Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vetelesnel ( koraszulesnel)...

Vetelesnel ( koraszulesnel) elmegy a nyakdugo?

Figyelt kérdés
22 hetes multam es nemreg nagyvecezes kozben eszrevettem, h egy icipici alvadt ver ( borsonyi nagysagu) tavozott belolem, korulotte minimalis veres barnas nyakkal. Azota semmi, nem verzek. Fogalmam sincs, h ilyenkor vetelesnel elmegy a nyakdugo?
2011. nov. 21. 21:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Sztem azonnal orvos, ügyelet! Nézesd meg magad! Ez nem játék!
2011. nov. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A nyákdugó "szó szerint" dugó. Ha az elmegy, akkor a méhszáj kinyílt, 22hetesen nem illik elhagyni a nyákdugót, vérezni.

Doki kb most. Ha bármi van időben még meg tudják állítani a rossz eseményeket, nem lesz vetélés/koraszülés.

2011. nov. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Remélem, nincs baj, és voltál dokinál!
2011. nov. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mindenképp doki. Remélem nincs baj. Nem lehet, hogy aranyered van és attól volt ez az egész?
2011. nov. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Meg aznap este bementunk a korhazba, nem is jutott szembe, h ne menjunk. Csak amig vartam a aprom, gondoltam, megkerdezem itt.

Sajnos mi kulfoldon elunk, es itt agyrem a terhesgondozas. Mar masodszor mentunk be este az ugyeletre. Eeloszor is, most is bent tartottak. Mindketszer egy egy 25 eves doki volt bent, akik meg uh ot sem tudtak csinalni, pedig gepbol van boven a korhazban, Csak hozzaeerto ember nincs. Eloszor azt mondtak, megnyilt a mehszaj, aztan 2 napra ra a szonografus mondta, h minden rendben, hazaengedtek. Ez 20 htesen volt, a mehnyak hossza akkor 2,9 cm volt. Most a doki csak hebegett habogott, es mondta, bent kell maradjak masnapig, uh miatt. Legalabb nem allitotta, h nyitva van a mehszaj. Tegnap csinaltak uh ot, ez is erdekes volt, a szonografus folyamatosan kerte a bocsanatot, h uj a gep es meg nem ert hozza teljeesen. Sirni tudtam volna. Vegul azt mondta, h szerinte minden rendben, mar mostanra a mehnyak ( 23 hetesen) 2,5 cm. Visszamentem a korterembe es vartam a dokit. Mondta, hazamehetek. En meg azt, h de hat megrovidult picit a mehnyak ( lehet nem is picit, mert ez 3 het alatt lett), es mellesleg meg mindig faj a hasam. Azt mondta, a mehnyakkal nem kell foglalkozni, de szo szerint ezt, a fajas lehet akar termeszetes is, es vegyek be paracetamolt. Miutan elment, sirogorcsot kaptam, majd hazajottem. Szerintuk elhetem a normalis eletem, mindent csinalhatok, es nekem fogalmam sincs, h ez igy van e vagy sem. A hasam sokat faj, de el sem tudom donteni, h az mehtevekenyseg e, vagy semmi koze hozza. Neha ugy erzem, inkabb a belekkel van kapcsolatban, es ezt mar terhesseg elott is sejtettem, keszultem is dokihoz, de kozben terhes lettem. Neha gorcsszeru fajdalmat erzek, egesz lent az alhasamban, de a pocim nagyon nagyon ritkan kemenyedik. Ha a meh gorcsol, nem jar kemenyedesssel? Vagy nem feltetlenul? Magneziumot szedek, de csak simat, nem magne b 6ot, mert itt nem lehet kapni. 250 mg egy tabletta, en ebbol 3at is beveszek, ha ugy erzem rossz a helyzet. Kell melle a b6 is, vagy csak a megnezium a lenyeg?

Azt meg elfelejtettem irni, h ez a masodik babam lesz, es itt mind azt mondjak, 2. terhessegnel ez mar termeszetes, es nem kell aggodni. De az elso pl 35 hetre szuletett, bar vegig zart voltam es nem voltak ilyen gondjaim.

Annyira orulnek ha valaki valaszolna.

2011. nov. 23. 10:59
 6/11 anonim ***** válasza:
Én 31 hetes vagyok. 25 hetesen 2000-es volt a méhnyakam, alapból rövidebbel kezdtem. Aztán 29 hetesen már csak 1000-es, szoktam keményedni is, nem jár nekem együtt görcsökkel, de mióta szedem(29.-héttől) elég jó, szinte nem is keményedek. Persze mellette szinte egész nap fekszem, szerencsére megtehetem, mert ez az első babóca. Az én magnéziumom neve magnerot, 500mg-os, kétszer egyet szedek belőle. Tegnap kb egy órán át enyhén görcsölt a hasam, kicsit a hátamhoz is átsugárzott, szinte alig tudtam eldönteni, hogy a belem-e vagy sem, de abból is gondolom, hogy nem, mert ha beleim rosszalkodnak, az nem tart eddig és pukizástól megkönnyebbülök. Most ez nem volt. Na mindegy, feltettem itt kérdésnek, hogy tapasztalt e vki hasonlót, de sajna nem kaptam rá igazi választ. Amúgy közben nem keményedtem.. Jövőhéten megyek vissza dokihoz, remélem minden rendben lesz. Pihenj te is amennyit tudsz.
2011. nov. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ja még azt elfelejtettem írni, hogy szerintem a magnézium mellé nem fontos a b6.
2011. nov. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Szia! Koszi, h irtal. Legalabb te mar elobbre vagy, en minden napnak orulok. Sajnos en nem tudom eredetileg milyeen hosszu volt a mehnyakam, csak azt, h 20 hetesen 2,9, most meg 23 hetesen 2,5. Neked mennyi volt eredetileg?

