Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a teendő - kombinált teszt...

Mi a teendő - kombinált teszt kérdés?

Figyelt kérdés

A 12. heti kombinált teszt eredménye a PaPP-A korrigált mom értéknél magasabb: a határértékként megjelölt 2,5 helyett 2,67. Akkoriban két uh készült egy nap különbséggel: a korábbin 12+3 napos Nt:1,9, egy nappal később: 12+1 napos Nt: 1,6, orrcsont ábrázolódott és egyik helyen sem utaltak esetleges nyitott hátgerincre. ÉLetkori kockázat 1:658, Down, Edwards valószínűsége: kisebb, mint 1:10.000-hez.

Járt valaki hasonló cipőben? Nagyon aggódom... Befolyásolhatja-e a terhességi kor (egész biztosan idősebb volt a figyelembe vett 12+1-nél).


2011. nov. 30. 18:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Megnéztem az én PAPP-A értékem, és teljesen más, valósuínű másképp van megadva. Nekem 0, 617 MoM, pont 12 hetesen. Viszont nekem 1: 484 kockazat jött ki. Mivel az uh jó volt ( tarkóredő, orrcsont), nem ajánlották, h tovább vizsgalódjunk. Közepesen jó eredménynek mondták ezt. Elméletileg 1:150 és annál rosszabb eredménynél kell a további vizsgálat. Én már 24 hetes vagyok, és ilyen téren nyugodt. Azóta volt sok uh, minden rendben a babával. De azért kérd ki egy genetikus véleményét, az a legbiztosabb. Minden jót!
2011. nov. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A tiéd jó, mert 0,4 az alsó határ. Drukkolok, hogy minden rendben legyen. Meg, hogy nálunk is...
2011. nov. 30. 18:54
 3/9 anonim ***** válasza:

Értem, akkor ezért 1 alatti az eredményem. Csak azt nem tudom, akkor miért hozták ki nekem az 1:484 t? A B-hCg m 2,138. Akkor ez neem teljesen jó? Megnéznéd légyszíves? Nekem nincs írva referencia érték.

Drukkolok Neked! De az 1: 658hoz szerintem jó. Hány éves vagy?

2011. nov. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Nekem a szabad B-hCG 0,695 MoM, a Papp-A 2,727 MoM. ÉLetkori kockázat:

21-es triszómára: 1:473

18-as triszómára: 1:1104

13-as triszómára: 1:3477


A tarkóredő: 1,6 mm. Életkorom 32. év II. gyerkőc.

Nekem nem mondtak semmi továbi teendőt. Jók az eredmények, csak ennyit.

2011. nov. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Bár én úgy látom,nincsen aggodalomra okod,de megnyugvás végett menj el egy részletes genetikai UH-ra.Szívem szerint az Istenhegyi úton,Dr.Hajdú Krisztina genetikust ajánlanám Neked.

Ja és a számított értékek nagyban függenek az életkortól,tehát hiába hasonlítjátok egymáséval.

2011. nov. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem 2,3 mm-es tarkóredővel, ötször magasabb szabad béta hcg szinttel, mint a felső határ, ábrázolódó orrcsonttal, uh-n nem láttak semmi eltérést 1:110-hez lett a kockázat az adatok alapján, az életkori 1:1200-hoz képest.

Én elmentem az istenhegyire, ahol Hajdú Krisztina teljességgel megnyugtatott hogy uh alapján nincs semmi baj, de nekem ajánlotta az amniocentézist, de azt is úgy, hogy biztos volt ilyen értékek mellett is, hogy nem lesz semmi baj!(csak ugye ezt így nem hangoztatta senki sem)

1:10 000-hez kockázattal nem fognak sehova sem küldeni, szerintem nyugodj meg, mert nem a köztes értékek a fontosak, - kivéve ha annyira kimagaslóan magas, mint nekem-hanem a végső eredmény!


A terhességi kor annyiban befolyásolja, hogy ugye nő a baba, nőnek a méretei, de 2 nap az nem oszt, nem szoroz semmin, inkább a hetek a mérvadóak!

(Csak egy példa: 12 hetesen tarkóredő 3 mm-ig ok, 18. hetesen 6 mm-ig) Pár tized millimétert pedig nagyon könnyű elmérni!


Nálunk amúgy ilyen adatokkal sem lett semmi baj, úgyhogy nyugi, ha meg nagyon nem hagy nyugodni, kérj időpontot az istenhegyin!

2011. nov. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem még nincs ilyen eredményem, én csak szeretném megkérdezni, hogy mikor érdemes elmenni erre a szűrésre, mert nekem a 9.hetet mondták arra is kaptam meg az időpontot a Kyncsbe.nincs korán ez a vizsgálat?
2011. dec. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

ELvileg a betöltött 11 héttől 13+6-ig ad pontos eredményt, tehát a 9. hét szerintem nagyon-nagyon korán van.


29 éves vagyok. Engem a terhességi kor azért aggaszt, mert bár az első helyen 12+3-nak kalkulálta a gép, mensi szerint már 13+1 volt - ami szerintem legközelebb áll a valósághoz. Ott azt mondta az orvos, hogy nem is módosítja, mert a méreteit illetően akár ez a pár nap plusz bele is fér, tehát papírforma szerint 13+1 lettem. Másnap ez már 13+2, ehelyett 12+1-et állapítottak meg. Tehát így már több, mint egy hét eltérés van. És a terhességi kor az egyik olyan tényező, amivel számítottan a korrekciós érték kijön.

2011. dec. 1. 12:55
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, értem!köszönöm!Nektek pedig kívánom a legjobbakat!
2011. dec. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!