Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nurofent vehetek ma be kivétel...

Nurofent vehetek ma be kivételesen fejfájásra?

Figyelt kérdés

Iszonyatosan fáj a fejem, lehet a front miatt, de nem bírom tovább, és nincs más itthon. Bevehetem?

Amúgy semmit nem szedek soha.


2011. dec. 10. 22:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
betegtájékoztató, ha azt írják lehet, akkor beveszed, ha nem akkor meg nem. ez van:/
2011. dec. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nincs meg a tájékoztatóm, de azért köszi!
2011. dec. 10. 22:17
 3/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ne, mert ibuprofen tartalmú gyógyszert nem ajánlott terhesség alatt szedni. Paracetamol (pl. panadol) hatóanyagú, és az algopyrin mehet.
2011. dec. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Oké, akkor valahogy kibírom, sajnos az nincsen itthon. Borogassam, vagy mit tegyek? Már a jobb szemem is ki akar esni :(
2011. dec. 10. 22:20
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

"Terhesség és szoptatás ideje alatt alkalmazása nem javasolt, mivel sem magzatkárosító hatása, sem veszélytelensége nem bizonyított. Az anyatejbe alacsony koncentrációban választódik ki." - ezt írja a betegtájékoztató.


Próbálkoznék a citromfű teával a helyedben, nekem az nagyon sokat segített. Bár előre szólok, hogy valószínűleg bealszol tőle, de talán ez nem is volna olyan nagy baj.

2011. dec. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Borogatás jó lehet. Pihenés szintén.

Esetleg egy jó tea... persze kamilla vagy csipkebogyó...

Nekem volt hogy az segített, ha "lógattam". Mármint nem terhesen fejen kellett volna állni, de amúgy sem tudok, gigahassal pláne, így csak az ágy széléről lelógattam, vagy kicsit előrehajoltam. Ez akkor segít, ha alacsony a vérnyomásod és attól fáj. :)

2011. dec. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Magas a hőm is pár tized fokkal annál, mint szokott lenni.

36,9 szokott lenni, most 37,2. Most mértem, míg itt ültem.

Megyek borogatok :(

Köszi a válaszokat!

2011. dec. 10. 22:35
 8/13 anonim ***** válasza:

Nekem a dokim azt mondta anno (1-1,5 éve), hogy algopirint, de abból is felet, ha nem muszáj az egész.

De semmi olyat, amit recept nélkül lehet kapni. A nurofen pedig receptes.

Kérd meg a párod, masszírozza a válladat és a nyakadat, hátha használ el kicsit.

Illetve alvás!

2011. dec. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ami nekem bevált terhesség alatt:

Csend, sötét szoba és hideg borogatás a fejemre. Jobbulást!

2011. dec. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Hány hetes vagy? Ha elmúltál 12 hetes, akkor egy szemet bevehetsz, annyitól biztos nem lesz baja a babának.

De érdemes lenne beszerezni a későbbiekre paracetamol hatóanyagú fájdalomcsillapítót vagy algopirynt, ezeket nyugodtan szedheted terhesen is.

2011. dec. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!