Mivel nekem masodik babam, nem tudok fekudni pl egesz nap, de odafigyelek magamra. Es allitolag 2. terhessegnel azert mar ezek az ertekek elteroek lehetnek mint elsonel. Most mar emgnyugodtam, h eleg a sima magnezium. Bar en onnan is gondolom, h nalam nem mehtevekenysegrol van szo, h a magnezium nem segit a hasfajasban. Illetve ahogy irtam, nem nagyon kemenyedek, elso terhessegemnel ilyenkor mar tobb kemenyedes volt. Most vannak napok, h egyaltalan nem, maskor meg napi 2-3, ami ugye mar termesezeets ilyenkor. Igazabol azt sem tudom, h mi a mehszaj ertekem, itt nem irjak le igy szamokkal, minden maskepp van. Belso es kozepso mehszaj biztosan zart, ez 100 szazalek, nem tudom mi van a kulsovel. Mert uh on elfelejtettem kerdezni, h mind3 mehszaj zart. Ott azt mondtak, minden renben, illetve, h a 2,5 cm mehnyak picit rovid, de meg nem veszes. Kezzel amikor meg este megvizsgaltak, azt irtak a lapomra, h 1 ujjbegynyi a kulso mehszajam. Nem ujjnyi, hanem ujjbegynyi. A ketto ugyanaz, vagy az ujjbegyni kisebb: Ezt sem tudom... Ami miatt most aggodom, h miert faj allandoan a hasam? ( es nagyon gyakran a derekam). Mert erre sem mondtak semmit, illetve csak azt, h vegyek be paracetamolt. Ez a tipusu hasfajas nem jobb a megneziumtol, es ha faj, ha allok, ha jarok, ha ulok, ha fekszem, ugyanugy faj.

Kitartast Neked, biztos minden rendben lesz, foleg ha fekudni is tudsz. Nekem pl napi 1 ora 20 perc seta van, mert a kislanyom iskolaja 20 percre van tolunk, es ugye en ezt napi 4szer kell megtegyem. Segitsegem nincs.

2011. nov. 23. 12:06
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem azért rövidebb alapból, mert 2 éve volt egy méhnyakszájkimetszésem. Amikor 2000-es volt azt mondták, hogy teljesen jó eredménynek számít. 1000-esre azt mondták, hogy pihenés jaavasolt. Szerintem ne aggódj, minden rendben lesz. Ja amúgy olvastam itt már nem egy olyaat, hogy valakinek már az elején pl 1222-es volt az eredménye, vagy a félidőtől nyílni kezdett és mégis kihúzták a legvégéig. A lényeg, hogy amennyit tudsz szerintem pihenj és ne nagyon emelgess nehezet. Nem tudom mitől lehet ez a hasfájás nálad, az is lehet, hogy csak a növekvő méh miatt van. Nem tudom, hogy mért volt tegnap nálam az az órás enyhe hasgörcs, mivel ilyen még nem volt. Holnap megyek védőnőhöz, azért megemlítem neki is, de nem hinném, hogy ő túl sokat hozzá tudna szólni a dologhoz. Jövőhéten megyek dokihoz, ő majd biztos többet tud mondani, meg meg is fog vizsgálni. szurkolj, hogy minden rendben legyen. Amúgy én is úgy vagyok vele, hogy minden eltelt napnak örülök, minden egyes eltelt nappal nyugodtabb vagyok. Most 31 hetes vagyok, úgy vagyok vele, hogy 34 hétig mindenképp kihúzzuk, addig meg marad az ágy:-S Azért neked sem lehet könnyű, hogyy külföldön vagy ebben a helyzetben.
2011. nov. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Lehet, h mar egy masik kerdesemnel talalkoztunk, ismerosnek tunsz. Szurkolok Neked, nagyon, neha irjal majd meg! Irhatsz privit is! Szerintem te nincs amiert aggodjal, ugyanis ha jol ertem, terhesseg alatt nem rovidult a mehnyakad, csak eleve rovidebbel kezdtel. Es mar 31 hetes vagy! En a kislanyomat 35 hetre szultes es egeszseges volt, 2380 g al, a sulya volt kicsit keves, de minden rendben volt. Tenyleg ne aggodjal! En ma vagyok 23 hetes es mar ugy szamolom, csak 12-13 het van hatra, igy nyugtatobb, mintha 17 hettel szamolnek. Nos nekem valoban nehez hogy nem vagyok otthon, egyreszt, mert mint kiderult, itt semmit sem adnak, tesznek ilyen helyzetben. Masreszt mert nincs segitsegem. Csak a hazimunkat csinalom, azt is nyugisan, es neha fut a lakas, illetve a kislanyom viszem hozom sulibol. O mar ugymond nagy, es nem kell emelni, tenni venni, megerto is, hagyja, h pihengessek. bevasarlast ferjem csinalja, semmit nem emelek. Remelem ennyi egesz lesz. A hasfajasomrol meg en sem tudok mit gondolni. Szerintem neked 31 hetesen belefer a hasfajas, foleg ha megszunt es nem allando. Ne idegeskedjel! Barcsak ott tartanek ahol te.
2011. nov. 23. 13:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!