Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 2. terhesseg ennyire mas?...

2. terhesseg ennyire mas? Minden bajom van!

Figyelt kérdés

Sziasztok! Elso terhessegem 5 evvl ezelott teljesen problemamentes volt, aztan kislanyom mgszultett 35. hetre, egeszsegesen. Most 22 hetes terhes vagyok, fiut varok, es nagyon szenvedek ettol a terhessegtol. Meg egesz koran, 4-6 hetesenen iszonyatos szeemeremtesti fajdalmaim voltak, amit a mai napig senki nem tudott megmondani, mitol volt. Volt egy cisztam, aztan folyadek a hasuregben, kezdetben mehen kivulire gondoltak, 2 nap korhaz utana hazaengedtek, h megsem az. Azota eltelt egy kis ido, es a fajdalmak jonnek mennek, konkretan mindig faj valahol, szemeremtest, csont, combto, alhas, derek, hat. Meg leirni is sok. Egyik tunet sem allando, igy tenyleg merem remelni, h a terhessegtol van, es a babanak nem lesz baja. En meg kibirom, nem errol van szo, inkabb az aggodalom a rossz. Kulfoldon elek, igy lazabb is a terhesgondozas, 2 napot voltam amr itt is korhazban kisebb verzessel es hasfajassal, 20 hetesen, de 20 es fel hetesen huvelyi uh on latszott, h a mehnyak oke, nem rovidult meg, nem puhult fel, teljesen zart. A baba meg jol van, 11 nappal nagyobb mint a kora, eloszor a szulesi datumt akartak modositani, aztan mondtam, konkretan tudom mikor estem teherbe. Szulesi datum maradt, elkonyveltek, h 11 nappal nagyobb a kisfiam ( parom 2 meter magas). Amit meg leirnek: 63 kiloval estem teherbe, 17 hetig hanyingerem volt es allando emelyges, viszont nem hanytam, de keveset ettem. Le is fogytam 61 kilora. 17 het utan jobb lett, jobban es tobbet tudtam enni, de meg mindig nem annyit mint pl nem terhesen. Most 22 hetesen 62 vagyok, tehat meg mindig minusz 1 kilonal tartok. Raadasul visszatert az emelyges, szedules, rossz kozerzet. Most mar aggodom, mert eegsz nap el tudnek lenni kaja nelkul, ugy kell magamba eroszakoljam, de utana rossz, savam is van mar neha, es ilyenkor legszomj is jelentkezik. Jaj most igy visszaolvasva rendesen ciki, h ennyi bajom van, A mert az elsonel 7 honmapig dolgoztam, jogaztam, lakast felujitottunk, most meg 90 eves oregasszonynak erzem magam. Azert kivancsi vagyok a velemenyekre, irjatok valami biztatot, h lesz ez jobb is. ( na de mikor? allitolag a 2. trimeszter a legjobb- nalam ez nem igy lett, es felek, egyre rosszabb lesz)

Koszonom!


2011. nov. 16. 11:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szia! Bár nekem első terhességem, így hasonlítani nem tudok, de sokaktól hallom, többek közt anyukámtól is, hogy minden terhesség más, akár függetlenül a baba nemétől is. Anyukám nővéremet pl. meg se érezte, velem meg minden baja volt végig, csak mindig más, mint neked is. Én 20 hetes koromig folyamatosan rosszul voltam, hánytam. Utána visszajött az étvágyam. Most más "bajaim" vannak, pl keményedés, de szerencsére a magnézium bevállt. Volt időszak amikor szorulással küzködtem, gyomorsavval, mindig volt valami. Valami jobban elviselhető, valami nem. Észrevettem, hogy valamivel megint kevesebbet eszem. Gondolom ez a növekvő méh miatt van, mert már a gyomromat nyomja. Ez lehet nálad is, a gyomorsav is evégett lehet. Ja amúgy nekem is volt hátfájós időszakom, most az is megszünt. Szerintem nálad is minden rendben, ne aggódj, tudod azt megérzik a babák.
2011. nov. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Szia, koszi, h irtal, olyan jo hogy ir valaki. Tudom, h minden terhesseg mas, de almomban sem gondoltam volna, h ez a masodik eppen ennyire mas lesz. Neha olyan elkeserito, foleg mert semmi segitsegem nincs, harmasban, illetve most mar negyesben vagyunk itt a nagyvilagban. Nalam elsosorban az aggodas a legrosszabb, mert tenyleg mindent kibirok, csak tudjam, h Vele minden rendben. Van amikor egesz nap agyban tudnek maradni, de nem tehetem, kislanyom sulija 20 percre van tolunk, ezt ugye en napi 4szer kell megtegyem. Neha jo a seta, mozgas, neha nem, erzem, h huz a hasam, es lent, a labam kozott mindenem faj. Erdekes, mert a kislanyom ilyenkor mar fenlebb mozgott, ez a baba meg allandoan lent van, mintha a huvelyemben ereznem.

