Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kulfoldon elek,7 hetes vagyok,...

Kulfoldon elek,7 hetes vagyok, de otthon szeretnek szulni?

Figyelt kérdés
Fogok majd hazajarni az orvoshoz,de nyilvan nem olyan gyakran mint aki otthon el.Hanyszor kell megjelenni orvosnal osszesen ami fontos is?Milyen penzt fogok en kapni otthon ha mar 4 eve itt elek?a vedonohoz is mennem kell es hanyszor?
2009. máj. 14. 10:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Fizeted otthon a TB-t?Mert ha nem akkor keszulj,hogy eleg melyre a zsebedbe is kell nyulnod.En is kulfoldon elek mar 4 es fel eve es en sem tudok otthon szulni,mert egy vagyon lenne.Ezert marad az itteni,mert itt van biztositasom.
2009. máj. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát igen, a biztosításnál kezdődik a probléma. Az a helyzet, hogy április 1-től le kell igazolnod az oepnél a jogviszonyodat, hogy ha külföldön van biztosításod. Ha eu-s országban vagy, akkor van egy olyan szabály, hogy két országban nem fizethetsz egyszerre biztosítást, csak az egyikben. Ha van külföldi, akkor még azt sem tudod megjátszani, amit eddig meglehetett, hogy attól függetlenül önmagadnak fizeted a tb-t (ez havi 4000 forint körül volt és így teljesen zöld volt a tb kártya, tehát bármilyen orvosi vizsgálatot, kezelést, szülést igénybe vehettél volna ezért az összegért cserében). Ha van külföldi biztosítás, akkor viszont most már a külföldi biztosító rendezi a magyarországi ellátás költségeit is, ehhez egy Enemtomhányas formanyomtatványt kell kitölteni. Ezzel csak az a baj, hogy az előre nem tervezett, magyarul sürgősségi ellátásokat lehet rendezni, tehát azt nem, hogy te rendszerint hazajársz nőgyógyászhoz vizsgálatokra.

Van egy olyan érzésem, hogy az sem oldaná meg a dolgot, ha fogadott orvosod lenne, mert hiába csinálná az általános vizsgálatokat a magánrendelőjében, de a vérvételeket, ultrahangokat, ctg-ket ők is a kórházon belül az állami gépekkel végzik, a komolyabb vizsgálatokra beutalót adnak, valamint a szülést is kórházban vezetik le, nem a sajátjukban, oda meg már ugyanúgy kell az érvényes tb kártya.

Persze ott van még megoldásnak a magánkórház és a magánszülészet, mint pl a telki kórház, de az meg baromi drága, nem akarok hülyeséget írni, de asszem, hogy ott meg 600-700 ezer csak a szüléslevezetés. Nem tudom, hogy ez neked megéri-e.

Mindegy, ezeknek majd úgyis utána jársz.

Mivel Magyarországon nem volt munkaviszonyod az elmúlt két évben, így az egyszeri anyasági támogatásra leszel jogosult, ami egyszeri 64000 forint kb, valamint gyesre és családi pótlékra, ami nem nagy összeg, asszem 30 ezer forint felett van a kettő együtt.

Ultrahang elvileg négyszer van, 8, 18, 28, 38. héten, de ez orvostól is függ. Ezenkívül még van néhány vérvétel, nem feltétlenül egy időben az ultrahanggal. Nőgyógyászati vizsgálat is többször van, hogy mennyiszer az szintén az orvostól függ. Az utolsó hetekben pedig ctg-re kell járni.

2009. máj. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Än is külföldön älek,nekem europais tb kärtyäm van(oszträk)otthon gond nälkül elfogadjäk,de mär Nämeto-ban nem ismerik el.Szeretnäm Ausztroäban megszülni a kicsikämet,de mi lesz ha hamaräbb beindul a szüläs äs Nämetben kell majd megszülnöm.Az bizony vagyon lesz.De mi is elsösorban a biztositonäl fogunk ärdeklödni,hogy mi a teendö,ugy tudom,valami nyomtatvänyt fognak adni,äs utolag visszafizetik a költsägeket.Amugy mi Ausztriäban järunk privät orvoshoz,kevesebbe kerül mint az otthoniak,äs szämlät is ad a doki aminek a 80%-ät visszaigänyelhetjük.igy 4-5ooo ft-be kerül egy vizsgälat,äs a szüläsärt nem kell fizetni,nem is ismerik a häla pänzt.Boldog babaväräst
2009. máj. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én Angliában éltem, 5 hósan menetem haza. Kint jártam a védőnőhöz, meg magán UHra, itthon folytattam az itteni előírás szerint, ahogy hazajöttem. A biztosításról annyit, hogy nekem sem volt, csak kint, majd amikor hazaértem rötön elmetem munkanélkülire és így alanyi jogon biztosytott voltam. Ha lejárna a munkanélkülid szülés előtt, akkor kell biztosítanod magad. HA nem jár le, szüléskor le kell mondani, innentől szintén alanyi jogon biztosított státuszba kerülsz, mint kismama.

Sajnos csak az egyszeri anyaságit kapod /ha megvan a 4 orvos v. védőnő pecséted/ a gyest és a családit, ami 38/hó.

Ha mndenképp itthon akarsz szülni érdemes min 3-4 hóval korábban hazajönni, hogy rendeezni tudd soraid.

Ha tudok segíteni írj, én végigjártam mindezt.

2009. máj. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bocs! 11:03-astól kérdezném: Tényleg nem fogadják el az uniós tb-kártyát Németben? Mert mi csak nyaralni megyünk 13- hetesen. De eddig nyugodt voltam, hogy ott lesz a kártyám és majd ellátnak, ha lenne valami gond.
2009. máj. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia,tänleg nem fogadjäk el,mindenärt fizetek Nämeto-ban,de nekem oszträk unios kärtyäm van,ezärt järok Ausztroäban orvoshoz,mert amikor kiderült,hogy terhes vagyok akkor kerestünk nögyogyäszt,kb 4-5öt felhivtunk,äs amikor kiderült,hogy külföldi vagyok elutasitäst kaptam.Ezen a häten fogäszaton voltam,rä näzett a kärtyämra azt mondta az aszisztens nem ismeri a kärtyämat,megse näzte gäpen äs fizetnem kellett.Nekem az a tapasztalatom nem szeretik a külföldieket.Pedig unios kärtyäm van
2009. máj. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Megkérdezhetem, hogy miért akarsz otthon szülni? Milyen messze laksz, csak mert repülni nem lehet csak a 15-34 között a legtöbb esetben. A 34 hét után pedig nem hiszem, hogy szívesen ülnél majd végig egy busz vagy vonat utat. Vagy haza szeretnél költözni a terhesség idejére?

Nem kötekedni akarok, csak szerintem gondold ezt végig. Ingázni két ország között kismamaként nem jó dolog. Ráadásul, ha problémád lesz, vagy aggódni fogsz lehet jobb lenne ott lenne az orvosod/szülészed a közeledben nem egy másik országban.


Lehet keresned, kellene olyan magyar kismamákat, akit veled azonos országban laknak, hogy beszélgess velük. A végén még kiderül ,hogy jobb ha nem otthon szülsz.

2009. máj. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!