Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vérzés, haematoma a terhesség...

Vérzés, haematoma a terhesség alatt. Nálam mindkettő előfordult. Megoszthatnám azokkal, akik egy kis pozitív megerősítésre vágynak, nem a szokásos „óvakodj mindentől” tanácsokra?

Figyelt kérdés

2011. nov. 16. 11:57
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Húú akkor nagyon egy cipőben járunk mert nekem is elmúltak a tüneteim tegnap óta. Én csak egy hét múlva megyek orvoshoz de lehet felhívom és inkább előbb megnézetem magam mert eléggé aggódom. Szurkolok hogy nálad minden rendben legyen, majd írdd meg hogy mi volt!
2013. jan. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Voltunk uh-on :)

Minden rendben!!! CRL: 12 mm élő embrió. Láttam a pici szivét dobogni. A hematómám 3 mm-es, de azt mondta az orvos, hogy egy ekkora babánál már nem fog gondot okozni, szóval úgy vesszük, hogy ott sincs :)

Remélem Te is hasonló jó híreket kapsz! Várom, hogy írj, akár privátba is!!

2013. jan. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Szia! Én is elmentem ma UH-ra, nem bírtam ki. Nálunk is minden rendben szerencsére. CRL: 14 mm, viszont a petezsák mellett még mindig ott van az a valami ami 37X8 mm-es, szóval elég nagy. Azt mondta a doki hogy valószínűleg ikerpár másik tagja volt ami így szívódik fel. Ja és a tüneteim is visszatértek... Neked pihenned kell továbbra is vagy csinálhatsz bármit? Nekem azt mondta a doki, hogy azért szép lassan csinálhatok ezt-azt, de ne erőltessem meg magam. Remélem mindkettőnknél minden rendben lesz! Csak az az 1 hónap telne már le a 12. hétig és akkor megnyugodnék...
2013. jan. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Szia,

Orulok nagyon!!! En mar nem fekszem, de azert odafigyelek magamra.

Mivel mar csak 3 mmes a hematomam, a petezsak meg 30 mm, azt mondta a doki,h ez ekkora babanal mar nem okozhat gondot. A te mereteid alapjan, ugyan igy vagy te is. Tul leszunk rajta hamar, aztan mar itt fog szaladgalni :) csak pozitivan!

2013. jan. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Nálam a 7.hét közepén egy este volt pici barnázás. Reggel viszont egyszercsak olyan érzés volt mintha bepisiltem volna. Megnéztem a bugyim és rózsaszínes vízszerű folyadék öntött el, annyi hogy az ületrésze lett olyan... baromira megilyedtem hívtam is haza a férjem hogy be tudjak menni a kórházba mert van itthon két másik tökmag. A történtektől számítva kb egy órán belül a kórház uh vizsgálójában voltam. Előtte viszont elmentem wcre és elöntött a vér... friss piros... Biztos voltam a vetélésben, és hogy a reggeli folyadék egy kidurrant petezsák folyadéka, olyan kezdetleges magzatvíz szeűség lehetett. És csodák csodája a babó megvolt, jó helyen 4mm, szívműködés rendben. Aztán vitt az orvos a vizsgálóba, ahol tovább folyt a vér belőlem, de zárva vokt a méhszáj és nem látott semmi bajt. Két nap múlva ismét uh, baba rendben, vérzés megszűnőben, barnázás folyamatos viszon az uh-n már látszott egy kb 2,5×2cm-es hematóma is. Úgyhogy megint be vagyok ilyedve rendesen, mert az ember olvas ám hideget is meleget is :(
2015. aug. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:

Nekem a 7. héten kezdődött az egész, vérzéssel. Nagyon megijedtem, nem tudtam, mi ez, a legrosszabbra is gondoltam. (Hozzáteszem, a kislányomnál, az első várandósságom során minden teljesen problémamentesen zajlott.) A kórház sürgősségién szerencsére megnyugtattak, hogy él a magzat. Azt mondták, pihenjek, amennyit csak lehet, és felírtak Utrogestant. Kíméltem magam, amennyire egy két és féléves mellett megtehettem, majd a családom segítségével szinte folyamatosan feküdtem (kb. csak tisztálkodni keltem fel), de 3 hét múlva újabb vérzés jelentkezett, ami után újra a sürgősségin kötöttem ki. Hála a jó égnek, ekkor sem történt baj a babával. Majd három héttel később újabb vérzés jelentkezett. Menetközben a szülész-nőgyógyász tanácsácsára elhagytam az Utrogestant. A haematoma időközben az egyes vizsgálatokon hol kisebb, hol nagyobb lett, változtatta az alakját, végül a baba és méhlepény körül, sarló alakban helyezkedett el, ami már tényleg nagyon ijesztő volt. A kezdetektől tartott folyamatos fekvés, pihenés mellett, itt már önszántamból, a vérzés csökkentésének és a vérömleny felszívódásnak érdekében/reményében elkezdtem napi 2*500-as C-vitamint (elvileg vérzéscsökkentő hatású) és Arnica montana homeopátiás bogyót (állítólag segít a haematoma felszívódásában) is szedni. Úgy voltam vele, hogy mindent megteszek a babámért, amit csak lehet.

Az, hogy ezeknek is hatására vagy sem, de három héten belül drasztikusan csökkent, majd felszívódott a haematoma! Azóta is minden rendben van szerencsére, most kezdem a 33. hetet, vérömlenynek és panaszoknak már régen híre sincs, a baba pedig azóta is szépen, rendben fejlődik.:)

Minden hasonló cipőben járó kismamának kitartást, sok-sok erőt, reményt, hitet és egészséges kisbabát kívánok!!! ;)

2018. ápr. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 Barbara8282 válasza:
8 hetes vagyok màr végeztem 1 napot és plusz nekem a csàszàr végénél tapadt meg a magzatok plusz ott a hematoma.Vàrok mi lesz de van egy 3 3vesem :)
2018. júl. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
De jò!Elèm került ma ez poszt. Èrdekes volt olvasni. A lànyom azòta 7,5 èves ès a hèten kezdte a sulit. Lett egy down húga is, 5,5 èves. Öröm, boldogsàg van! Nektek is az lesz! Kitartàst!
2019. szept. 6. 21:45
 19/22 anonim ***** válasza:
Sziasztok, nagyon jó olvasni ezeket a pozitív tapasztalatokat, mindenkinek gratulálok! Én is hasonló cipőben járok, 3 cms hemeatomam van a méhszáj fölött, de a baba már 5 cm, de a hematoma nem akar elkezdeni összemenni, viszont folyamatosan barnázok minimálisan, ilyenkor olyan lassan telik az idő, éa az ember csak agyal és aggódik 😔
2019. dec. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
Sziasztok! 17-es és 18-as válaszoló azóta Ti hogy vagytok?
2022. ápr. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!