Nem irtad, hany hetes vagy, mennyit hiztal? Amugy szivesen tarsalognek kismamakkal.

2011. nov. 16. 12:16
 3/14 anonim ***** válasza:

szia.nekem szerencsére a két terhességem mindezidáig teljesen egyforma.anno a kislányommal is ugyanazok a tüneteim voltak,ugyanaddig tartott mint most.egyik terhességemnél sem hánytam csak hányingerem volt.mindkét terhességemnél megszüntek a rosszullétek a 12. hét után.mindkét terhességemnél erős a mellfájdalom.ugyanakkor kezdtem hízni mindkét esetben(14 hetesen).első kislány,a másodiknak a nemét meg még nem tudjuk.amitől én picit tartok az az h nekem a kislányom még csak 18 hós,és őt sokat kell emelgetnem,és ettől tartok nehogy baj legyen.de eddig szerencsére nem volt.sajnálom h neked ennyire problémás a mostani terhességed.remélem mostmár hamarosan túúleszel ezeken a kellemetlen tüneteken és élvezheted a várandósság hátralévő hónapjait.ha gondolod írj privit,szivesen beszélgetek veled.:)


18 hós kislány anyukája,és 16 hetes km

2011. nov. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Szia, orulok, h Te is irtal es fogok privit irni hamarosan. Igen, en is remelem, h nalam is lesz jobb a helyzet, bar a napokban a fajdalmak jobbak, viszont amint irrtam, visszatert az emelyges, rossz kozerzet, etvagytalansag. Semmilyen kaja nem esik jol, csak pl nyers repat, kaposztat, paradicsomot ragcsalok szivesen. Na de biztos most eppen erre van szuksegem, probalom igy felfogni. Nagyon varom, h a merlg is mutasson mar plusz kilot, mert kicsit felek, 22 hetesen minusz 1 kilo.

Szerintem azert sokat ne emelgesd a kislanyod, szerintem az meg akkor sem jo, ha problemamentes a terhesseged. Tudom, h pici, es neha muszaj. Viszont jo, h te jol erzed magad! Irjal meg!

2011. nov. 16. 12:46
 5/14 anonim ***** válasza:
terhes vitamint szedsz?vagy b vitamint.a b vitamin jó hányingerre nekem anno ezt ajánlotta a doki is meg a védőnő is és nekem bevált.bár én külön b vitamint nem szedtem csak terhes vitamint de abban is van b vitamin.szerintem próbáld ki,ártani nem ártasz vele.a kislányommal kapcsolatban:őt muszály vagyok emelgetni,mert nincsen segítségem,tehát nekem kell megoldani a fürdetést,ami ugye azzal jár h kádba be aztán onnan ki.etetésnél eteőszékbe be onnan ki.meg a pelenkázásnál is meg kell emelnem.meg ha játsznk akkor is van h igényli.meg ha gyalog,babakocsi nélkül megyünk valahova akkor is van olyan h elfárad és fel kell vennem.de remélem h ebből nem lesz baj.én 2 hete kezdtem el hízni,plussz 2 kilónál tartok.szerintem te is fogsz hamarosan felszedni.első terhességed alatt mennyit híztál?
2011. nov. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Első vagyok, 30 hetes vagyok és amúgy kislányunk lesz. eddig plusz 7 kg-nál járok, ami a 20 és a 27 hét között jött fel, azóta meg stagnálok, gondolom azért mert mostanában nincs akkora farkasétvágyam. Nekem sokat kell feküdnöm, mert sajnos nagyon meg van rövidülve a méhnyakam. Úgy terveztem, hogy 30 hét után álok neki a kisruháknak, de így várok még 4 hetet, addig meg csak pihi van. Néha elég uncsi és nehezen megy az idő, de a babócáért mindent. A babád biztos jól van, egyszerűen csak te viseled nehezen. Én is mindig kérdezgettem a dokit, hogy ugye a baba jól van, mert ugye én nagyon rosszullétes voltam, és mondta a doki, hogy a baba meg se érez semmit. Viszont ne agyalj dolgokon, mert ha nem vagy nyugodt, azt a kisbaba is megérzi.
2011. nov. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Terhes vitamint nem merek szedni, mert igy is nagy a baba, bar lehet hulyeseg, es szedhetnem. Elso 3 honapban szedtem, azota csak magne b 6ot es kalciumot szedek. Remelem ez a hanyinger is csak atmeneti..

