Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesgondozáson azt mondták,...

Terhesgondozáson azt mondták, h máshova nem kell járnom, náluk minden el lesz intézve, így lemondtam a magándoki időpontom. Már nem vagyok biztos benne, hogy jól tettem?

Figyelt kérdés
11 hetes vagyok,eddig 3x voltam a magándokinál, kéthetente hívott vissza.Hétfőn voltam terhesgondozáson,tegnap genetikai ultrahangon,és tegnap mondták,h elvileg nem kell máshova járnom,mert ők minden szükséges vizsgálatot elvégeznek.Így lemondtam a magánorvos időpontom.Valóban mindent figyelni fognak?Mert első terhesgondozáson még csak meg sem vizsgált a doki. Vagy ezt csak a genetikai ultrahang miatt csinálta, mert 3 napra rá úgyis mentem oda?
2009. máj. 8. 09:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Nálam a terhesgondozás úgy működött, h' a körzeti nőgyógyászomhoz mentem (nagyvárosban lakom, egy többgenerációs nőgyógyászcsalád jó nevű tagja itt), ahol minden alkalommal a védőnőnél kezdtem (súly- és vérnyomásmérés, vizeletteszt stb.), majd átsétáltam a folyosó másik végére vizsgálatra. Minden hónapban megnézte a méhszájat, meghallgatta a szívét, minden vizsgálatra időben elküldött, mindent elmagyarázott. Ultrahang a rendelővel szembeni ajtó. Szóval nálunk tényleg minden egy helyen és megbízhatóan működött. Ezért én nem is gondoltam magánorvosra. De ha minden alkalommal más orvoshoz kerülök, vagy szakmailag-emberileg nem lettem volna elégedett, másképp döntök. Tehát az a fontos, h' biztonságban érzed-e magatokat. Ha akartam volna, a szülésre felkérhettem volna anélkül, h' fizettem volna neki a terhesgondozásért. De ahol én szültem, minden orvos jó, ezért bevállaltam az ügyeletest, és nem bántam meg.
2009. máj. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia! Én úgy tudom, hogy a terhesgondozáson a 4 "kötelező" ultrahangot csinálják meg, ha nincs magándokid. Én az első 13 hétben nem jártam magándokihoz, aztán mégis úgy döntöttem, hogy keresek egyet, mert a klinikán eléggé áldatlan állapotok vannak. Azóta sokkal nyugodtabb vagyok, havonta járok a dokimhoz, mindig megvizsgál, beszélgetünk, csinál ultrahangot, mindig ad egy 4D fotót. A terhesgondozáson a legszükségesebb vizsgálatokat elvégzik, de szerintem senki nem fog veled beszélgetni a problémáidról, kérdéseidről, futószalag az egész, ami néha elég megalázó tud lenni. Viszont a magándoki meg nem olcsó mulatság, de ha megteheted, akkor én azt javaslom járj hozzá! De véleményem szerint elég havonta járni! Sok boldogságot és szép babavárást neked!


27 hetes kismama

2009. máj. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az orvosom mindig ugyanaz lesz, megvan hogy melyik nap ki van a terhesgondozáson, és mivel mindig hétfői napra lesz időpontom, így az orvosom nem lesz változó.

Én igazán attól félek, hogy esetleg csak hasi ultrahangot fog mindig végezni, és úgy szerintem nem látható rendesen, hogy nyitott-e a méhszáj.

Azt sem értem, hogy első terhesgondzáson miért nem vizsgált meg. Csak adatok felvétele volt és kész. De azzal "nyugtatom" magam, hogy mivel 3 nappal később mentem a genetikai ultrahangra, talán ezért. Legközelebbi terhesgondozásom júni.8. lesz. Ez is teljesen kiborítana, ha közben nem mennék a down-szűrésre, ahol úgyis megvizsgálnak.

És hát remélem, hogy a második terhesgondozáson már vizsgál is majd.....

Védőnőhöz nekem is mindig előtte kell menni, azt mondta, hogy kb egy héttel a terhesgondozási időpontom előtt menjek. Szintén vérnyomás mérés, vizelet....stb.

2009. máj. 8. 10:16
 4/5 anonim ***** válasza:

Én sztkba járok, de a terhesség megállapítása óta nem vizsgált meg doki, az pedig a 6. héten volt. Kérdeztem a védőnőt legutóbb, hogy nem kell-e megvizsgálnia a dokinak, erre annyit mondott, hogy ha nincs panaszom, akkor nem kell. Az ultrahangon látnak elég sok mindent. Én nem aggódom, hogy nem vizsgálnak meg.

20 hetes

2009. máj. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Az igaz, hogy kérdezte a terhesgondozáson, hogy van-e panaszom. Nem volt. Akkor rögtön átfutott az agyamon, hogy lehet csak akkor vizsgál, ha panasz van.

És arról is sokat olvastam már, hogy egyre inkább kezd elterjedni, hogy nem olyan jó dolog sokszor "bántani" a babát az ultrahanggal.

De például ha picit megnyílik a méhszájam, annak van tünete, észre fogom venni?

Mert amikor másfél hete utoljára voltam a magándokinál és megvizsgált, azt mondta, hogy a méhemnél még lát nem teljesen beágyazódott részeket, ezért 5 napig dupla adag rutascorbint szedjek. Ezt persze megtettem. És hát szerdán mentem volna megint hozzá, de azt ugye lemondtam.

Ha terhesgondozáson nem vizsgálnak meg, honnan látják, hogy ezek a dolgok rendben vannak-e.....

De ott a másik oldal, hogy nem akarok túlreagálni a dolgot, nem akarok ilyen túlaggodó anyuka lenni.

2009. máj. 8. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!