Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hasonló helyzetben lévő...

Hasonló helyzetben lévő kismamák, mit javasoltok?

Figyelt kérdés
Belecsöppentem az influenzába, és ma a lázam 38,5-re felment. A védőnő azt mondta, algopirint vagy aspirint vehetek be. Ti miket hallottatok? És ti mit tennétek? Előre is köszi!
2011. nov. 20. 21:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
61%
Én úgy tudom, hogy nem szabad, mert árthat a babának. Szerintem próbálkozz hűtőfürdővel, aztán ha nagyon nem megy le, még mindig ráérsz később bevenni azt az algopyrint.
2011. nov. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
szerintem a láz sokkal többet árt mint a gyógyszer, főleg a 12. hétig veszélyes. Te hány hetes vagy?
2011. nov. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

panadol és algopirin mehet nyugodtan, persze mértékkel!

tudtommal aszpirint nem szabad elvileg....

2011. nov. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

NE!

Az Aspirin az egész terhesség alatt tiltott gyógyszer, különös károsító hatása azonban az első trimeszterben van.


Csak paracetamol hatóanyagú gyószert vehetsz be.

Abból is amilyen keveset csak lehet!


Én első terhességemnél is és most is Rubophent vettem be.


Sorrend:


1. hűtőfürdő, vagy inkább zuhany!

2. FÉL Rubophen, ha nem használ eléggé akkor a másik fele is kell mellé, maximum 6 óránként ismételve, ha 1,5 napig nem sikerül legyűrni a lázat akkor irány az orvos.


Sok fekvés, de mozgásokkal tarkítva hoyg nehoyg tüdőgyulladűs legyen belőle, de pl Rubophen után érdemes lefeküdni!


Mielőbbi gyógyulást!

2011. nov. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
nekem is azt mondta a dokim, hogy vegyek be lázcsillapítót mindenképp. panadolt ajánlottak, illetve még javasolták a gyömbér teát és homeós szereket is.
2011. nov. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

itt van egy kis segítség, ha kipróbálod a teát is:

[link]

2011. nov. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

4. válaszoló vagyok.

A második válaszolónak annyiban igaza van,hoyg a láz az valóban értalmasabb, mintha gyógyszert veszel be, de természetesen ettől mégf egyáltalán nem mindegy, milyen gyógyszert!!!

Nem szabad ész nélkül bekapkodni mindent csak azért mert lázas az illető!

2011. nov. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
51%
aspirint szabad szedni, honnan vetted ezt a hülyeséget?
2011. nov. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A tájékoztatóban az áll,hoyg az első 6 hónapban CSAK indokolt esetben, az utolsó 3-ban pedig tilos a szedése.


Vérhigító.

Megjegyzem, a dokim pontosan emiatta tulajdonsága miatt nem ajánlotta az első trimeszterben sem!


Azt meg nem tudtuk a kérdező melyik trimeszterben van, de megjegyzem mindegy is mert én csak jót akartam neki azzal,hogy ha lehet NE EZT vegye be, főképp hogy van olyan ami kevésbé veszélyes.


Üdv

még mindig a negyedik!

2011. nov. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

A láz ezerszer ártalmasabb a magzatra, mint az algopiryn vagy a panadol. Hülyeség hűtőfürdővel meg egyéb házi praktikákkal szarakodni, amilyen gyorsan csak lehet csillapítani kell a lázat.

Aspirint csak az utolsó trimeszterben nem ajánlják, és akkor is csak azért, mert vérhigító hatású és esetleg túl sok vérvesztéssel járna, ha beindulna a szülés. Önmagában a vérhigítás sem káros a magzatra. Nekem pl minden nap vérhigító injekciót kell kapnom terhesen.

2011. nov. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!