Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magas a vérnyomásom milyen...

Magas a vérnyomásom milyen problémák lehetnek belőlle? Van itt még olyan akinek magas és semmi bajuk nem lett?

Figyelt kérdés
13 hetes vagyok 140 és 153 szokott lenni a vérnyomásom.Tüneteim nincsennek:Jól érzem magam észre sem veszem.De a terhesgondozáson eléggé megvoltak lepődve.Hizni még nem hiztam.72 kg vagyok 168cm
2011. nov. 22. 16:58
 1/7 anonim ***** válasza:

A tesómnak is magas volt a vérnyomása. Megindították a szülést, de mindannyian jól vannak.

Gyógyszert szedett rá.

2011. nov. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem is magas, de nem csak terhesség alatt, hanem egyébként is. Harmadik babámat várom, a terhesség alatt végig gyógyszert kellett/kell szednem. Gyakrabban jártam a védőnőhöz, aki mérte a vérnyomásom és nézte hogy nincs e fehérje a vizeletemben. Mindkét gyermekem a 37. héten született, de maguktól jöttek hamarabb, nem indították a szülést.

Ha mindig ilyen magas a vérnyomásod, akkor nem ártana beszélned a körzeti orvosoddal vagy a nőgyógyászoddal, mert később kialakulhat terhességi toxémia, ami akár nagyon veszélyes is lehet mindkettőtökre nézve. Gyógyszerrel szépen karban tartható, nálam minden rendben volt.

2011. nov. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mostantól kell elkezdenem mindennap mérni.Terhesség előtt nem volt magas a vérnyomásom 120 volt.
2011. nov. 22. 19:25
 4/7 anonim ***** válasza:
Akinek magas volt és baja lett, az is érdekel? Mert akkor elmesélem az én történetemet (,ami szerencsére happy enddel végződött).
2011. nov. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
érdkel mindenki
2011. nov. 22. 20:11
 6/7 anonim ***** válasza:

Az első harmadban nekem is magas volt a vérnyomásom, de ez a második harmadban eltűnni látszott. Aztán kb. 26-27. héten 150/100 - 160/110 körüli értékeket mértem naponta vagy 8-szor, csak sajnos ez pont a karácsonyra esett, amikor nem volt orvosom. Aztán dec.27-én írattam Dopegytet, napi 3*1-et kaptam, ami péntekig (dec.31) nem hatott. Péntek hajnalra toxémiát kaptam, amiből súlyos preeclampsya lett, vagyis majdnem meghalltam, állt le a vesém, a májam stb., bementünk hajnalban a kórházba, mert furán éreztem magam, ott derültek ki ugye a már említett dolgok, onnan mentővel azonnal átvittek a Női Klinikára, így született meg március 24 helyett december 31 - én a kisfiam sürgősségi császárral. Én 3 napig, ő 9 hétig volt intenzív osztályon. De szerencsére csak a mérete miatt (1 kilóval és 32 centivel született, de teljesen egészségesen).

Mára 6 és fél kiló és 67 centi.

Sajnos szerencsétlenebbül is végződhetett volna a dolog, ezért nagyon oda kell figyelni Magadra.


Tarts sószegény diétát és irass Dopegytet minél hamarabb!


Majd azért időnként írj, mi lett a sorsod, és minden jót Neked és a kisbabádnak!

2011. nov. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nekem is volt szerencsére semmi bajunk nem lett egészséges babám született 4 napot túlhordtam és indítottak de nem lett baj. Tényleg figyelj oda nagyon szedd a dopegytet, mérd rendszeresen a vérnyomásod, ha hirtelen bevizesedsz akkor azonnal hívd a dokid mert lehetsz toxémiás, ha ehhez még fehérje is társul a vizeletben az már elég nagy gond, ha jobban felmegy a vérnyomásod vagy ha a két tünet közül még jön valamelyik akkor lehet hogy be kell feküdnöd a kórházba akár szülésig is. Ha "csak" a vérnyomásod magas és megy ennél feljebb is akkor esélyes vagy császárra sajnos, 140/90 felett a terhes vérnyomás nem igazán jó
2011. nov. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!