Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A sok-sok idegeskedés miatt...

A sok-sok idegeskedés miatt (várandósság alatt) lehet-e valamilyen fejlődési rendellenesség a babánál?

Figyelt kérdés

Sajnos nálam nagyon sok lelki gond volt-van végig.Lehet,hogy éppen a terhesség váltja ki belőlem a heves érzelmeket.Sokat sírtam és "dühöngtem" végig.Történt egy haláleset is ami megrázott,meg a párommal is sokat balhézunk.:( Mindig megfogadom,hogy nem idegeskedem,de nagyon nehezen tudom megállni.Egy-egy ilyen rossz hullám után pedig teljesen magam alatt vagyok,hogy mi teszek a babámmal.

31 hetes kismama.


2008. márc. 25. 08:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Komoly fejlődési rendellenessége bizos, hogy nem lesz. Arra kell inkább majd számítanod, hogy nagyon sokat fog sírni és nehezen lehet majd megnyugtatnod. De ha türelmes leszel vele, akkor egy idő után elmúlik ez is.
2008. márc. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A családban van egy anyuka, aki nem szerette volna a babát, azt tervezte, hogy örökbeadja. Végül a családunk összefogott, mindent összeadtunk, hogy anyagi okok miatt ne tegye ezt. Viszont ő is nagyon sokat idegeskedett, és szerinte ezért volt az, hogy a babája nagyon nehezen kezelhető, "többemberes" baba lett. Viszont most már tizenéves nagylány, kitűnő tanuló, okos, szorgalmas, így végül jól zárult a történet :)
2008. márc. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólókhoz,nem lesz komoly baj,csak esetleg kicsit nyugtalanabb baba lesz,szorongó,és ha akkor ott leszel mellette,megvígasztalni,babusgatni,nem lesz gond.
2008. márc. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az édesanyám velem is sokat idegeskedett. Szerencsére egészségesen jöttem a világra. A gondjaim 24 évesen kezdödtek, pánikbeteg lettem. Kineziologushoz járok ahol rá kellett döbbennem, hogy a saját anyám életét élem /éltem/. Amit az anya átél a terhesség alatt az rögzül a kisbabában, és ha ugyanolyan helyzetbe kerül amiben az anyukája volt, ugyanugy fog reagálni.

Probálj meg megnyugodni, hallgass megnyugtató zenét. Esetleg kérj szakembertől segitséget. Vigyázzatok magatokra.

2008. márc. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát én tiszta ideg voltam terhesen végig. A fiam apjával úgy összebalhéztunk már az elején, és ez ment kilenc hónapig, szét is mentünk, folyamat zaklatott, állandóan ki kellett tenni a szűrét, állandó idegeskedésben éltem, hogy mi lesz, ha nincs itthon senki, és akkor jön, meg hát anyagi gondok is voltak/vannak, szóval én a terhességemre nem tudok könnyű szívvel visszaemlékezni, nekem semmi szép nem volt benne, emiatt a patkány miatt. Aztán most itt van az öt hónapos kisfiam, gyönyörű, egészséges, kiegyensúlyozott gyerek, alig sír, mindig mosolyog, barátságos szép kisfiú. Szerencsére apuka is lekopott, eltűnt jó messze, úgyhogy nyugodt a légkör nálunk :)
2008. márc. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szedjél HOVA nyugtatót,azt terhesen is lehet.Hátha segít valamit!
2008. márc. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!