Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Augusztus 24én jött meg...

Augusztus 24én jött meg utoljára és a kalkulátorok szerint május 30a szülés várható ideje az ultrahangos papírjaim szerint 15 ére várható akkor ez most, hogy is van?

Figyelt kérdés
a kalkulátor szerint most 13+3 terhes vagyok míg az ultrahangos papírom szerint a 12hetes vizsgálatomkor ami 2011 11 04 én volt akkor voltam 12+3 napos azóta eltelt ugye 21nap akkor most hogy van ez?
2011. nov. 25. 08:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Semmi sem 100%. Lehet az ovud nem pont akkor volt, na meg az UH is tévedhet - nálam pl tegnapelőtt két mérés között volt 1 hét eltérés... a koponya 18+5 volt, a CRL 17+4.

Majd jön, amikor jönni akar. Nem kell midnenen stresszelni.

2011. nov. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az uh a pontosabb.

A kalkulátor az utolsó mensi napját nézi, de valószínű, hogy te az utolsó mensi utáni peteéréskor estél teherbe, ezért számol az uh 2 héttel kevesebbnek. De mondom, az uh szerinti számolás a pontosabb, én is így voltam 2 éve. A kalkulátor szerint okt.21-re lettem volna kiírva, az uh szerint nov.3-ra. Én is folyton dilemmáztam, hogy akkor most mikor jön a bébi, és totál bebeszéltem, hogy úgyis megszületik okt 21-ig. Aztán végül nov.6-án szültem, tehát nálam is bebizonyosodott, hogy az uh a mérvadó. Nekem ezt anno mondta is a dokim, dehát nem nagyon foglalkoztam vele. Az uh-t vedd figyelembe.

2011. nov. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha ekkora az elteres, akkor inkabb azt kell figyelembe venni, amit a 12 hetes uh-n mertek.

Ha nem kozepidoben volt a peteeres (nalad valoszinuleg nem), akkor a mensi szerinti szamolas nem ad pontos eredmenyt.

Viszont a magzatok kb a 14. hetig egysegesen fejlodnek, amiatt a 12. heten egy nagyon pontos meresbol (ulomagassag, azaz crl) nagyon jol meg lehet allapitani a terhesseg korat.

Gondolom neked ebbol mondtak a 4-en azt, hogy 12 hetes es 3 napos vagy.

Szoval en azt mondom, hogy inkabb ehhez tarsd magad, inkabb varhato majus kozepere a baba, mint a honap vegere. Viszont azt is jobb, ha tudod, hogy elotte/utana ket hettel siman johet barmikor, tehat igy is lehet, hogy megszuletik majus elejen teljesen normal sullyal es az is lehet, hogy huzzatok a honap vegeig.


Az is fontos, hogy a kesobbi uh-kat ne nagyon vedd alapul, mert ott mar van az orokolt tenyezok miatt elteres a babak kozott es nyilvan szuletnek nagyobb/kisebb babak, szoval kesobb az uh-s becsles mar csak egy dolog, nem kell figyelembe venni az elterest.


Lehet, hogy az orvosod igy sem fogja atirni a varhato szulesi datumot, mert nem mindegyik orvos foglalkozik ezzel, van, hogy ragaszkodnak akkor is a mensi szerinti kiirashoz, hogyha 1-2 hetes elteres van.

De a babad ugyis tudja majd, hogy mikor kell erkeznie.

Szerintem jelenleg 15 hetes 3 napos vagy.


amire meg felkeszulhetsz: az afp nagyon gyakran ad sajnos rossz eredmenyt, nem egy megbizhato vizsgalat. Foleg akkor nem, ha nem jo idoben vegzik el. Ha nalad nem kalkulaljak bele a vizsgalat elvegzesekor ezt a ket hetes kulonbseget, akkor nagy esellyel kesobb fogjak megcsinalni, mint amikor optimalis lenne, igy lehet, hogy eleg furcsa eredmenyt fog adni...

2011. nov. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem fogod elhinni, de nekem is pont augusztus 24-én volt az utolsó menstruáció első napja, és mégis június második hetére várják a picit. Azt hozzá kell tennem, hogy nagyon rendszertelen volt a ciklusom, és feltehetően az ovuláció is későbbre esett nálam, mint normális esetben. Elképzelhető, hogy ez nálad is így van. Az 10-12. héten minden magzat ugyanakkora, így ez alapján pontosabb kort tudnak adni. A szülés időpontja pedig sosem lesz az a nap, amit ők mondanak. 1-2 hét plusz vagy mínusz azért belefér.
2011. nov. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem 2 éve aug. 19-én jött meg.Május 26-ra voltam kiírva és 27-én szültem meg.

A kisfiam 12 hetesen voltam.Adatai: BDP: 19mm CRL: 59 mm.


De egy ismerősöm május 24-re volt kiírva és június 6-án szült meg.Nekem menszi után volt pé-em.


E.

2011. nov. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Szia! utolsó mensim aug.23 és máj.30-ra vagyok kiírva.honnan írsz?
2011. nov. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
bács megye te?
2011. nov. 25. 17:02
 8/8 anonim válasza:
Hajdú-Bihar m.
2011. nov. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!