Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gombás hüvelyfertőzés miatt...

Gombás hüvelyfertőzés miatt nem lehet baja a babónak ugye?

Figyelt kérdés

Betöltött 18 hetes kismama vagyok,és viszketek alul,illetve kicsit csip pisilés után.Gombának vélem,mert sokszor volt már tudom milyen sajnos:-(

Orvoshoz csak május végén megyek addig canesten krémmel kenegetem magam.Zárt a méhszájam,ugye igy nem lehet baja a babámnak??????Ha zárt a méhszáj akkor nem jut fel a fertőzés gondolom.


2009. máj. 15. 14:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
elméletileg nem jut fel a fertőzés, de jobb minél előbb megszabadulni tőle. a krém maga csak nem elég sajnos. Vegyél a gyógyszertárban canesten combit. Ebben van 3 db kúp is.. Nekem 2 nap alatt elmulasztotta a fertőzést!! Ne várjál május végéig!!!
2009. máj. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt,sajnos aterhesség alatt,én 16 hetes votam.Elmentem a dokihoz,és én csak a canesten kombit kaptam,használtam és simán elmúlt.A kislányomnak semmi baja nem lett

4 hónapos egészséges!:-)

Boldog babavárást

2009. máj. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek a válaszokat.De ha csak május végén tudok menni a dokimhoz addig sem lesz baj ugye???Az előző terhességemnél gyakorlatilag majdnem végig kisért a gomba,hiába kezeltük,akkor elmúlt de utána röviddel visszatért megint.Sőt,úgy is szültem,hogy volt gombám sajnos!
2009. máj. 15. 14:40
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha zárt a méhszáj elvileg nem lehet baja a babának. Nekem is volt, és egészséges a kislányom. De ha nem tudsz dokihoz menni, akkor legalább hivd fel telefonon, mert nem minden gomba egyforma, és lehet, hogy csak rontasz a helyzeten,ha öngyógyitásba kezdesz.
2009. máj. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Canesten kombit kapsz recept nélkül is, én nem várnék vele...
2009. máj. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, jól mondják, ne várj, irány a gyógyszertár! Én a krémet megelőzésre használom napi 1x éjszakára is, 4 doboz kúp elfogyott már, de amióta kenem magam, nem jött vissza.


Tejsavas lemosóval mosakszom, ill. ha van bidétek, nem egy hátrány, napi 1x lemosom magam tiszta vízzel is ill. bekenem kívülről tejsavas intim krémmel. Nem a reklám helye, de nekem az oriflame nagyon bejött. Most vagyok a 24. hétben és 1 hónapja már nem volt gondom gombával. Ha nem itthon dolgozom, intim törlőkendőt viszek magammal és azt használom a hivatalban.


Arra figyelj, h nekem canestenből a legelsőnél egy doboz nem volt elég a kúpból. Legyen belőle mindig egy tartalék otthon, nekem az a tapasztalatom, minél tovább vársz, annál nehezebb volt kikezelni.

2009. máj. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
a krém nagyon jo.. nem jött vissza nekem sem a fertőzés.
2009. máj. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm nektek a válaszokat,sokat segitetettek:-

Zavartalan babavárást kivánok mindenkinek!!!!!!

2009. máj. 15. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!