Hat igen, a kislanyod meg pici, es valoban muszaj ot tnni venni. Parod sokat dolgozik? Nekem sincs semmi segitsegem, parom este fel 7re er haza, reggel 6 utan indul. En most nagyon orulok, h a kislanyom 4,5 eves, ha kisebb lenne, ki se birnam, de komolyan mondom, foleg igy segitseg nelkul. Igy mar fel 2ig suliban van, utana meg megerti ha neha fekszem, vagy tobbet pihenek, sot, o szol ram, h anya fekudjel le, en jatszom egyedul. Nagy segitseg ez...

2011. nov. 16. 12:58
 8/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Én dettó így voltam/vagyok mint te..:)

Első terhességem a lányommal egy álom volt.Se rosszul létek,se semmi fájdalom..Könnyű szülés...

Most 37+4 hetes vagyok,kisfiú a pocaklakó.Már a 7.héttől kezdődtek a rosszullétek,iszonyat hányinger,hányás,fáradékonyság..Aztán ezek a 15 héttől elmúlottak,helyette jött álmatlanság,iszonyat migrén,ezek tartottak úgy a 30. hétig..Aztán volt 1 hét amikor azt hittem hogy na most akkor minden elmúlik és könnyebb lesz..De tévedtem..31+5 hetesen kórházba kerültem mert erős görcseim voltam és elkezdett kinyílni a méhszájam.Hazajövetelem után a 36.hétig szigorú fekvésre fogtak..De közbe még jött a lábdagadás, a derékfájás,se így nem jó feküdni,se úgy nem jó feküdni..Egyszóval ez a terhesség számomra már lassan rémálom lesz..Amióta betöltöttem a 36 hetet és már jöhetne a baba,azóta meg nem akar jönni...Semmi görcs,semmi keményedés.Előtte meg sokszor már sírtam,hogy biztos koraszülött lesz annyit keményedek..Jah és még pluszban a kórházban összeszedtem egy kis gombás fertőzést is..:)


Szóval csak annyit tudok mondani neked hogy kitartás..Mindig gondolj a végeredményre..Hogy milyen jó is lesz amikor a kezedben tarthatod..Mert ők minden szenvedést megérnek....:)


Szép napot!!

2011. nov. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Mikor rovidult meg a mehnyakad? Ereztel valamit, vagy csak siman kiderult? Bar irtad, h kemenyedtel. Nekem sokat fajdogal a hasam, legalul, de nem hiszem, h meh tevekenysegevel lenne osszefuggesben, mert nagyon ritkan kemeny a hasam, es ettol fuggetlen a fajas. Szerintem csak a mehszalagok nyulasat erzem, es az faj, legalabbis remelem. 2 het mulva megyek uh ra, akkor majd megkerem oket, h nezzek meg ujra a mehnyak allapotat is. Csak itt olyan nehezkes minden, annyira lazak. Amikor 20 hetesen 2 napot korhazban voltam verzessel es hasfajssal, semmit sem adtak, mondvan, vagy elvetelek vagy nem, ebben a terhessegi korban nincs amit csinalni.


Masodiknak irom, elso terhessegem alatt 6 kilot hiztam, de kislanyom 35 hetre szuletett, nem tudom miert, problemamentes terhessegem volt, bar akkor talan tobbet kemenyedtem, fajas nelkul. Biztos meg par kilo ramjott volna a vegeig. Most ezert is felek, konkretan a koraszulestol, megviselt akkor, h hamarabb jott, bar egeszseges volt, nem volt baj.


Tudom, h nem szabad idegeskedni, de neha ez nekem nehezen megy, talan mert nincs is akivel igazan elbeszelgessek. Otthon mas volt.

2011. nov. 16. 13:04
 10/14 A kérdező kommentje:
Kedves Harmadik! Latom, Neked sem egyszeru! De Te mar a finishben vagy. Gondolj erre! A neheze mogotted van! Latom, mas is van igy, h a 2. terhesseg sokkal rosszabb. Tenyleg minden terhesseg mas. En birom a szenvedest, mert valoban a lenyeg a vegeredmeny. Neked mekkora a kislanyod? Enyem 4,5 eves, miatta igy legalabb kicsit konnyebb. Halkan hozzafuznem, h szerintem a nalam a lelki dolgok is nagyban befolyasoljak az egesz terhesseget. 8 hetesen jottunk vissza otthonrol, es sokszor eszemeb jutott, mi van ha ez a terhesseg problemas lesz, ki fogja ellatni a csaladom, paromnak dolgozni kell, o az egyeduli kereso a csaladban evek ota. Es valahol ez belem rogzult, aztan ugye volt is ijedelem, 20 hetesen 2 nap korhaz, nagyon rossz volt, de szerencsere halloweeni hetvege volt, igy apa itthon volt vele, es tuleltuk. De azota is felek, bar tudatosan mondogatom, h minden rendben lesz, nem lesz tobb korhaz es koraszulott sem lesz.
2011. nov. 16. 13:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!