Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tegnap óta folyamatosan fáj a...

Tegnap óta folyamatosan fáj a hasam. Ma voltam orvosnál és azt mondta, hogy szedjek b6-ot, no-spa-t és szükség esetén Rennie-t. Eddig egyik se vált be. Mit tegyek? 30hkm

Figyelt kérdés
És enni se tudok semmit, pedig éhes vagyok.

2011. dec. 2. 11:50
 1/7 A kérdező kommentje:
Elnézést, a gyomrom fáj, néha szúr.
2011. dec. 2. 11:52
 2/7 anonim ***** válasza:

Ezt nem értem. Az orvos kiderítette hogy mitől fáj a hasad?

Egyáltalán hol fáj?

A Rennie gyomorsav túltengésre van, a nospa görcsoldó, a Magne B6 meg a méhösszehúzódás ellen van.

Ultrahangot csinált?


Keményedsz amúgy?


Lehet hogy nem írtál elég infót, de ennyi alapján kicsit "felületes nekem a dokid", ha nem mondta meg, mi a bajod..

2011. dec. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem keményedik a hasam. Az orvos azt mondta, hogy a baba nyomja a gyomromat, de szerintem a páromtól elkaptam a hányós-hasmenős vírust, mert kedden beteg volt. A b6-ot hányinger ellen adta (az is volt) a no spa-t haspuffadásra, a Rennie-t ha ég a gyomrom. A baba mozog rendesen, csak már elviselhetetlen ez a gyomorfájás, éhes is vagyok, de ha eszek, akkor megint fáj a gyomrom.
2011. dec. 2. 12:04
 4/7 anonim ***** válasza:

Értem. Hát ha vírus, akkor az a babától viszonylag független. (Haspuffadásra Nospa? Nem vagyok orvos, de ezt még nem hallottam)


Akkor viszont diátás kaja, amíg ki nem hevered. Tea, víz, háztartási keksz vagy pirítós (pici sóval, de margarin nélkül) esetleg főtt krumpli.


Kitartás, egy-két nap és jobban leszel!

Addig is pihenj amennyit tudsz.


Jobbulást!


Ami még eszembe jut: az én gyomromnak jobban esik ilyenkor, ha dupla (megemelt) párnával fekszem, tehát nem teljesen vízszintesben.

2011. dec. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi a tanácsokat!
2011. dec. 2. 12:13
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

ezek gorcsoldók, faj a hasad, vagy gorcsolsz?

en 27 hetes vagyok (biometriai adatok alapjan 28), es sokszor faj a hasam huzamosabb ideig, a doki elso dolga volt, hogy leellenorizte a mehszajat.

sajnos erdemi javaslatot nem tudott tenni.


amikor gorcsoles szeru volt, a mehszalagok tagultak, akkor nospat javasolt, eppen becsben voltunk, ott mondta a gyogyszeresz, hogy naluk nincs nospa, de terhes kismamanak nem is javasolt mar naluk.


ha kajagond van, pl erzed a keseru szajizt a torkodban, akkor igyal egy kis tejet, es probalj sokszor keveset enni.


ha kakigond is van, akkor normaflore, keksz, krumpli, és hasmenes eseten izotonias sportital is, hogy potold az elvesztett asvanyi anyagokat.


sajnos en arra tippelek, hogy neked is ugy faj az alhasad, mint nekem, na azzal nem lehet mit csinalni :(

2011. dec. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Terhesség esetén valóban nem megfelelő a No-Spa. Terhesség alatt ne szedjétek csak NAGYON indokolt esetben (ez korántsem az).

Múltkor beszélt erről az egyik nőgyógyász, de mivel én nem vagyok terhes és nem is tervezek terhességet soha megmondom őszintén nem figyeltem oda. Azt mondta menstruációkor szedhetem és csak a terhes nőknél a méhszájjal kapcsolatban okozhat valami problémát ezért nem mélyedtem el jobban a témában (sajnálom, mert akkor leírhattam volna pontosan).

2012. jan. 13. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!