Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség, majd újszülött egy...

Terhesség, majd újszülött egy cica mellett? Mire kell odafigyelni, milyen bajom lehet nekem, ill. a születendő babának, ha egy cicával osztjuk meg a lakást? Kell-e külön vizsgálatokat végeztetni emiatt?

Figyelt kérdés
2010. máj. 1. 15:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha szobacica, gondozott, ápolt, nem nyers húson él, hanem macskakonzerven, oltva, féregtelenítve van, akkor túl nagy gond nem lehet.

A mi gyermekorvosunk utálja a macskákat és akkor azonnal széklet, vizelet minta, kivizsgálás, de minden rendben volt, így az orvos szerint maradhat a macska.

Ennek már 16 hónapja.

Figyelni kell:

-kiságyba ne szokjon a macska, rá ne feküdjön a babára,

-sokszor kell porszívózni,

-nagyon sok függ a cica mentalitásától,

- ha már mászik a baba, akkor a cica kajáját, alomját olyan helyre kell tenni, hogy elérhetetlen legyen.


A mi cicánk már 8 éves, nagyon bújos, türelmes, sosem bántós cica. Kisfiam utána kezdett el kúszni, majd mászni, nagyon hamar felállt és elindult a cica után.

Most az utcán imádja a cicákat, nagyokat nevet, teljesen odavan értük.

Én örülök, hogy a cicánk maradt, igaz eszemben sem volt kirakni, pedig a toxoplazmózison sem estem át, de én úgy gondolom, hogy egy jól tartott szobacicától nincs miért aggódni.

2010. máj. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Első válaszoló tökéletesen leirta,ha ezek stimmelnek nagy gond nem lehet.
2010. máj. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A macskaalom takarítását mindenesetre bízd a párodra, csúnya betegséget kaphatsz el.
2010. máj. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 4 kutyám és 4 macskám van, valamint 1.5 hét van még a kiírtig. Ha tényleg szépen rendben vannak, akkor nem kell félni. Én még a napokban csináltam egy biztonsági féregtelenítési-oltási kört a körükben, hogy minden biztos legyen. Ők félig kinti, félig benti macskák. Mivel ivartalanítva lettek, nem dolgozzák halálra magukat a vadászattal, így a macskatápot eszik.

2010. máj. 2. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. máj. 2. 11:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!