Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Másnak is nagyon nehéz volt a...

Másnak is nagyon nehéz volt a második terhessége?

Figyelt kérdés
Még csak 4 hónapos terhes vagyok, de ez valami borzasztó. Az első annyira jó volt, 6 hónapig el sem fáradtam tele voltam energiával, folyton jöttem-mentem... A hányingert is tudtam kezelni, hamar el is múlt. De ez most! Egy ideje elmúlt a hányingerem, de most olyan intenzitással jelentkezett ismét, hogy... Alig bírok állni néhány percnél tovább, mert megfájdul a derekam, majd leszakad! Gyakran megfeszül a hasam is. Egyfolytában csak pihennék. De nem akarok, mert én nem ilyen vagyok. Minden olyan más! Miért?
2011. nov. 17. 11:25
 1/8 anonim ***** válasza:

SAjna nekem is ez volt. Sőt, most várom a harmadikat, és ez a másodiknál is nehezebb....


Elsőnél az ember akkor pihen, amikor csak jól esik (na jó, persze ha dolgozik, úgy is nehéz, de legalább éjszaka lehet aludni, este semmit-tenni.)


Második és többediknél meg mindig egyel több gyereket kell ellátni, éjszakai műszak ugyanúgy megvan. Ha betegek, még rosszabb stb.


Én ráadásul most kezdtem dolgozni is.


15. héten vagyok, hányinger végének még nyoma nincs. :o(


Szóval üdvözöllek sorstárs. :o)


Én épp most abból merítettem erőt, hogy olvastam egy nő kérdését, aki reménytelenül várj a a gyermekáldást, hozzá képest mi szerencsések vagyunk, már csak pár hónap, és tavasszal jön a baba!

2011. nov. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nálam is ez a helyzet, sajnos! Két napja alig bírok menni, mert annyira fáj a hátam. A két évesem után, pedig muszáj szaladni... Minden nehezebb!
2011. nov. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem a második könnyű volt, gyakorlatilag időm se volt észrevenni, hogy terhes vagyok, 14 hónapos volt a lányom, amikor a kicsi pocakba került. Most a harmadikat várom, de ez szörnyű. Állandóan rókázok, amikor épp nem, akkor olyan gyomorégésem van, hogy megbolondulok, fáradt vagyok, mint a dög, de itt a háromévesem meg a 15 hónaposom, így nem is gondolhatok pihenésre. Remélem, idővel azért jobb lesz.
2011. nov. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nekem is 2 éves a kisfiam. Néha nehéz vele, de általában megérti a dolgokat. Hála Istennek apa jön haza fürdetésre és be-ki veszi akádból. De napközben wc-re tenni, mert csak oda hajlandó pisilni, kakilni meg csakis pelusba. Pelnkázás... Hiába mondogatom neki, egyik, fülén be, a másikon meg ki. Már feladtam, mert kiidegeltem már rajta magam. pedig mennyivel jobb lenne, he nem kéne már pelus!

De ez a terhesség annyir fárasztó! Nem így képzeltem el, azt hittem ez is olyan meseszép lesz mint az előző. Mondjuk vele nyáron voltam terhes, most meg jön a tél. Nyáron sokkal könnyebb volt. Talán mert pusztán nyár volt. Sütött a nap, boldogság mászkálás, csupán a napsütés érésétől tök jól éreztem magam.

De ezek a tünetek... Doki azt mondta ez teljesen természetes, és igen, ez is teljesen természetes. Nekem ez olyan furcsa. Most lóbalzsamozom a derekam, egy ideg egész jó, de nem túl sokáig.

2011. nov. 17. 11:58
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, Sorstárssak! :( :)
2011. nov. 17. 12:01
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyanúgy élvezem a második terhességemet is, mint az elsőt. 3 éves múlt a kisfiam, 28 hetes a kicsi lány a pocakban. Sok energiám van -gondolom a terhességből adódóan-, egyedüli kellemetlenség a gyomorégés, ami azért esténként-éjszakánként kikészít. De napközben nagyon jól érzem magam!
2011. nov. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

én már gondolkoztam ezen, és arra a következtetésre jutottam, hogy az életkörülményeink feltételei egyértelműen megváltoznak a 2. terhességnél, az elsőhöz viszonyítva. Pl. a nagyobb gyerek ellátása, ami önmagában nem gond, de lássuk be, ilyet az első terhességnél nem kellett csinálni, és szerintem az is sokkal jobban leterheli az embert, ha valamit muszáj megcsinálni. Ha az első terhességnél nem voltál jól, leültél/lefeküdtél. De ha most nem vagy jól, attól még ha a fene fenét eszik is, a nagyobbat meg kell etetni, különben bömböl. Remélem, érted, mire gondolok. Nekem is sokkal nehezebb a 2. terhességem, mint az első. Egy példa: a nagyfiammal 70 km-re járunk babaúszásra minden szombaton. Bizony, volt olyan, hogy az út szélén a kocsi mellett hánytam össze magam egy szombaton a sok autókázástól, ami ugye az első terhességemnél még nem volt téma. Szóval szerintem tudat alatt leterhel minket a nagyobb gyerek. Vagy egy másik példa: éjszaka megébredek többször, már nem esik jól aludni. Ilyenkor belémhasít, hogy a kicsi biztosan ki van takarózva, felkelek, kimászok az ágyból, megnézem, betakargatom. Utána meg csodálkozok, hogy hányingerem van a sok gyomorsavtól! Ha nem kellene felkeljek, szerintem fel sem venném a dolgot.


Summa, summárum, a lényeg az, hogy teljesen másak a feltételek két terhességnél. És én még bele sem kalkuláltam azt, hogy itthonról dolgozok és a férjemnek is én segítek, ráadásul kevesebbet is van itthon, mint az 1. terhességemnél.

1 gyerekes, 34 hetes km

2011. nov. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem boldogabb a terhességem mint az első volt de az elején voltak problémák. Véreztem barnáztam stb. Sokkal jobban odafigyelek mindenre és ez egy kicsit parássá tesz. Van hogy 2 hetente elmegyek a magándokihoz, de egyébként sokkal jobban oda van rám figyelve mert az első babám korábban jött. Most minden héten be kell mennem a kórházba injekciót kapok koraszülés elkerülése érdekében, úgyhogy minden héten találkozok szakemberrel és ez jó.

A lányom kimerít a ház úszik de már megtanultam hogy csak annyit csinálok itthon amit bírok. Van hogy napokig kupi van de a baba egészsége mindennél fontosabb. Jó a tegnap húzós volt mert rosszul lettem lefeküdtem erre a lányom mászkált a fejemen meg nyávogott aztán kitalálta hogy pisilni kell meg ilyenek. A végén már dühömben meg kínomban kiabáltam vele ami gyakran előfordul sajna mostanában.

2011. nov. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!