Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Angliaban elek,8 hetes terhes...

Angliaban elek,8 hetes terhes vagyok. Hany hetes terhesig kell dolgozni amig elmehetek gyesre? Konyhan dolgozom, eleg strapas es stresszes, szoval minel elobb annal jobb. Tobb mint 2 eve dolgozom itt, mennyi penzre szamithatok szules elott?

Figyelt kérdés
Ha tudtok linkeket az is nagy segitseg!
2011. nov. 26. 20:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A kiiras elott legkorabban 11 hettel kezdheted meg a maternity leavet, azaz 29 hetesen. Illetve az egesz eves szabidat kiveheted (minusz amit addig elhasznalsz).

De nem tul celszeru koran kezdeni a maternity leavet, mert akkor annyival kevesebbet lehetsz otthon a babaval fizetetten.

Az elso 6 hetben a fizetesed 90%-at kapod, utana 33 heten at 125 font koruli osszeget, mar nem emlekszem pontosan. A csaladi potlek 80 font korul van egy honapra.

Illetve tax creditre is jelentkezhettek mar most is, max elutasitanak, de erdemes megprobalni akkor is, amikor mar megszuletett a baba.

Osszesen tehat 39 het az alap fizetett maternity leave, utana az 52. hetig maradhatsz fizetesnelkulin, utana vagy dolgozol, vagy megszuntethetik a szerzodesedet.

Egyebkent nezd meg a munkaszerzodesedet, adhatnak ettol tobbet is, ez az alap, amit adni kell. De azert minimalber kornyeki munkanal nem szoktak tulzasba esni szerzodesiraskor.


Tudom, hogy faraszto igy a munka, de en azt mondom, hogy mindenkeppen csinald, amig tudod, nem eri meg korabban eljonni. Kesobb is kelleni fog a penz es az ido, ha mar babazni fogsz. Munkakonnyitest viszont mindenkeppen kerj, ahhoz jogod van. Ha fizikailag nem tudnak konnyiteni (peldaul kapsz szeket, te nem cipelsz, stb), akkor irodai munkara is at kell rakjanak, nem vagy koteles terhesen fizikai munkat vegezni.

Tappenzben ne gondolkodj, itt a terhesseg miatt nem jar tappenz, sot, ha gond van, akkor is csak par hetig, amig muszaj nagyon. Utana mar nem ad a gp tappenzes papirt. (En reszleges placentalevalas miatt 4 hetig kaptam tappenzre igazolast, utana mentem vissza dolgozni.)

Es nem is eri meg tappenzen lenni, mert a fizetesed 90 szazalekat (az elso hat hetre) abbol hatarozzak meg, amit az azelotti harom honapban kerestel. A tappenz durvan lerontja ezt az osszeget.

2011. nov. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Koszi szepen!!!:)Hat gondoltam nem lesz egyszeru...
2011. nov. 27. 14:16
 3/5 A kérdező kommentje:
Azt meg elfelejtettem megkerdezni,hogy ha az utolso hetekben part time -ba kerem magam,akkor a 90% attol fugg majd,nem a rendes havi fizetesembol?Elore is koszi!!
2011. nov. 27. 14:26
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, akkor is az utolso 3 havi atlagfizetesedet veszik alapul a 90% szamolasanal es nem a rendes fizetesedet. Szoval emiatt meg ezzel sem erdemes jatszani, mert eleg sokat szamit.

Viszont a munkakonnyitest tenyleg kerd, ne izgulj miatta, ez az alap. Ha kered, akkor megkapod, bar keres nelkul is fel kellene kinalniuk, ha nem terhes noknek valo munkat vegzel.

2011. nov. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom,tenyleg sokat segitettel.:))
2011. nov. 27. 22:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!