Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vérzés, haematoma a terhesség...

Vérzés, haematoma a terhesség alatt. Nálam mindkettő előfordult. Megoszthatnám azokkal, akik egy kis pozitív megerősítésre vágynak, nem a szokásos „óvakodj mindentől” tanácsokra?

Figyelt kérdés

2011. nov. 16. 11:57
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:

A kimaradt menszesz után már 4 nappal csináltam tesztet, ami egyértelműen pozitív lett. Úgy gondoltam, hogy várok úgy 4-5 hetet és elmegyek orvoshoz. Addig nincs értelme (mint utólag kiderült, hisz a magándokit leszámítva!!!) nem tekintenek még terhesnek igazán. Véleményem szerint joggal.

A teszt után egy héttel, hétfő reggel elkezdett ömleni belőlem a vér – soha egy menszikor sem véreztem ennyire. Nagyon megijedtem, biztosra vettem, hogy elvetéltem. Azonnal bementünk Nyíregyházára a kórházba a nőgyógyászat sürgősségire.

A doki megvizsgált, és idézem: „Magának lehet volt egy kis terhessége, ami most menstruációval kiürül. Nem értem minek csinált ilyen korán tesztet, most nem is tudná, hogy terhes volt és nem lenne semmi problémája” :s Gondolhatod, hogy esett.

Azért átküldött UH-ra és vérvételre. Az UH-n a dokinő már sokkal aranyosabb volt, megállapította, hogy a vérzés ellenére még meg van a terhesség és, hogy nyugodjak meg, van még esély arra, hogy maradjon is. DE, amint kihúzta a hüvelyi UH készüléket újfent „elárasztottam” az ágyat. Ekkor már sem a dokinő, sem az asszisztens nem bíztatott (akit egyébként jól ismerek). Azt mondták, menjek el a háziorvoshoz, írassam ki magam táppánzre, pihenjek, feküdjek sokat és másfél hét múlva menjek vissza UH kontrollra, közben szedjek MgB6-ot.

Így is tettem, vártam otthon másfél hetet, hogy „vége legyen”. Már leírtam az egészet, csak azt reméltem, hogy kiürül és nem missed AB lesz belőle. Nem fedüdtem állandóan, megfőztem a könnyebb ételeket is és fel is mostam.

Az UH kontoroll: A terhességem már teljesen bizonyított, még mindig él, terhességi kor 5 hét. De van mellette egy ugyanakkora haematoma, mint a petezsák, ami miatt, az UH doki fekvésre ítélt – ami nagyon kiborított, én imádom a munkám és otthon is mindig tudok mit csinálni.

Ezután már elmentem nőgyógyászhoz is. Ő végül saját orvosom is lett, és idézem mit mondott ekkkor: „A 12. Hétig minden terhesség 50 %-os. Ha a terhesség nem akar megmaradni nem is fog, mert valami baj van- mondjuk genetikai. Ha otthon „őrli” magát az ágyon fekve sem lesz jobb. Nyugodtan menjen vissza dolgozni, terelje el a gondolatait, nagyon nehezet ne emeljen.”

Visszamentem dolgozni, és egyre inkább kezdtem pozitívan gondolkodni, „terhesnek” érezni magam. Udvart is takarítottam, mostam, főztem, 2-3 kg-nál azért nem emeltem többet. Nem mondta senki, de a szex-et mellőztük.

UH kontroll: 8. Terhességi hét   Haematómát már nem látja a doki… Király!! Indul a terhes gondozás.

Most 16 hetes vagyok és nagyon jól érzem magam. Úgy tűnik a kis túlélőnk kislány és minden UH-án mocorog, fészkelődik, van benne élet!!

A terhesség nem betegség!! Aki ezt mondja, vagy ezt sugallja arra ne hallgassatok! Sok fórumot olvastam én is, de rájöttem, hogy nagyrészt azok irkálnak ide, akik azt gondolják, hogy terhesen megáll az élet, semmit nem lehet csinálni. Tisztelet a kivételnek, vannak tényleg veszélyeztetett kismamák, de egyesek tényleg túlzásba esnek a riogatással!

2011. nov. 16. 11:58
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok a babához, és a továbbiakban problémamentes terhességet és nagyon jó egészséget kívánok Nektek!


