Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor, és hol érezhetem...

Mikor, és hol érezhetem először a magzat mozgását? 10 hetes kismama vagyok, tudom ez még korai, de gyorsan telik az idő

Figyelt kérdés
2011. dec. 10. 21:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%
Ez változó. Ha kicsit több rajtad a felesleg, akkor később olyan 18-22hetesen. Én legalább is ekkor éreztem. Van aki már 16 hetesen is érzi. Kicsit olyan mintha pillangók szállnának a hasadban, olyan furcsa és megmagyarázhatatlan, gyenge érzés kb. középtájon :)
2011. dec. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
Én lent, a köldökömnél éreztem eleinte buborékszerűt, vagy attól kicsit jobbra-balra, attól függ, merre járt :) Most pedig erősebb hullámzás-félét. A 15. héttől néha, bizonytalanul, betöltött 17. után erősödött. Semmivel nem összekeverhető. :)
2011. dec. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Gondolom ebben az időben, kitapintani sem lehet, hogy vajon hol is van,a mozgásig nem lehet érezni őt?!
2011. dec. 10. 21:10
 4/11 anonim ***** válasza:
83%

Én már 11hetesen éreztem mindkettö terhességemnél. A doki és védönéni is csodálkozott, bár most más védönénim van, és ö is kb 11hetesen érezte. Amikor a 12 hetes UH-ra mentem, láttam és éteztem ahogy ficánkol. Amugy én inkább halacska ficánkoláshoz hasonlitom.

Nem vagyok egy vékony alkat, szerintem ez nem alkati kérdés. A méhedben érzed a magzatot, nem a hasfalbam. Amugy nagyon lent kell érezned, éppen a (már bocsi, de nem tudnám szebben elmgyarázni) szörös rész fölött. Még talán izom remegéhez is hasonlitanám az érzést.

2011. dec. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Remélem hamarosan én is elérem ezt az időszakot! Én és a párom nagyon várjuk már, első csemeténk lesz!

Köszönöm a segítséget!

2011. dec. 10. 21:34
 6/11 anonim ***** válasza:
55%
Nekem se hitték és nem is írták be a kis könyvbe,hogy 13hetesen éreztem először.Akkor mondtam ,jó legyen 15hetesen,csak ne kérdezgessék már,de ezt se írták be,pedig akkor már sokszor éreztem.Jó,h kérdezed,mert az első terhességemnél nem figyeltem és azért nem tudtam mit válaszolni a kérdésükre.
2011. dec. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%
Én most fejezem be a 12. hetet, de biztos vagyok benne, hogy az a fura érzés a baba volt. Nem rúgás, hanem olyan, mint azt fentebb is írta valaki, mintha halacska úszkálna, vagy mintha simogatná a méh falát.
2011. dec. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek!

Akkor reménykedem, hogy még az idén én is átélem ezeket!

2011. dec. 10. 21:54
 9/11 anonim ***** válasza:
71%

13. hét legelején éreztem először, persze Férjem jóval később csak, eleinte csak te fogod érezni:)

35 hetes km

2011. dec. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem meg mindenki azt mondta halucinálok 14 hetesen és nekem kicsit olyan érzés mintha valami gyengéden belülről súrlódna a hasamhoz és remegne egy kicsit,de azt mondták ilyenkorán ez lehetetlen tuti bélmozgás.Jah és van rajtam felesleg.
2011. dec. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!