Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség és vesekő+ vesegyull...

Terhesség és vesekő+ vesegyulladás+ gyakori felfázás. Hogyan lehet ezt átvészelni? Van- e valaki, aki ezekkel küzd és mit lehet ellene tenni?

Figyelt kérdés
2011. szept. 22. 13:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm most van túl egy vese gyulladáson,32hetes volt antibiotikumot szedett és sokat feküdt mért nem mész orvoshoz,ez komoly dolog!!!
2011. szept. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Állandóan járkálnom kell, de azt mondják, az természetes , hogy fáj a vesém , fog is végig a terhesség alatt. A gyulladás miatt nekem is antibiotikumokat kellett szednem, meg kórházban feküdnöm, de az antibiotikum kinyírta a gyomromat, sajnos...most gyógyteákkal próbálkozom..
2011. szept. 22. 13:51
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem gyulladt be, de vesetágulatom lett.

Nem tudják mi okozta, vagy kő vagy a baba nyomta el a vezetéket.

Nem derült ki,pár 2 nap vesegörcs után elmúlt, addig Nospa-t kellett szednem ha már nagyon fájt.


Márpedig nagyon fájt, szerintem rosszabb mint a szülés.


Azt mondták,ha a baba nyomja a vezetéket, akkor sokszor keveset igyak, hoyg ne szoruljon a vesémbe a sok vizelet egyszerre.

Ha kő akkormeg az a jó ha sokat iszok (meg ha homok) mert az jól kihajtja.


Nem volt mit tenni, sokkterápia szerűen inni kezdtem (fél óra alatt 1,5 liter) és most tünet mentes vagyok.


A vesetágulat megmaradt,majd rndbe jön.

Panasz esetén azonnal orvos - mert tönkre mehet a vesém.


Ennyi az én sztorim.



Nem tudsz túl sokat tenni, a felfázásra nagyon oda kell figyelni, ez megoldható,de amúgy semmi mást te nem tehetsz,max a gyógyszerek és az orvosok.


Kitartást neked!

2011. szept. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

13:58-as vagyok.

Azt kifelejtettem,hoyg az urológus a gyulladás megelőzésére/elkerülésére kamillateát javasolt, úgyhogy azt kellett innom napokig.

2011. szept. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi hogy betolakodok. Nekem is megállapították ultrahangon hogy 25mm-es vesetágulatom van. Még nem voltam dokinál ezt a 4D-n mondták és nem nagyon értem hogy mitől? Vagy ez ártalmas a babára? Szülés után elmúlik? Valaki elmagyarázná nekem.A derekam (a vesémnél) amúgy is sokat fáj de nem vészes annyira. 37hetes kismama.
2011. szept. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia.


A vesetágulatos válaszoló vagyok.

A tágulat attól alakul ki,hoyg a vizelet nem tud valamiért ütemesen és folyamatosan kiürülni a veséd üregéből, és így mivel több vizelet lesz benne mint amennyi elfér, a vizelet heylet csinál magának, és kitágítja.


Ha elmúlik az akadály ami miatt nem tud távozni, akkor visszaáll a folyamatos ürülési folyamat, de a tágulatnak idő kell míg meggyógyul. Hogy mennyi? Mindenkinél más.


Ha folyamatosan fájdogál, akkor lehet hoyg nem hárult el teljesen az akadály, vagy köved van vagy túl gyakran nyomja a baba a vezetéket, és így nem is tud meggyógyulni a tágulat, mert a probléma újra és újra fent áll.


Ha pang a vizelet és nem ürül, az gyulladást okozhat.

Ha szerencséd van meg tudod előzni, igyál kamilla teát, ha már begyulladt de nem súlyos akkor lehet hoyg meg is gyógyítja, de ha súlyos akkor erősebb gyógyszer kell rá.


Azért nem szabad vele szórakozni, mert egy életre tönkre mehet tőle a veséd ha nincsen kikezelve esetlegesen hónapokon át.


Jobbulást mindenkinek!

2011. szept. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó! Köszönöm a gyors választ, akkor megemlítem a dokinak ha megyek remélem nem lesz semmi gond belőle.
2011. szept. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat, nagyon hasznosak voltak számomra!
2011. szept. 22. 16:38
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Bár nekem már másfél éves a Kislányom, de terhességem alatt sajnos én is megjártam a vesémmel.

Nekem alapjáraton van egy kisebb rendellenességem, miszerint a jobb vesém nem hátul van, hanem elől maradt, ez abszolút nem zavar a mindennapokban, semmi probléma nem volt soha ebből.

Azonban terhességem alatt a növekvő magzatom focilabdának használta ezt az "első" vesémet.

A 25. hét környékén görcsölgetett a vesém, és néztek uh-on, de semmit nem láttak. A 30. terhességi héten voltam, amikor ömlött belőlem a vér. Nem, nem szerencsére nem a hüvelyemből, hanem a húgycsövemből. Szó szerint vért pisiltem. Sos-ben kórház, ahol 2 borzasztó hetet töltöttem. Marha nagy gyulladásom volt, ami semmi fizikai fájdalmat nem okozott nekem, észre se vettem volna, ha nem pisilek vért. Antibiotikumokat kaptam, valami embertpróbáló mennyiségű vizet kellett folyamatosan innom, nem kellemes emlékek ezek a terhességi hetek. Miután kijöttem a kórházból azt hittem már minden oké. Nem így volt. A 34. héten valami borzasztó feszítést, szúrást, fájdalmat éreztem pisilésnél, és gyanúsan gyenge sugárral csordogáltam. Mivel nem először találkoztam ezzel az érzéssel életem folyamán, akkor már tudtam, hogy itt kőre kell számítanom.

Szerda reggel volt, délig kínlódtam a nappaliban járkálva, lihegve, szinte folyamatosan folyadékot pótolva a lábam között egy műanyag pohárral. Borzalmas kínokkal kijött egy akkora kő, hogy akinek megmutattam azt mondta, hogy nem létezik, hogy ezt ki bírtam nyomni. Megkönnyebbülve feküdtem le a "vajúdásom" után. Erre este 6 fele ismét kezdődött előröl. Azt a követ másfél óra alatt potyogtattam ki, majd éjfélig még egyet. Kevesebb mint 24 óra leforgása alatt 3 marha nagy vesekövet szültem meg. Nem volt egy fáklyás menet, olyannyira nem, hogy bátran állíthatom, hogy majdhogynem többet szenvedtem a kövekkel való vajúdással és kinyomásával, mint a Kislányom születésével.

Ne haragudj, hogy hosszú lettem, de előtörtek az emlékek :-)

Figyelj nagyon magadra, mert ez nem játék, sajnos csúnya következményei lehetnek egy kikezeletlen húgyúti fertőzésnek a babára nézve is.

Mindenképp orvossal konzultálj.

2011. szept. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm ezt a hosszú választ,azért remélem minden rendben van veletek, és velünk is minden rendben lesz.
2011. szept. 24. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!