Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik a 2. gyereküket várják...

Akik a 2. gyereküket várják mennyit cipelitek a "nagytesót"?

Figyelt kérdés

6 hetes vagyok és 2 éves a nagylány. Szerencsére nem cipelteti magát. De azért néha meg kell emelnem: pl etetőszékbe tenni, kádba be-ki, kiságyba be-ki.

Az első terhességemnél semmit nem cipeltem mégis 21 hetesen elkezdett nyílni a méhszáj és görcsöltem. A védőnőm azt javasolta, hogy megelőzésből szedjek magnéziumot. Nálatok okozott gondot a cipekedés?


2009. máj. 14. 17:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is féltem, első hetekben megtanítottam, hogyan üljön be az autósülésbe egyedül, kiszedtem néhány rácsot az ágyából, hogy onnan is egyedül másszon ki, meg be. Nem ül már rég etetőszékbe (2 éves múlt), felül egyedül a konyhai székre és velünk eszik. Szóval ezek mind elkerül,hogy felemeljem. De azért van amikor fel kell. Pl ha fürdőkádba rakom és nincs segítség, vagy meg szeretné nézni, hogy mit főzök. Nem lett bajom eddig hálistennek.
2009. máj. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére nekem az 5 éves kislányom megértette h nem vehetem föl. Bár már nem is sokat volt ölben előtte sem. De azért néha úgy fölvenném...de persze nem szabad. Ő azért már nem 10 kiló.
2009. máj. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A kadhoz es a fozeshez nekem a kis samli jott be,igy oda se kellett teljesen megemelni,max segiteni :-) .Nekem ezek jottek be bar nem sajat gyereknel,hanem meg babysitterkedtem par hete.

Udv 37 heteske

2009. máj. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én meg nem tehettem meg, hogy ne cipeljen a 11 hónapos porontyomat. ő ezt nem értené meg! meg még menni se tud ugye!
2009. máj. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
Nekem gond nélküli volt mindkét terhesség, és bizony a másodiknál muszáj voltam néha cipelni a nagyobbikat. Szerintem amíg nincs nagy baj, nem görcsölget/vérzik valaki, egy-egy max. 15 kilós gyerek alkalmi megemelése, lépcsőn felcipelése miatt felesleges aggódni, különösen az elején. Én is cipelem most a kisebbiket, ha úgy jön ki, ha nem őt, akkor a közértből a tele zacsit, és én is 6 hetes vagyok. De a görcsölgetés miatt az orvost is megkérdezném erről.
2009. máj. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem még csak 13 hónapos a "nagytesó", így én cipelem. A fürdetésnél én ki vagyok rekesztve, mert az kizárólag apa feladata, így nekem a káddal nem kell vesződnöm. A nagyágyról már le tud mászni, így gondolkozom rajta, hogy a saját ágyából kiszedek pár rácsot, de ebben még nagyon bizonytalan vagyok, hogy helyes-e. Amikor emelem, akkor próbálom combból és nem derékból. Elkerülhetetlen a cipelése, bár tud már járni (mit járni? szaladni), de az elsőn lakunk, lift nincs. Úgyhogy marad az, hogy a gyereket csípőre dobom. De, hogy később mi lesz, arról fogalmam sincs.

16 hetes kismama

2009. máj. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem az első terhesség alatt a 27.héten kinyílt a mészájam 3 cm-re,be is fektettek a kórházba,3 éves volt mikor a tesó született,de soha nem csináltam gondot belőle,hogy felemeljem vagy sem,sőt még ringatva altattam és fogócskáztam is vele,na csak módjával,de semmi probléma nem volt..a tesó 39 hétre született és a mészájam végig zárt volt.Most 11 hetes vagyok a harmadikkal ugyan így fogok tenni.A magnézium nem árt,de csak a görcsre használ,ha nyílik a mészáj akkor nyílik,egyébként azt mondták a 2.terhességnél normális,hogy előbb kezd nyílni....
2009. máj. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Kisfiam most 14 hónapos. Én pedig jelenleg 12 hetes kismama. Eleinte semmi bajom nem volt, így a pelenkázóra, kádba, kiságyba, babakocsiba, stb.én emelgettem.

De 9 hetesen megrövidült a méhnyakam és elkezdett nyílni a méhszáj. Na azóta nem emelgetem, a férjemre hárult minden.

2009. máj. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a rengeteg választ. Egy- két praktikát kipróbálok, mert mindenképpen csökkenteni akarom az emelgetést. Attól, hogy most jól érzem magam még nem biztos, hogy nem árt a cipekedés. Mindenkinek jó babavárást, babázást!
2009. máj. 15. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!