Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Későn derült ki, hogy terhes...

Későn derült ki, hogy terhes vagyok, a 9. hétben. Így aztán a nagyon reklámozott terhesvitaminok is kimaradtak. Tényleg annyira fontosak ezek? Azt hallottam, sokan csak az első trimszterben ajánlják.

Figyelt kérdés

2011. nov. 11. 19:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Ajánlják ezt bármikor...valaki végig szedi.

Én kb. a 6. hónapig szedtem, főleg magam miatt, mert a baba elvon tőled mindent, anélkül is, ha nem szedsz semmit, így az anyukának jó, ha van utánpótlás.

De amúgy nem lesz baj, ha nem szeded (esetleg folsavat azért még szedhetnél), de az sem baj, ha elkezded most szedni, ártani nem fogsz vele.

2011. nov. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem lesz baj ha nem szeded. Én sem szedem, pedig már 30hetes vagyok. Viszont folsavat azt szerezz be és a 12.hétig szedd.
2011. nov. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A folsav a 12. hétig nagyon fontos, hogy a babának ne legyen nyitott gerince.
2011. nov. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia. nem lesz baj ha nem szeded. (illetve akkor is lehet ha szeded) Én semmit sem szedtem vashiányos vérszegény is vagyok , egészséges babát szültem a 40+6.héten 3780grammal Barátnőm minden nyavajára szedett valami vitamint és beteg a kisfia. Mindenféle baja van szegénynek. Na nem azt mondom h ne szedd de ettől függetlenül nem csak az számít .A lényeg h ne stresszelj:) Boldog babavárást.
2013. okt. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%

Most már mindegy.

A magzatvédő vitaminok szedése, és főleg a folsav az első néhány hétben a legfontosabb. A folsav a velőcsőzáródásban játszik fontos szerepet, ez pedig lezajlik még mielőtt kiderülne a terhesség (mármint az első menstruiáció kimaradáskor). Ezen te már rég túl vagy.

Biztos le leszek pontozva, de tény, hogy ha a kismama nem szed magzatvédő vitamint, akkor valamivel nagyobb esély van a babánál bizonyos fejlődési rendellenességek kialakulására. Természetesen ez nem jelenti azt, hogy biztos beteg lesz a baba, sőt, nagy valószínűséggel így is egészséges lesz, de tény, hogy valamivel nagyobb így a rizikó.

De később sem felesleges szedni. Sajnos nem igaz, hogy a baba mindent "elvon" az anyától, amire szüksége van (lsd. folsavhiány miatti nyitott gerinc, kalciumhiány miatt deformálódott csontok stb). Szóval visszamenni az időben nem tudsz, de érdemes most is szedni valamit. Ha irtózol a reklámozott vitaminoktól, akkor szedj olyat, amit nem reklámoznak, nagyon sokféle van.

2013. okt. 18. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja bocs, most látom, hogy milyen régi kérdés, valamiért betette a figyelt kérdéseimhez, és nem néztem a dátumot. Ezt benéztem :)
2013. okt. 18. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!