Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Duphastont pozitív teszt után...

Duphastont pozitív teszt után mennyi idővel szokták elkezdni?

Figyelt kérdés
Volt már két terhességem, de mindkettővel elvetéltem. Most újra próbálkozunk. Kaptam clostyt, tüszőrepesztő injekciót. De amit furcsálok az az, hogy azt mondta az orvos, hogy csak a 6. héten menjek, ha pozitív lesz a teszt. Rákérdeztem, hogy és addig nem kell valamit szednem? Azt mondta nem, először a terhességé tényét kell bizonyítani.
2011. nov. 8. 09:50
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Szia, szerintem azonnal kezdd el szedni!!!

Én a 14. naptól a 28. napig szedtem 2x1-et, mert nekem is volt vetélésem progeszteronhiány miatt. Aztán éreztem, hogy terhes vagyok. A 28. napon felhívtam a doktornőmet, aki mondta, hogy 3 napig még szedjem a Duphastont, utána teszteljek. Így is tettem. A 31. napon 10 msp alatt pozitívat mutatott a teszt. Szóval ha rám hallgatsz, AZONNAL elkezded szedni. Még ma 12:00 előtt beveheted az első szemet. És este 20:00 körül a 2.-at. Nagyon furcsa amit az orvosod tanácsolt. Vigyázz magadra! Írd meg, hogy mit csináltál végül!

28L 6 hetes kismama

2011. nov. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 Grófházy ***** válasza:

detto az én szitum is!!!!

Ezalkalommal a + teszt napjától kezdődően napi 3*1 Duphastont + esténként egy Crinon gélt kellett nyomnom.Egészen a betöltött 12. hétig!!!!!

Most 20 hetes a kislányom a pocakomban

2011. nov. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Szia! Azonnal elkezdheted szedni, nem érdemes várni vele!
2011. nov. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 Grófházy ***** válasza:

Meddig akar várni az a jóember??? Amíg késő nem lesz? Mikor + lett a tesztem,akkor aznap ugyan nem lehetett látni semmit.De az én dokim azt mondta,hogy 2 hét múlva már lehet Uh-+val is látni de lehet akkor már késő lenne.

Azt látta a+ teszt napján,hogy nagyon összementek a petefészkemben a sárgatestek,és szerinte nem tudtak volna annyi progeszteront termelni,hogy megmaradjon a terhesség,ezért döntött a pótlás mellett!

Hát a crinone gél nem volt olcsó,de megvan az eredménye!!!És higiénikusabbnak találtam mint az Utrogestan hüvelygolyócskákat kézzel naponta 3* felnyomkodni....ez a gél viszont egy kis tubusvab van,és este felnyomod és kész.

2011. nov. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Szia csatlakozom az előttem szólókhoz! Nekem is 2 vetélésem volt a 3.-nál a pozitív teszt után azonnal szedni kezdtem a Duphaston-t!Csak úgy megemlítem,hogy előtte a terhességem 6.hetében már el is vetéltem úgy,hogy szerintem ne kockáztass!
2011. nov. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Húú, köszönöm ezeket a gyors válaszokat. Még csak a hét végén fogok ott tartani, hogy megjön-e vagy sem, de nem akartam addig várni a kérdéssel. Addigra utána akartam járni a dolgoknak. Hát én is érdekesen fogadtam a dolgot. Hiszen nekem nem a teherbeeséssel volt problémám, hanem a megtartással. A teherbeesés az megtörtént mindkét alkalommal azonnal, "csak" éppen nem sokáig tartott. Különösen a második, az nekem is a 6. betöltött héten ment el. Ezért fogadtam kételkedve a válaszát, de nem mertem vele kötekedni.
2011. nov. 8. 12:21
 7/23 anonim ***** válasza:
Szorítok,hogy sikerüljön!Ja és azóta 24 hetes a kislányom a pocakomban!
2011. nov. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Aranyos vagy/vagytok!!! Köszönöm!. Hétvégén kiderül:)
2011. nov. 8. 13:29
 9/23 A kérdező kommentje:
Csak azt nem tudom, ha valóban eljutok a terhességig most vagy később, hogy mondja meg neki, hogy önmagamtól elkezdtem szedni?
2011. nov. 8. 13:31
 10/23 anonim ***** válasza:
Szia, az első válaszoló vagyok. Azon ne görcsölj, hogy hogyan mondd meg az orvosodnak, hogy elkezdted önállóan szedni! Tudom furán hangzik, de tojd le magasról. Sőt, eléggé szakszerűtlen, hogy nem engedi, hogy duphastont vagy bármit szedj! Én még azt is meglépném a helyedben, hogy orvost váltok! Az én nőgyógyászom még mondta is, hogy előfordul, hogy a teszt később mutatja ki a terhességet. Mondta, hogyha úgy érzem baba van, akkor szedjem a duphastont plusz egy-két hétig is ha kell, mert ártani nem fog. Egy szó mint száz, ha tudsz duphastonhoz jutni, akkor kezd el szedni még ma! Puszi
2011. nov. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!