Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Diétás kismamik, ti mit...

Diétás kismamik, ti mit szoktatok enni, amitől jól is lehet lakni és a baba is hízik tőle?

Figyelt kérdés

Rámparancsolt a védőnőm, hogy diétázzak 55 kg-ról indultam, most 67 vagyok szóval 12 kg felszedtem, a baj az, hogy az elmúlt egy hónap alatt jött rám 5kg ami azt mondta sok és most egy hónap alatt 2kg szedhetek fel, de azt sem tudom, hogyan kezdjem, párolt zöldséggel és gyümölccsel nem tudok jól lakni, és a babám ettől, hogy fog tudni hízni. Tud valaki pár jól bevált receptötletet?

27 hetes kismama:)


2009. máj. 15. 15:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia, igazából én nem értek egyet a védőnőddel, de mind1.Kerüld a cukros ételeket, ne nassolj annyit, de amit megkivánsz, szerintem edd meg. Van aki 20-25 kg szed fel.És akkor mi van? Majd leadja.
2009. máj. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem se foglalkozz a vedonovel,ez alkati kerdes,max ne ess tulzasokba!+23 kg-nal tartok pedig figyelek ha betartanam az orvos utasitasat allandoan leesne a cukrom(es mar elegem van a rosszul letekbol).A lektobb ismerosom 20-27 kg korul szedtek fel ,de 1 even belul mindegyikukrol lement mindefele szadista dieta nelkul :-)

37 hetes

2009. máj. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én 28 hetes vagyok, és hasonló cipőben járok, mint Te. Nekem egy hónap alatt 7 kg jött fel, ezelőtt 2 hónappal. Azóta diétázom, és szerencsére nem híztam. Az a lényeg, hogy fehérjedúsan és sószegényen étkezz, kerüld a szénhidrátokat.(Ide tartoznak a gyümik is, na ezt azért nem kell annyira szigorúan venni, inkább a csokikat, sós nassikat kerüld.)Sok húst, tojást, sajtot, zöldséget fogyassz, ne egyél köretet és fehér kenyeret, fehér liszttel készült ételeket. Én tegnap palacsintát is barna lisztből sütöttem. Kicsit furcsa, de meg lehet szokni. A diétát nem az alakunk miatt írják elő, hanem a baba egészsége miatt, pl. hogy ne legyen cukorbeteg. Én az előző terhességem alatt is 17 kilót híztam, diéta mellett. Csak irigyelni tudom azokat a kismamákat, de néha bevallom bosszant is, amikor 30 hetes koruk után felteszik a kérdést, hogy "5 kg-t híztam, az sok?" Jó nekik!:)
2009. máj. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és az utólsó hozzászólónak a tippeket, igazából én sem az alakomat féltem, csak azt szeretném, hogy a kislányom egészséges legyen de mindezek mellett hízzon is a pocakban, most 27 hetesen 1000-1100gramm, muszály híznia mert visszatartáson már kétszer feküdtem be a külső méjszájam nyitva, és már a kislányom is koponyafekvésben van, ezért elég nehéz most így mindenre odafigyelni.
2009. máj. 15. 16:24
 5/7 anonim ***** válasza:
16.10-es vagyok.Most jutott eszembe,hogy gyumibol a malna nagyon jo alig van kaloria benne(nagyim cukros es meg o is eheti) es mivel edes szerintem a legjobb nasi :-))))
2009. máj. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi majdnem egy 'cipőben járunk'!

Én is 27hetes vagyok. 54kilóról indultam,most 73 vagyok!

Bár nekem még kimondottan nem mondták,h diétázzak,vagyis nem igy mondták! A héten mondta a dokim,h húst hússal egyek! Ja,tojást is ehetek akármennyit.

Állitólag fehérje dúsan kell étkezni! Kerülni kell a cukrot,a sót,a kenyeret! Nekem ezt mondták!

Remélem segitettem!

Boldog babavárást!

2009. máj. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2009. máj. 15. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!