2011. nov. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Biztos létezik, de szerintem korántsem gyakori.

Ismerőseim között, aki a leggyorsabban szült, 4 óra alatt lett meg a babája.

Itt-ott olvastam, hogy másfél-két óra alatt kibújt a baba, de az átlag legalább 6-8 órát írt.

Milyen volt az első szülésed? Gyors volt? Ha nagyon gyors volt az is, akkor a második lehet gyorsabb.

2011. nov. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
este 10kor éreztem hgoy jön egy kis magzatviz,fájás csak éjfélkor ,talán késöbb kezdödött,de akkor még gyenge volt.reggel fél 10kor lett meg.szerintem átlagos
2011. nov. 3. 20:51
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

:)

Mosolyogtam amikor olvastam a kérdésedet!


A második babám kereken a 37. héten született.

10-kor voltunk ctg-n semmit, nem mutatott.

14 perc alatt hazaértünk, ott vettem észre, hogy picit vérzem (nem fájt semmi, nem éreztem semmit)

Szülésznő visszarendelt.

Bementünk, ott sem éreztem semmit, de 2 ujjnyira nyitva voltam már.

Aztán az első fájástól kezdve 86 perc alatt született meg a picim.

Fájás alatt kellett a szülőágyra felmásznom, mert már bújt ki a feje :)

Gátmetszés, repedés nélkül született, szülés után ülve szoptattam :) Saját lábamon mentem fel a szobába :)


Szóval igen, vannak villámszülések.

(első babával 12 órát vajúdtam, szakadtam, repedtem, vágtak)

2011. nov. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát én az első után szabadon akár egy bográcsozást is vállaltam volna(18óra volt), erre a lányommal éjfélkor mentem, hogy talán fájok? Előtte 2 5perces fájásom volt amire azt mondhatom, hogy rendszeres fájáska 2:45perckor már rendbe téve sötétben pihentem smst írtam, hogy mekkora és milyen édes a kicsi.
2011. nov. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

1: két napi vajúdás.

1. baba: 1,5!!!!!!!!!!!!!! óra alatt meglett. Fájásokat alig éreztem. 4 ujjnál burkot repesztettek és 3 nyomásra kirobbant a kislányom.

2011. nov. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én csak a saját példámat tudom leírni anyukám szempontjából, akinek én a második gyermeke vagyok, én speciel kevesebb, mint 1,5 óra alatt születtem meg, 2 hét túlhordás után. Mindig azt meséli, hogy még nézték a tesómmal a tv macit, aztán már fél 9-re kint is volt és hogy majdnem elhagyott a kórház folyosóján :)
2011. nov. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Létezik.

1. baba 9,5 óra, elakadt, nem jöttek a tolók, nem tágultam , végül nem lehetett császározni, de ketten kinyomták belőlem szó szerint. (végbélig repedtem).

2. baba: nagyon féltem a szüléstől az előzmények miatt.

este mintha már fájásokat éreztem volna, mentőt hívtunk, 10 perc múlva a kórházban voltam. Ott közölték, hogy 4,5 ujjnyira kitágultam, megrepesztik a burkot, és mindjárt jönnek a tolófájások. Így is lett, tkp. nem is vajúdtam. Azért nem mondom , hogy nem fájt - nagyon is, csak picit gyorsabb volt, mint az első szülésem. Ja, mindkét baba 4 kg fölötti súllyal született.

2011. nov. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Masodik szulesem 2 oras volt kompletten. Nekunk ez tul villam is lett volna, mert mi egy oranyira laktunk a korhaztol ugy, hogy volt egy gyerek is, akit el kellett volna vinni a nagyszulokhoz a korhazba menet, ez kerulo pluszban.

Fel orat meg siman el lehetett volna pocsoreszni az indulassal otthon, eleve mire felfogom, mire osszeszedem a nagyobbik gyereket, mire a ferjem felfogja, mire becuccolunk a kocsiba, stb.

Szoval en a szules elott par nappal igen furcsan ereztem magam es akkor ugy dontottunk, hogy a korhaz kozeleben elo anyosomektol befogadast kerunk, toluk csak 20 perc az ut. Jol tetttuk .


De nalam azert voltak jelei a villamszulesnek, az elso gyerek 4 ora alatt szuletett meg, a masodikkal meg eleve nyilt a mehszaj.


Neked mennyi ido alatt lett meg az elso gyerek?

Mennyi plusz ido, amig a nagyobbikat biztonsagba helyezitek, ha szulni kell menni?

2011. nov. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Letezik,nekem mindketto az volt. Elso kislanyom elso fajastol szamitva 40 perc,epp beestunk a korhazba,a 2,kislanyom elso fajastol szamitva 55 perc.
2011. nov. 4. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!