Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 2007-ben szültem,2010. jan.25-...

Topama kérdése:

2007-ben szültem,2010. jan.25-től folyamatosan dolgozom. Most a második babát várjuk, de az a gondom, hogy nem fogok kapni gyedet, mivel havi szerződéseket kapok. Ha magam fizetném a TB-t, akkor megkapnám a gyedet?

Figyelt kérdés
Utána a gyest? Meddig kellene fizetnem a TB-t? És, mennyit? Kihez kell ebben az esetben fordulni? Milyen lehetőségeim vannak? Várom a választ!
2011. dec. 8. 20:57
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha magad után fizeted a tb-t akkor csak az egészségbiztosítás természetbeni ellátásira leszel jogosult, a pénzbeniekre nem.

Mivel elég sok munkaviszonyod van, az álláskeresésivel elérheted, hogy kapj gyedet.


Csak annyi a lényeg, hogy amikor szülsz kapd az álláskeresésit - így járni fog a tgyás, majd a tgyás lejárta után menj vissza álláskeresésire, és a támogatás fennállása alatt igényled a gyedet, így az is járni fog.

2011. dec. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ha állás keresőire jelentkezem(munkanélkülire?), nem lesz gond, hogy kismama vagyok?Most is 2011.jan.31-ig kaptam szerződést, és akkor leszek,4 hónapos.Julius 13-ra vagyok kiírva.Miként csináljam?nem voltam még ilyen helyzetben, és tanácstalan vagyok!
2011. dec. 8. 21:22
 3/10 anonim ***** válasza:
Már január 13 után nem fogják meghosszabbítani a szerződésedet?
2011. dec. 9. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 kukoricalanyka válasza:
Nagyjából egyszerre fogunk szülni, bár én az első babámat várom! Valahol azt olvastam, hogyha fizeted a tb-t magadnak, akkor elvileg biztosítottnak számítasz, tehát logikailag kapnod kellene a gyedet. Velem az a gubanc, hogy január 1-től, csak alkalmival fog tudni munkát adni a munkáltatóm! Ezt bele fogják számolni "átlagemelőnek" a gyed-be, vagy csak a munkaügyitől kapott járulékot?
2011. dec. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Utolsónak!

Ha magad után fizeted a tb-t azzal csak eü. ellátás szempontjából minősülsz biztosítottnak, egyéb ellátásra (táppénz, tgyás, gyed, munkanélküli stb.) NEM jogosít.

2011. dec. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ezzel az a baj, hogy ha febr. 1-el bejelentkezel munkanélkülire, akkor az májusban lejár (max. 90 napig adják), így a szülés várható ideje előtt 28 nappal nem leszel biztosított (ekkor tudod legkorábban igényelni a tgyást).

Szóval azt kéne csinálni, hogy vagy még két hónapot kicsikarsz a munkáltatódtól, vagy az álláskeresésit 2012. 04. 01. után igényled, így ki fog tartani a szülés -28 napig és marad pár napod ha lejárt a tgyás (csak így tudsz majd gyedet igényelni).

A kettő között pedig fizeted magad után a tb-t, ez 5e Ft körüli összeg havonta.

2011. dec. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Most dolgozol vagy táppénzen vagy??

Január 31.- ig dolgozol még?

2011. dec. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen dolgozok még,odabent még nem tudják, hogy babát várok.Szóval nem tudom, h miként reagálnak majd,és milyen rugalmasak.kb.76km busszal, naponta a munkahelyre járásom.Munkahelyen meg kint dolgozom, raktárban és emelgetni is kell.
2011. dec. 9. 17:50
 9/10 anonim ***** válasza:
Én megvárnám még a januári szerződéshosszabbítást!
2011. dec. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Majd még meglátom.

Köszönöm a kielégítő válaszokat!Sokat segítettek!

2011. dec. 10. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!