Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Császáros szülésem lesz, mi a...

Császáros szülésem lesz, mi a különbség a szakorvos, és az általános orvos között?

Figyelt kérdés

A Bajcsy Kórházhoz tartozom, és ott is akarok szülni, még nem választottam dokit, mert kíváncsi vagyok, egy két dologra.

Mivel csak fél tüdőm van, hörgődaganat miatt kivették a másik felét, és sérves a hasam is, 99% hogy császároznak, csak akkor nem gyakorlatilag, ha magától kipottyan:) de ez nem valószínű.


Szóval egy általános orvos is tud császározni?

Mert ő derítette ki, mi a bajom, és ő segített összehozni a babát, szóval őt szeretném, csak a császár miatt rezelek!


Várom véleményeteket, itt az orvoslista, látjátok kiről van szó, mert ő az egyetlen általános orvos!


Minden vélemény mindenről és mindenkiről számít!

Segítsetek!


Jah, még nagyon az elején, 8 hetes vagyok:), de szeretnék minél hamarabb választani.


Köszi :)


2011. nov. 22. 16:39
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

bocsi:


[link]

2011. nov. 22. 16:41
 2/18 anonim ***** válasza:
Az általános orvos annyit tesz, kijárta az orvosi egyetemet (ami általános orvosi diplomát ad), de még nincs szakvizsgája. Valószínűleg szakorvos jelöl vagy rezidens. Csinálhatja ő is a császárt, csak valószínűleg nincs benne annyi tapasztalata, illetve szakorvosi kontroll mellett végezheti (ez jelentheti azt is, hogy a szakorvos benn van vele, de azt is, hogy telefonhívásra jön). Egy általános orvos is lehet olyan jó, mint egy szakorvos, szóval, ha megbízhatónak tűnik, nyugodtan bízd rá magad :)
2011. nov. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem egyedül lesz bent a műtőben. Szerintem a szakorvosok sem egyedül császároznak, bár lehet,hogy tévedek. Lehet,hogy még jobban odafigyel,mint egy szakorvos.
2011. nov. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Ez a Doki egy nagyon jó észjárású ember, nekem nagyon szimpi emberileg is, asszem nála maradok, még várom a válaszokat, hátha valakinek van tapasztalata.
2011. nov. 22. 17:27
 5/18 anonim ***** válasza:
46%
A nőgyógyász az már szakorvos,hiszen az orvosin szakosodott a nőgyógyászatra. Az általános orvos szerintem annyit tesz,hogy nem főorvos,vagy adjunktus,vagy osztályvezető...Ahol én szültem kórházban, pl. aki főorvos,annak több pénzt adtak szülésnél,mint egy általános orvosnak,aki a kórházban dolgozik...Az én orvosom sem főorvos vagy ilyesmi,viszont nagyon jó szakember! Attól,hogy valakinek van választott orvosa,nem joga eldönteni pl. egy szülés közben felmerülő komplikáció esetében,h műthetnek-e,hanem ki kell kérnie a főorvos véleményét. Amikor én szültem, a babám szívhangja kicsit lelassult, kb. 4 orvos tanakodott és vizsgált meg,hogy indokolt-e a császár???!!! Végül szerencsére sikerült megszülnöm a kislányomat természetes úton. Ha netán nem erre gondoltál a 2 orvos közötti különbségre,akkor bocsi,lehet én értettem félre a kérdést. Jó babavárást neked! :)
2011. nov. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
28%
Az általános orvos alatt a háziorvost érted? Utolsó voltam...
2011. nov. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

ma 21:46


Ez nem így működik. Dióhéjban az orvosképzés: 6 év maga az orvosi egyetem, ami ÁLTALÁNOS ORVOS néven ad diplomát, tehát minden orvos, aki elvégzi, az általános orvos. Ezután jön a szakosodás, ami plusz X év, és ha leteszi a szakvizsgáját, akkor lesz valaki nőgyógyász, háziorvos etc. Tehát a kérdésben szereplő orvos éppen végzi a szakképzést, így "csak" általános orvos, nem nőgyógyász.

2011. nov. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

ha a linkre rákattintotok, ott vannak, hogy az osztályon ki milyen orvos.

és akit én bírok nagyon, és azt is mondják róla a nővérkék, hogy nagyon okos lelkiismeretes, na ő az egyetlen általános orvos, és nem szakorvos!

ezért kértem ki a véleményeteket!

2011. nov. 26. 23:21
 9/18 A kérdező kommentje:

de vajon ha nincs meg a szakvizsgája, attól még ugyanúgy császározhat?

vagy tud egyáltalán? vagy engedik?


tulajdonképpen arra akarok kilyukadni, hogy ti választanátok-e őt?!


aztán majd úgyis szegényt kifaggatom legközelebb, ha megyek :)

2011. nov. 26. 23:23
 10/18 anonim ***** válasza:
Ha benne van a szakorvosképzésben (és benne kell, hogy legyen), akkor hivatalosan szakorvos felügyelete mellett csinálhat császárt. Tehát ugyanúgy ő csinálja, csak van egy felügyelő vele :)
2011. nov. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!