Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg ártalmas lehet a...

Tényleg ártalmas lehet a magzatra az elevit pronatal terhességi vitamin?

Figyelt kérdés

Kedves Mindannyian!


Szükségem lenne a véleményetekre,tapasztalataitokra :)13. hétben vagyok a picivel a dokim azt mondta szedjem az elevit magzatvédő vitamint,mert rengeteg nyomelemet és vitamint tartalmaz ami jó a babának és nekem...


viszont azokat a rémhíreket hallottam anyukáktól ismerősöktől,hogy felgyorsíatja a növekedést és túlsúlyos babát eredményezhet...


megköszönöm ha írtok nekem,főleg ha tapasztalatból mert már teljesen össze zavarodtam... :(


2009. máj. 7. 09:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az anyukáknak, ismerősöknek van orvosi végzetsége?

Mertha nincs, akkor én arra hallgatnék aki ért hozzá.


Nem értem miért hagyod magad mindenféle szóbeszéd által elbizonytalanítani. Ha bizonytalan vagy akkor az orvostól kérdezz!

2009. máj. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pont ismerős mesélte, hogy rokona első babánál abbahagyta a szedését, el is vetélt, másodszorra az egész terhesség alatt szedte és most már 1 éves a kisfia.
2009. máj. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
időről időre felröppennek ezek a hírek. Több fajta magzatvédő vitamin van forgalomban, és mint minden ez is egy piac. A kismamák száma limitált, tehát a piac nem bővíthető korlátlanul, ezért minden gyártó a saját készítményét tartja a legjobbnak, miközben azt sulykolják a kismamákba, hogy nem elég gondos magával hanem szed ilyen készítményeket. Az egyes készítmények összetételében nincs lényeges eltérés. Valóban fontosak az ezekben lévő vitaminok, de a legnagyobb jelentősége a folsavnak van, annak is csak az első 12. hétben. A magzatvédő vitaminok árában nem kevés PR költséget is megfizetettnek a kismamákkal. A lényeg szempontjából szerintem teljesen mindegy, hogy ki melyiket szedi, de az sem tesz feltétlen rosszat aki csak "mezei" folsavat szed.
2009. máj. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%

szia

bár én nem vagyok babás, de sok olvasás, hallottakból szerintem az előzőnek igaza van.

Figyu, nem régen nem volt semmi vitamin és rengeteg gyerek született.

Én úgy hallottam, hogy főleg teherbeesés előtt, illetve az első 3 hónapban fontos, de ott is kiemelik a folsavat, hogy jól megtapadjon a baba...

De valóban én is azt hallottam, ha valaki végig szedi, akkkor maga a kismamának is nagyobb lesz az étvágya, és így a baba is nagyobb lehet.

De nehogy most azt gondold, hogy nem szeded baj lesz.

Szerintem tarts középutat vagy csak folsav, vagy szedd az elvitet de szerintem nem kell végig, csak egy ideig, és minden nap sem kell, és aztán lényeg, hogy figyelj mit és hogy étekezel.

Üdv

Aki egyszer szintén kismama szeretne lenni de még várni kell

2009. máj. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A 9:46-ost kijavítanám néhány pontban, mielőtt még elterjedne egy-két megjegyzés.

A terhesvitamin nem azért ajánlott, hogy megszülessen a gyerek, hanem hogy nagyobb esélye legyen a sok vitamin, nyomelem által, hogy egészségesen szülessen meg.

A folsav nem a megtapadást segíti elő, hanem bizonyos fejlődési rendellenességeket előz meg.

Attól, hogy a mamának nagyobb az étvágya, nem feltétlenül eredményez nagyobb babát, valamint az sem bizonyított, hogy ettől nagyobb lesz az étvágy.

Az első 12 hétben a szedése minden nap ajánlott, de ez már tényleg dokifüggő és az sem mindegy, hogy szedsz-e mellette még valamit, pl folsav, magnézium és abból mennyit.

A kérdésre válaszolva pedig:

Az első gyermekemnél nem szedtem semmit, a másodiknál minden nap végig szedtem az elevitet és a babám súlya pontosan ugyanannyi volt mint az elsőnél. Én pedig még kevesebbet is híztam mint az első terhességemnél.

A harmadik babánkat elveszítettük magzati korban, pedig minden nap ismét szedtem az elevitet, de ha súlyos fejlődési rendellenessége van a picurnak, ezen egy vitamin sem tud változtatni.

Jelenleg ismét várandós vagyok, most áttértem a femibionra, az új orvosom inkább ezt javasolja, de ha nem így lett volna, akkor az elevitet folytatom tovább.

nekem azért ajánlott terhesvitamint szedni, mert kifejezetten nem szeretem a zöldségeket és egy-két gyümölcsön kívül alig eszek meg valamilyet. Persze most próbálom erőltetni, de nagyon nem esik jól. De aki egész nap eszi ezeket és imádja, annak még külön terhesvitamint sem kell feltétlenül szednie, de hagyatkozzunk csak az orvosunkra, hiszen Ő ismeri a szokásainkat, anamnézisünket!

2009. máj. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem a dokim az elevitet javasolta, úgy másnaponta 1 szemet, a terheség vévéig, és a szoptatás alatt is. A babám normál súllyal született.
2009. máj. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! 25 hetes kismami vagyok, és én is Elevitet szedek, mindennap egy szemet. Az orvos és a védőnő is javasolta, h szedjem... Egyáltalán nem árt a babának, viszont remekül fedezi a napi vitamin- és ásványi anyag szükségletet! (ami nálam tök jó, mert iszonyatos válogatós vagyok)

További boldog babvárást! :)

2009. máj. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én Elevitet szedek, napi 1 szemet, plusz a 12. hétig ment a folsav, utána jód, az utolsó trimeszterben meg az Omega3. 59 kg-val kezdtem, 71 kg-nál tartok 35+3 hetesen. Szerintem a vitamin nem alapja a sem a kismama hízásának (ez inkább genetikai), sem pedig a baba súlyának. Barátnőm 47 kg-ról indult, 65 kg-val ment szülni, 2800 grammal született a kisfia.
2009. máj. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia! Én az első és a mostani terhességemnél is Elevitet szedtem, illetve szedek. Én nagyon megvagyok vele elégedve. Nem lett óriás babám, nem híztam tőle.

Tényleg sok vitamint és nyomelemet tartalmaz, az, hogy jód nincs benne, nem is baj, mivel a magyarországon kapható étkezési sók tele vannak vele nyomva és a túl sok jódtól pajzsmirigyproblémák alakulhatnak ki.

És ráadásul az Elevitet még egészségpénztári kártyára is lehet venni.

1-2 évente bejön a forgalomba 1-2 új vitamin, és az orvosok azt propagálják, amelyik gyógyszergyártó céggel kapcsoltban állnak, szóval üzlet az egész. A legújabb, a Femibion őrült drága és semmivel sem tud többet, mint az Elevit, ráadásul még nincsenek is mögötte klinikai tapasztalatok.

2009. máj. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kedves VALÁSZTADÓK!!!


Köszönettel vettem az üzeneteiteket:)

Nagyon sok hasznos és értékes válaszokat adtatok,amivel sokat segítettetek!!!


Köszönettel: Anzs

2009. máj. 8. 10:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!