DE! Szerintem tedd össze a két kezed, és örülj, hogy megmaradt a babád! Azért durva vérzések esetén ne biztassunk már senkit, hogy csináljon mindent úgy mint eddig. Nem mondom, hogy ágyat kell nyomni, de azért ilyen helyzetben amennyire lehet, kímélje magát az ember. A te eseted számomra cseppent sem tűnt túlzó aggódásnak az orvosok részéről. Való igaz, hogy ha akar, úgyis elmegy, de ha van egy kis esély, hogy megmaradjon, szerintem a többség inkább szeretné megtartani. Te már egyszer feladtad, ezért nem is kímélted magad. Szerencséd volt, és valóban nagyon erős magzatod van!

És még mielőtt azt gondolnád rólam, hogy én az a tipikus eltunyulós, otthon fekvő kismama lehettem, csak érdekesség képpen írnám le, hogy a szülés előtti napig dolgoztam.

2011. nov. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Én is egyetértek kicsit a kérdezővel.

Anno a két lányom hordtam úgy ki (elsőt még gyógyszerekkel fűszerezve is 11 éve) hogy szigorú fekvésre biztattak. Másodiknál már ugyan kórház legalább nem kellett de pihenést javasoltak. Rengeteget barnáztam, sirtam, pihentem nem mertem semmit csinálni.

3. babámnál 10 nap késés után bevéreztem, azt hittem elment a baba,mert előtte 2 hónappal pont igy kezdődött és elment. Másnap uh-on azonban megerősitette a doki hogy a baba jól van és Duphastont irt. Mivel két gyerek mellett már nem lehet nagyon pihizni (főzés, takaritás), igy csináltam mindent (csak az egész ház fölmosását biztam a páromra) csak kicsit lassabban és finomabban.

És azóta megszületett a kisfiam is. :)

Ezt egyébként már én is olvastam több helyen is, hogy nálunk veszik csak ennyire szigorúan a barnázást, máshol "természetesnek" veszik.

Ja, nekem is volt a bevérzéskor hematómám (amit nem tudjuk hogy nem-e egy ikertesó okozott), aztán szépen felszivódott.

Minden jót kérdező! :)

2011. nov. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Nem is az volt a célom, hogy bárkit arra biztassak, hogy ne kímélje magát. Én sem csináltam mindent, de nem is nyomtam az ágyat. Ezt mindenki maga érzi, úgy hiszem.

Tény, hogy igen feladtam... és erre nem is vagyok büszke.


Mégis, utólag, célom a biztatás . Már akkor megfogadtam, hogy leírom a történetet amikor még nem volt biztos semmi, mert nagyon sok negatív példát, és rémisztgető kommentelő válaszát olvastam. Akkor nekem is "jól esett" volna egy-két pozitív példa is.


Köszönöm a válaszokat!

2011. nov. 16. 20:17
 5/22 anonim ***** válasza:
Nagyon örülök, hogy leírtad a történeted, és gratulálok Nektek.Nekem is hematómám van, és jó olvasni pozitív példát.Remélem azóta is rendben vagytok. Megkérdezhetem, hogy ki az orvosod?
2011. dec. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy legalább egy kismama esetében elértem a célom.

Azért vigyázz magadra!! Táncestre azért ne menj és a 10kg súlyok is maradjanak a földön :)

Az orvosom nyíregyházi, Dr. Molnár Balázs.


Jó egészséget!

2011. dec. 5. 17:49
 7/22 A kérdező kommentje:

A kislányom már 4 hónapos azóta. Igaz korábban érkezett, 36. hétre (sok helyen olvastam, hogy a terhesség eleji vérzés koraszülést jelenthet), de makk egészségesen 3050 grammal.

A terhesség a vérzést leszámítva problémamentes volt.

2012. júl. 27. 20:54
 8/22 anonim ***** válasza:
Gratulálok! Látod elérted a célod ezzel az írással! Én 7 hetes vagyok, hematóma miatt ágyba fekvő, pozitív írásokat kereső :) köszönöm Neked!!
2013. jan. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Én is 7 hetes vagyok szintén és nekem is van egy jókora hematóma a babám mellett. 1 hete elöntött a vér, megnéztek UH-val, de a babával szerencsére minden rendben. Remélem azóta is rendben van... A vérzés nálam elmúlt, gyógyszert kaptam és pihenésre fogtak, de feküdni azt nem tudok mert van egy 1 éves kislányom. Nálad mi a helyzet? Mekkora a bevérzés?
2013. jan. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Szia! Utolsó elotti vagyok. En nem tudom a hematomam meretet, de ep ma este megyek uh-ra, remelem minden ok lesz. A tüneteim miatt aggodom kicsit, mert elmultak... Kicsit barnazok, de tenyleg minimalisan. Remelem nalad is minden rendben!
2013. jan. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!