Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tegyek a védőnőmmel?

Mit tegyek a védőnőmmel?

Figyelt kérdés
29 hetes kismama vagyok és nem igazán vagyok megelégedve a védőnőmmel.Az okok pedig a következők:Centrális tanácsadásra járok és egyszer sem jelent meg még ott,a múltkor úgy küldött el egy másik tanácsadásra,hogy az ott lévő védőnőknek fogalma nem volt rólam,nem mond el vizsgálatokat amiken meg kéne jelennem,azon kívül,hogy megnézi a vizeletem és megméri a súlyom semmit nem csinál,ja és eddig már 3* volt nálam a házunkban,de nekem másnap be kellett mennem,hogy Ő bepecsételjen a kiskönyvembe,ma pedig felhívott és közöltem vele,hogy nem leszek itthon nagyon ebben a hónapban,úgyhogy ne akarjon jönni,ezek után Ő nekiállt faggatni,hogy én miért nem leszek otthon,hova megyek....Közöltem vele,hogy semmi köze hozzá.Más is panaszkodik rá,a párom is ki van akadva!Én vagyok kicsit háklis,vagy tényleg szart se ér a munkája?Értelmes válaszokat kérek!
2011. nov. 8. 17:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az az igazság, hogy az én védőnőm se csinál ettől többet. Itt úgy van, hogy csak ketten vagyunk a védőnővel mindig egy előre megbeszélt időpontban 5 hetente. Megméri a vérnyomásom, vizeletet néz (ha viszek), megméri a súlyom, megnézi a leleteimet (ha van új) meg beírkálja a kiskönyvbe, és ennyi. Ja, meg a 24.hét után meghallgatjuk a magzat szívhangját vagyis Ő számolja mennyit ver egy perc alatt. Azt, hogy milyen vizsgálat lesz meg ilyenek én nem vele szoktam megbeszélni hanem a dokimmal. Mondjuk egyszer adott egy papírt amin rajta van hányadik héten milyen vizsgálat van de ennyi.
2011. nov. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%

Terhestanácsadás nekem is abból állt, hogy havonta 1x találkoztunk a rendelőben (nem jött ki hozzánk), ha vittem vizeletet, megnézte, vérnyomást mért, beírta a kiskönyvbe+ottani kartonra a dolgokat. A súlyt én diktáltam mindig be, nem mért. Egy alkalom kb. 10 perc szokott lenni. Én is kaptam már az első alkalommal egy tájékoztatót, amin rajta volt a vizsgálatok ütemezése.

Az eredményeket az orvosommal beszéltem meg, a vizsgálatokra is ő irányított mindig.


Amióta megvan a baba, a védőnőnek sokkal több "hasznát" látom, rengeteget segít, az elején heti 1x kijött, azóta havonta, és bármit meg tudok tőle kérdezni. Magától csak címszavakban beszél, nekem kell aktívnak lennem, ha valamit meg akarok tudni. Ő is mindig érdeklődik, hova megyünk, utazunk mennyi időre (terhességnél is így volt, talán azért is, ha baj történne, tudjon róla).


Szerintem rettenetesen leterheltek a védőnők, nekünk kell élelmesebbnek lennünk. Terhességnél a vizsgálatoknak mindig utánanéztem pl. neten is, és gyorsan feltettem neki a konkrét kérdéseimet, ha valamit nem értettem. Valahogy próbálj vele megbékélni, de ne hagyd magad teljesen elnyomni sem, pl. kérd meg, hogy ha kimegy hozzátok, vigye a pecsétjét, ne kelljen külön bemenned.


Remélem, ha meglesz a baba, jobban tudsz majd a segítségére támaszkodni.

2011. nov. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

1.vagyok

Az előző válaszolónak nagyon igaza van! Én a második babát várom most, és én is akkor láttam valami hasznát a védőnőnek amikor megszületett a baba. Hozzám is hetente jött az első 6 hétben (amit most nem fogok igényelni) és jó volt hogy jött mert volt amiben tudott segíteni. Olyan is volt,hogy meg sem nézte a babát ha éppen aludt csak leült egy 5 percre pár szót váltottunk, kérdeztem amit akartam és ennyi de tény, hogy terhesség alatt semmit sem tud csinálni csak ha már megvan a baba.

2011. nov. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Annyit megjegyeznék,hogy az én védőnőm nincs túlterhelve,mert össz 3 kismamája van.Ja és meg van sértődve,ha azt mondom neki,hogy nem megyek be hozzá!Amúgy ha kijön,csak kávézik és csupa fizetős vizsgálatra akar rábeszélni!
2011. nov. 8. 17:55
 5/7 anonim ***** válasza:
76%

2. vagyok

Konkrétan mit szeretnél tőle? Miben vársz többet? (Ezt nem rosszból kérdezem.) Mert ha ezt meg tudod fogalmazni, akkor mondd el neki is, hátha akkor aktívabb lesz. Csak ezt tudom válaszolni a kérdésedre, hogy mit csinálj vele. Ha a kötelező dolgokat ellátja (a leírásodból úgy tűnik), mást nem nagyon tehetsz. Az, hogy emberileg milyen, sajnos nem befolyásolható. Ha unszimpatikus, az nagyon rossz....


(A védőnőkhöz nem csak kismamák tartoznak, kisbabások is, nagyobb gyerekesek, sok helyen óvodák, iskolák is. De nem akarom őt mentegetni, mélységében nem látok bele a munkájába.)

2011. nov. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Sajnos a védőnőt nem szabadon választod, viszont ha nem vagy rászorulva, akkor lemondhatod a szolgálatait. Ha van a közelben olyan, aki tud Neked érdemben segíteni a kisbaba körül, akkor nincs szükséged rá.A terhesség alatt nem olyan fontos a védőnő, hiszen a terhesgondozást végző orvos adja a beutalókat, igazolásokat, viszont a babánál sokat tud segíteni.


Nekem az első babámnál rettentő sokat segített, én nem tudtam még megfürdetni sem a gyereket :)


Panaszt is tehetsz a területi vezető védőnőnél, de azért érdemes előbb barátságosabb módszerrel élni. Még lenne mit írnom, ha van sok kérdésed, írj privit, segítek.

2011. nov. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, hogy mindenkinek ilyen rossz tapasztalatai vannak. Nekem két védőnőhöz kell járnom, a helyihez meg a centrálisba, de mind a két helyen tüneményesek. Nekem ők is elmondják, hogy mikor hova kell menni, mire figyeljek, a helyi mindig néz vizeletet, súlyt mindkét helyen mérnek. 25 hetes vagyok, de eddig csak egyszer jött ki a helyi. És azt is nagyon szeretem a helyiben, hogy tényleg érdekli, hogy mi van velem. Nemcsak fizikailag, hanem lelkileg is.

A kérdésedre válaszolva, én is ki lennék akadva a helyedben. Nem azért van, hogy faggatózzón, hanem, hogy segítsen. Ez a munkája. Ezért kapja a fizetését. Csak sajnos nagyon úgy tűnik, hogy még ebben a szakmában is vannak olyan emberek, akik előszeretettel turkálnak mások magánéletében...

2011. nov. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!